"Twoja córka właśnie wjechała na parking pod (...). Jest z dzieckiem". Takiego smsa otrzymała przez pomyłkę nasza czytelniczka i dowiedziała się, że jest śledzona. W artykule opisujemy technologię która to ułatwia i jest już stosowana w Polsce: na parkingach pod galeriami handlowymi i w biletomatach. Wiedzieliście, że robią wam zdjęcia jak kupujecie bilety?

https://niebezpiecznik.pl/post/ten-biletomat-cie-podglada-a-o-tym-wjezdzie-na-parking-ktos-moze-od-razu-sie-dowiedziec/

#warszawa #wroclaw #monitoring #security #bezpieczenstwo #niebezpiecznik
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niebezpiecznik-pl: Pracowałem kiedyś na otwieranym nowo osiedlu typu "rezydencje xyz", czyli pseudo luksusowym. Już po sprzedaniu kilku pierwszych mieszkań zaczęły się zdarzać kradzieże. (przeprowadzki, zamieszanie, masa ekip budowlanych) Pamiętam, w jakim szoku byłem, kiedy dowiedziałem się o nowym systemie skanowania tablic rejestracyjnych przy wjeździe i wyjeździe na parking podziemny. System ten w założeniu miał służyć do otwierania i zamykania bramy, a w praktyce zbierał kupę niebezpiecznych informacji i dostarczał je
  • Odpowiedz
Cześć mireczki,
sytuacja wygląda tak, że potrzebuję założyć monitoring dla domu jednorodzinnego (na zewnątrz + opcjonalnie wewnątrz). Ogólny zarys problemu wygląda tak, że muszę względnie "zabezpieczyć" pusty dom, z średnio ciekawym otoczeniem. Wstępnie dla pola (wybaczcie, jestem z południa :D) 4 kamery powinny wystarczyć - po jednej na każdą ścianę budynku. Do tego wymagania:
1. Noktowizja(?), ewentualnie jeśli ciężko z tym to zwykła kamera + lampy z czujnikiem ruchu.
2. Zapisywanie materiału z ostatnich ~7
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LoginZeStali: co do uploudu to tak 1-2Mbs, ale możesz sobie to ustawić, bo w rejestratorze masz dwa strumienie, główny i dodatkowy i manipulując liczba klatek, rozdzielczością możesz te kamery puścić nawet na 0,5Mbs, jeszcze nie zapomnij o ip, bo jeżeli zmienne to najprościej kupić rejestrator z p2p. Raczej kupuj coś markowego, bo ja mam działkę 200 km od siebie i na własnej skórze odczułem co to znaczy mieć chińczyka(pierwszy to
  • Odpowiedz
Mirki, pierwszy raz zakładam cctv, a chcę to zrobić bardzo budżetowo.

1. Potrzebuję zamontować monitoring na jeden konkretny punkt. Odległość od kamery około 10m. Budżet na kamerę około 200zł. Kamera musi być IP (nie ma możliwości pociągnięcia kabla). Chwilowo wybór padł na Intelkam WIP-106. Może jakiś Hikvision.

2. Kamera będzie podłączona do routera bez dostępu do internetu (openwrt). Do routera będzie podpięty dysk lub pendrive. Jakiej pojemności potrzebuję dysk żeby przechowywać około 48h nagrania
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eragonn14:
1. Nie wiem czy pytasz czy doświadczasz
2. Zależy od rozdzielczości i kompresji, Skorzystaj z dostępnych kalkulatorów.

Swoją drogą to się zdecyduj (nawiązując do pkt 1) czy chcesz ip czy nie, bo coś piszesz o
  • Odpowiedz
  • 0
@mikasz cały mój wpis dotyczy jednej kamery. Kamery wifi, bo nie mogę pociągnąć ani skrętki ani ethernetu.
Widzę że tanie kamery mają możliwość robienia zdjęć 1kl/s i zapisywania bezpośrednio na FTP. Taka opcja też mnie urządza.
Serwer FTP już mam postawiony w LAN.
  • Odpowiedz
Wtf, siedzę sobie i gapię się w ekran z MHDD skanującym dysk, na monitorze obok mam podgląd z kamer. Akurat jak zerknąłem co tam się dzieje, to jakiś typ podszedł do krzaka, pogrzebał w nim coś i wyjął z niego kopertę A4 ¯\_(ツ)_/¯. To jakaś nowa forma dostarczania przez kurierów czy przed budynkiem ludzie zrobili sobie skrytkę xD
#c-------------o #monitoring #wtf
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mirki szukam porady. Dostałem fuszkę, wymiana monitora/tv do podglądu w działającym systemie monitoringu.
Problem jest że stary monitor jest podłączony kablem skrętką (przez balun) do gniazda BNC, a ten co mam powiesić jest nowszy i tego gniazda nie posiada. Ma standardowe antenowe, scart, VGA, HDMI, obrazek pomiżej. Nie chciałbym kłaść kabla od nowa bo po co. Jak najtaniej i najszybciej to zrobić?
Widziałem adaptery HDMI/VGA-BNC(droższe i z dodatkowym osprzętem https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=bnc+to+vga&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1311.R6.TR11.TRC1.A0.H1.Xbnc+to+.TRS0&_nkw=bnc+to+hdmi&_sacat=0)
i
rafxx - Hej mirki szukam porady. Dostałem fuszkę, wymiana monitora/tv do podglądu w d...

źródło: comment_0drd6Rfg1XyfNOdFR6uTqA1wIXGdBZwB.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rafxx Zaproponuj wymianę rejestratora ( ͡~ ͜ʖ ͡°) a tak poważnie to tak jak napisał @zenkowik bezpośrednio do SCART powinno działać. Oczywiście jeśli sygnał jest po skrętce to baluny raczej będą musiały zostać.
  • Odpowiedz
Potrzebuję kupić jakąś sensowną kamerę IP z WiFi, do monitoringu podwórka. Najlepiej od majfrenda, czy ktoś może coś sensownego polecić? Zależy mi, aby w odległości 10-15m było widać tablice rejestracyjne. Budżet jeśli się da to do 300zł / 80-90$, a jak nie to będziemy zwiększać.


#kamery #monitoring #komputery #pytanie #siecikomputerowe #elektronika #cctv #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@sebi20: Nie kupuj kamer WiFi. Żeżre Ci całą przepustowość jaką masz.


Spokojna Twoja rozczochrana. Moje mikrotiki, ubiquiti i qnapy spokojnie to ogarną. A jak trzeba będzie to się postawi osobne radio tylko do kamery.
  • Odpowiedz
Mirki, mam pytanko. Szukam na szybko kamerki do monitoringu. Wymagania to:
- 720p
- diody do nagrywania w nocy
- zakres temperatury od -2 st. w górę (ale nie outdoor)
- wifi
- nagrywanie na sd
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mikasz: nie, że jestem parówą, która dostaje pomoc z internetów i nie potrafi użyć słowa dziękuję ;) Jak tylko dałeś mi pomysł to napisałem do sprzedawców w sprawie kilku kamer w rozsądnych cenach. Jak tylko coś się dowiem, to dam znać. Na ten moment dzięki! :)
  • Odpowiedz
Mirki i Mirabelki niedawno poleciliście mi kamerę do samochodu. Teraz szukam kamery do monitoringu. Ostatnio było parę włamań do domów w okolicy i dogadaliśmy się z najbliższymi sąsiadami że kupimy kamery do monitoringu. 2 sąsiadów już kupiło jakieś badziewie z którego nie za wiele można zobaczyć. Ja szukam czegoś lepszego (ale w rozsądnych pieniądzach). Co możecie polecić? Szukam 2 kamer do ciągłego nagrywania, najlepiej gdyby była jakaś apka do tego co by
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki budżet przewidujesz? Kamery 4/5 MPx nie będą po 200-300 złotych :) Polecam producenta BCS lub HIKVISION. System HDCVI/TVI (system monitoringu IP jest droższym rozwiązaniem).
  • Odpowiedz
mam pytanie/szukam porady. potrzebuje #kamera #monitoring ktora bedzie nagrywac obraz w przypadku wykrycia ruchu. opcja budzetowa, dostepna od reki na polskim rynku...ktos cos? #kiciochpyta. mozliwie najmniejsza gabarytowo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aliosza: czy jesli w kamerze mam w opisie: Czas pracy na baterii: ok. 1,5h video, , ładowanie przez USB
to to swiadczy o tym ze ona bez pradu ogolnie bedzie dzialac 1.5h, czy nagrywac bedzie tylko 1.5h ? bo jesli moze dzialac 15h w 'trybie czuwania' plus te 1.5h nagran to to jest dla mnie ok
  • Odpowiedz
@kam15: raczej nie znajdziesz kamery taniej i taka która będzie na beterie długo działała. Fotopułapka działa tak jak piszesz, ale od 200 zł trzeba wydać
  • Odpowiedz
#elektronika #monitoring #alarmy i może otaguje też #arduino
Mircy drodzy, czy macie może jakiś pomysł na monitorowanie skrytki lokatorskiej na terenie hali garażowej?
Nie mam tam jakichś bardzo wartościowych rzeczy ale na naszym osiedlu zdarzają się kradzieże.
Pomysły:
- kontrakton z alarmem czasowym, jeśli nie wcisnę przycisku w przeciągu np 30 sekund od otwarcia drzwi, uruchamia się głośny alarm
- ukryta kamera z akumulatorem? w razie czego będę
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rosly: Obawa polega na tym, że wszystkie boxy są standardowe. Martwię się tym, że gdy ktoś zobaczy że jedna z komórek jest wzmocniona dodatkowo, to pomyśli, że w środku musi być coś cennego. A modyfikacji tak żeby nie rzucała się w oczy nie da się wprowadzić łatwo
  • Odpowiedz
China boasts the world's largest monitoring system, with roughly 170 million CCTV cameras across the country, with plans to install 400 million new ones

China is adding facial recognition to its overarching surveillance systems in Xinjiang


https://www.engadget.com/2018/01/18/china-facial-recognition-uyghurs-xinjiang/

#orwell #monitoring #ciekawostki #chiny
nawon - > China boasts the world's largest monitoring system, with roughly 170 millio...

źródło: comment_5zJ79K7LtuDyv8QyqYWk1zfFu7RTBle1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach