Panowie i Panie a czy poradzi ktoś może jak to połączyć bo chciałem dołożyć 1 kamerę IP P2P kupiłem też nowy DVR:

1. Kamera IP NIP-31 (Ethernet: RJ-45, Wifi, Obsługiwany protokół - HTTP/DHCP/IP/TCP/UDP/SMTP/DDNS/PPPoE/UPnP)
- https://archiwum.allegro.pl/oferta/kamera-ip-coolcam-nip-31-p2p-hd-720p-wifi-i4786712854.html

2. DVR GISE 5W1 GS-1004NH (5 technologii CVBS/CVI/TVI/AHD/IP, 1x HDMI, 1x VGA, 1x CVBS, 1x RJ45 Posiada: Onvif oraz HTTP, IPv4, IPv6, TCP/IP, SMTP, DHCP, DNS, PPPOE, DDNS, NTP, FTP, UPNP)
CarlosIrwinEstevez - Panowie i Panie a czy poradzi ktoś może jak to połączyć bo chcia...

źródło: comment_GmKLngby4liNkvmD5c4LdkpsDfwzkJ0u.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Carlos_Irwin_Estevez: jest kilka rozwiązań
1. najprostsze: rejestrator oferuje coś takiego jak zapis w chmurze więc możesz z tego skorzystać, jeśli producent zaprzestanie wspierania tej funkcji pozostają kolejne
2. router ma adres publiczny statyczny musisz statycznie otworzyć porty na adres dvr czyli 192.168.1.6 port 80 + pewnie jeszcze kilka do streamowania video (wówczas wchodzisz przez publiczny, który możesz sprawdzić w danej chwili na stronie http://ping.eu)
3. router ma adres publiczny
  • Odpowiedz
Mircy pomocy potrzebuję.
Sytuacja jest następująca. Mam teścia. Teść ma kurnik. W kurniku znajduje martwe kury, po prawie każdej nocy. Jakaś dzika bestia grasuje i morduje.
Teścia pomysł - monitoring. "Zięciu kup mnie kamerę do 200zł".
I tu wchodzicie Wy, cali na biało. Nie mam pojęcia o kamerach, monitoringu itd. Mają na teść+teściowa jednego smartfona ale wątpię żeby na ekranie telefonu coś dostrzegli, mają PC i TV. Problem jest taki, że kurnik
koters - Mircy pomocy potrzebuję.
Sytuacja jest następująca. Mam teścia. Teść ma kur...

źródło: comment_19YwAwDgM28hFCpEsOjohVyxgyVDstWS.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bomboniusz1986: fotopulapka mu zacznie kury nagrywc jak sie porusza przeciez. Ja bym walnal kamere z sd, samochodowa powinna dac rade (nagrywanie ciagle + podczerwien). wyciagasz karte dopiero jak zniknie kura. Najtaniej, najmniej zachodu
@koters
xstempolx - @Bomboniusz1986: fotopulapka mu zacznie kury nagrywc jak sie porusza prze...
  • Odpowiedz
Mirki mam kamerkę z chin #digoo M1Q z aplikacją na androida i PC działa super, mam podgląd ale nie wiem jak skonfigurować aby zapisywało mi nagrania nie na karcie SD tylko np na komputer albo w jakiejś chmurze. Wiem że muszę nadać jej zewnętrzne IP ale nie wiem jak to zrobić. Nie ma panelu sterowania po IP jak przy routerach. tutaj jest opisane jak skonfigurować iSpy z tą kamerką tylko
maniok - Mirki mam kamerkę z chin #digoo M1Q z aplikacją na androida i PC działa supe...

źródło: comment_S3380CPixTpwswhN27WemuhifqmcTKqc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MAGAZYN EU

FLOUREON 1 X 8CH 1080P 1080N ONVIF AHD DVR + 4 X Outdoor 3000TVL 1080P 2.0MP Camera Security Kit EU - BLACK w dobrej cenie. Teraz tylko $109,99 z kuponem rabatowym

Link do produktu: FLOUREON 1 X 8CH 1080P 1080N ONVIF AHD DVR + 4 X Outdoor 3000TVL 1080P 2.0MP Camera Security Kit EU - BLACK Cena: $109,99 Kod: FLOUREU8

--------------
eternaljassie - MAGAZYN EU

FLOUREON 1 X 8CH 1080P 1080N ONVIF AHD DVR + 4 X Outdoo...

źródło: comment_O1IjgKChjVt64KLbfbxAn3vlO8cMhT75.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hardware #monitor #monitoring
Zastanawiam się nad dokupieniem drugiego monitora. (pracuje na 24").
Przeglądając monitory zauważyłem, że są takie na których mieszczą się dwa obszary robocze.
Pytanie do tych którzy mieli styczność - jak wygląda widoczność przy normalnej pracy na takim monitorze?
Nie gram w gry.

Moją
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mój ojciec chciałby założyć #monitoring na podwórku, najlepiej 4 kamery i chciałby przeznaczyć na to około 2 tys zł. Moglibyście doradzić na co zwracać uwagę przy takim zakupie? Czy w tej cenie jestem w stanie zakupić sprzęt, dzięki któremu będzie można rozpoznać twarz nawet przy słabym oświetleniu?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@regis091: możesz sobie rzucić okiem na systemy ahd, ja mam taki monitoring. Przy upustach byś się zmieścił w 2 tys i to byłby całkiem dobry sprzęt.W trybie nocnym, maksymalne twarz rozpoznasz z 5 metrów, zawsze możesz zastosować oświetlenie z czujnikami ruchu
  • Odpowiedz
#fotografia #optyka #monitoring
Czy istnieją takie folie ochronne, tak jak na telefonach komórkowych, którymi możnaby zabezpieczać soczewki kamer? Przy czym nie chodzi mi o nakładki na obiektywy z filtrem UV, tylko folie chroniące przed mechanicznymi uszkodzeniami uformowane w sferyczne kształty. Cos w rodzaju soczewek kontaktowych, tylko ciut wieksze no i wytrzymalsze. Mam kamerę z obiektywem fish-eye, soczewka jest podobna do wizjera w drzwiach wejsciowych. Wyginanie folii
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m_bielawski: Pytanie dotyczy monitoringu, ale mogło się pokrywać z fotografią - nawet jeżeli zastosowania takiej folii w fotografii są niecelowe, to własnie być może użyte w innym, mniej wymagającym celu sprawdzałyby się :).
  • Odpowiedz
Od jakiegoś czasu szukam czegoś do podstawowego monitoringu na działkę. Oferty z Ali i Banggooda powielają się cały czas, ciężko coś wybrać, bo nazwy niewiele mi mówią. Dziś przeglądając aukcje na allegro znalazłem coś takiego: Link do zestawu Dahua+BCS Może ktoś mógłby się wypowiedzieć, czy warto pakować się w taki zestaw? Nie potrzebuję wifi, chcę mieć jakieś nagranie na wypadek kradzieży/włamania itp. Tutaj przynajmniej znam nazwę producenta, ale wyczytałem już, że kamera
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chuckd: fajny zestawik. Piszesz o nagraniu z tej kamery - modeli urządzeń jest ponad 1000 i wątpię, by ktokolwiek nagrywał demonstracyjny obraz z każdej z kamer :D

Nie opierałbym się na nagraniu zrobionym i udostępnionym w Chinach (kwestia wiarygodności).

Proponuję skupić się na standardzie jak napisał poprzednik - 1080p.

Kamery z zestawu zeszły z dystrybucji jakiś czas temu i są w rzeczywistej rozdzielczości 720p. Jeżeli nie zależy Ci na trochę
  • Odpowiedz
Ej Murki z #it mam problem.
"Firma" bo to jakiś Pan Janek, który specjalizuje się w formatowaniu windows xp oraz instalacji kamer założył nam monitoring. Miał to być monitoring on line przez kamery ip.
Wszystko fajnie ale Play blokuje porty i Pan Janek powiedział, że to trzeba przez server fpn czy jakoś tak i na dniach to poprawi.
Nie wiemy niestety ile to czasu wg Pana Janka bo minął miesiąc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach