#monitoring #elektronika #elektroda Myślę nad monitoringiem domku letniskowego ale nie śledziłem na bieżąco trendów w temacie monitoringu małych obiektów. Ze względu na nieobecność przez większość czasu, nagrywanie na nośnik mija się z celem bo mi ten monitoring wyniosą razem z innym sprzętem więc pozostaje chyba chmura. Tylko który operator obsłuży mi ciągłą transmisję i nie z-----e kosztami?
Może ma ktoś pomysł jak ogarnąć temat monitoringu działki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może ktoś tu coś mi doradzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mam kamerke IP Dahua IPC-C15P i wszystko fajnie tylko jak chcę podejrzeć w pracy na telefonie co robi mój pies w domu to pokazuje mi przesył tego obrazu zazwyczaj okolo 75 KB/s po czym po kilku sekundach jest 0 KB/s i obraz się zatrzymuje i w aplikacji 'Lechange' od Dahua wyświetla 'połączenie nieudane'. Ktoś wie co może być
kaeres - Może ktoś tu coś mi doradzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mam kamerke IP Dahua IPC-C15P i wsz...

źródło: comment_SYG8Ut6IP9mMSlPaLqCvCv2omUJV3btA.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaeres: mam u siebie C46 i C15. Paru klientom też założyłem. Spróbuj aplikacji gmdss (android) lub idmss (apple). Do kamery można dostać się przez chmure dahuy (p2p) albo przekierowując porty. Zapis na kartę sd albo rejestrator Dahua/BCS.
  • Odpowiedz
No witam witam, mam pytanie odnośnie rejestratora GISE GS-M1004NH. Monitoring został założony w biurze, gdzie nie mam stałego dostępu do internetu, zazwyczaj korzystam z hotspota z telefonu. Czy macie da się w jakiś sposób skonfigurować ten rejestrator tak, aby na stałe można było monitorować obraz na żywo online? Jedyne rozwiązanie, jakie przychodzi mi do głowy to zakup sima z internetem i routera ze slotem na kartę sim...
#monitoring #cctv
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aranos: Jeżeli nie podłączyłeś tego do routera z netem to nie będzie działać, tak działa podgląd przez chmurę, że rej łączy się z serwerem i ty łączysz się z serwerem, połączenie nie jest bezpośrednie. Lokalnie możesz się tylko zalogować przez www na kompie, chyba, że freeip pozwala na podgląd przez lan.
  • Odpowiedz
@Uri_: weryfikacji pracowników/klientów, nagranie to twardy dowód, że jakiś sprzęt został wydany, a później przerzucać to to już nie problem
  • Odpowiedz
Mirki,
W jak zwykle w dupie.
Konfiguruje rejestrator próbując udostępnić go w sieci (w sieci lokalnej już bangla) przez no-ip.com zgodnie z poniższym linkiem.
https://www.montersi.pl/wsparcie/porada/jak-skonfigurowac-rejestrator-do-polaczenia-przez-internet-lacze-ze-zmiennym-adresem-ip/
Założyłem konto, zrobiłem wszystko zgodnie z procedurą. Problem jest taki że gdy jestem połączony z lokalną, podłączenie się do dekodera przez mojanazwa.no-ip.org działa i mam podgląd live. Gdy przełączę się na chociażby hotspot z telefonu opcja mojanazwo.no-ip.com nie bangla.
Router ma włączony DDNS, udostępniony port/adres dekodera. Stanąłem w
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Coo3a adres jaki dostajesz od operatora. Jakiego jest typu? Zwykle w łączach typu GSM IP jest prywatne, za NAT-em operatora. Wtedy dynamicznie DNS nie będzie działać. Potrzebujesz publicznego IP
  • Odpowiedz
Potrzebuję niedrogiej kamerki ip, koło 300-400zł, jedną sztukę, tylko chciałbym żeby obraz rejestrować w jakiejś chmurze, da się coś takiego zrobić? potrzebna do tego jakaś specjalna konkretna kamera? coś polecacie?

#siecikomputerowe #monitoring #kamera
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam pomysłu na małą ukryta kamerke która mógł bym podłączyć przez usb do pcta która by na bierząco zgrywala mi dane na dysku PC. Jest wiele tego typu kamer ale wszystkie nagrywają na kartę pamięci co mi nie pasuje bo nie będę mógł tego na bierząco sprawdzać wiec karta pamięci mogła by być za mała. No i oczywiście oprogramowanie na PC musiało by działać w tle żeby go nie było widać.

#
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zna ktoś i podzieli się nazwą taniej i dobrej kamerki IP do zamontowania wewnątrz budynku? Może być chińszczyzna z aliexpress/gearbestu. Kamerka powinna mieć możliwość sterowania (obracanie, pochylanie) i diody do oświetlenia w nocy.
Fajnie byłoby, gdyby do jej używania nie było wymagane jakieś publiczne IP czy inne cuda VPNowe.

#kameryip #kamery #cctv #monitoring #sprzetkomputerowy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Słuchajcie, mam problem z #elektronika, a dokładniej z telewizorem i podpiętymi do niego peryferiami. Mam do telewizora podpiętą zwykłą antenę do odbierania naziemnej telewizji, antena bez wzmacniacza (ale sprawdzałem też ze wzmacniaczem). Chciałem do telewizora po HDMI podpiąć rejestrator, który jest trochę oddalony od miejsca gdzie jest TV. W tym celu kupiłem extender HDMI po skrętce taki jak pic rel. Wszystko podłączone, extender działa, można po HDMI odbierać sygnał
vLeg3nd - Słuchajcie, mam problem z #elektronika, a dokładniej z telewizorem i podpię...

źródło: comment_i7FX8FPDf2I1grG4TQVj2iXvzIhnVsKt.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jak zamontuję sobie taką kamerę IP to czy będąc powiedzmy 30 km od domu na czyimś Wi-Fi będę mógł obserwować na żywo obraz z kamery? Może pytanie głupie ale zmylił mnie opis "This kamer NIE obsługuje Interfejs Www, takich jak IE, Chrome" i nie wiem jak to w końcu jest i nie wiem czy ten podgląd nie działa przypadkiem na tym samym Wi-Fi, do którego jest podłączona kamera ( ͡°
525tds - Czy jak zamontuję sobie taką kamerę IP to czy będąc powiedzmy 30 km od domu ...

źródło: comment_V5O2ACPKpyf3rDKpOycbc9AiWKo3DGsp.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@525tds: można tylko openwrt musisz wgrać na to -ale wtedy adsl nie działa. DDNS można ale VPN na ori sofcie nie. Możesz np. na malinie postawić openvpn.
PS. Zamówiłem taką kamerkę 6 dni termu tylko bez wifi - czekam na przesyłkę :D
  • Odpowiedz
Mirki mamy w zakładzie monitoring, ostatnio widziałem że koleś miał na telefonie podgląd z kamer z zakładu na żywo, w zakładzie jest wifi ale oczywiście hasło jest, czy da się jakoś zhakować tak żebym miał na telefonie podgląd z kamer? Czy muszę znać adres i hasło?

#monitoring #pracbaza #hakerzy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach