Napisałem takie polecenie które znajduje wszystkie pliki w katalogu usr z łańcuchem "mod" w nazwie:
find /usr -type f -name “*mod*” | cat>ścieżka
Ale chce jeszcze wyświetlić foldery których nie udało się przejrzeć z powodu braku uprawnień. Ktoś wie jak to zrobić?
#linux #pytanie #ubuntu #mint
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Uszanowanie Szanownemu Gronu!

Chciałbym prosić o kilka wskazówek w kwestii rozpoczęcia przygody z #linux, oraz ogólnego podniesienia poziomu umiejętności.
Przyświeca mi cel rozpropagowania wśród znajomych idei, ze świat nie kończy się na łatwych i popularnych rozwiązaniach oferowanych przez wielkie koncerny. Dlatego wypadałoby mieć w garści argumenty ktorymi mógłbym podeprzeć swoje pomysły.

Zaczac od #ubuntu czy #mint?

Najpierw teoria (ksiazki Youtube) czy od razu na ostro na żywym organizmie?

Chce do
Pobierz
źródło: comment_1583263311qFDxlQRmJIFLBlxPyTbYnW.jpg
@primemaster

rozpropagowania wśród znajomych idei


To nie tak. Zupełnie wystarczy że Ty sam się przesiądziesz. Żadna argumentacja nie działa tak skutecznie jak własny przykład.

Ubuntu czy Mint


Jak jesteś początkujący to nie ma różnicy. Osobiście zaczynałem od kubuntu.

X1 carbon


Jeśli to jest w dobrym stanie to całkiem dobry deal, choć mogłoby być trochę taniej. Ten dysk to sata czy nvme? Mimo wszystko z mojego doświadczenia dużo lepszy jest porządny poleasingowy sprzęt
Mam w domu jednego starego laptopa. Ma on małą rozdzielczość 1366x768 i ekran 15" 16:9, przez co wszystkie elementy interfejsu są duże, niektóre okna nie mieszczą się na ekranie itd. Da się jakoś w Ubuntu albo Mincie zmienić wielkość interfejsu, tak jak np w androidzie, aby przy takiej rozdzielczości wszystko było mniejsze itd?
#linux #pytanie #ubuntu #mint
#linuxmint #linux #mint #blender
Mirki z linuxa i pochodnych, potrzebna pomoc w konfiguracji programu OpenShot Video Editor. Zainstalowałem program i działa, z tym nie ma problemu. Ale mam problem z próbą tworzenia animowanych napisów jako tytułu filmów. Program twierdzi że trzeba zainstalować Blender, co uczyniłem. Jest zainstalowany ale OpenShot twierdzi że mam wpisać ścieżke do Blendera. No to znalazłem coś w lokalizacji /usr/bin/blender - nie działa. No to /usr/share/blender - nie działa.
@Wiskoler_double: No tak, ale np w Blenderze możesz podać ścieżkę do zewnętrznego edytora grafiki, co bardzo fajnie działa i w tej ścieżce wpisałem po prostu krita i działa, Krita odpala się i importuje plik z Blendera jak kliknę Edit Externally w module do tworzenia textur. Oczywiście rozumiem, że tu może to tak nie działać, ale dziwne /:
Na początek z linuxem lepszy będzie Ubuntu czy Mint?
Chciałbym poznać inne środowisko i postawić drugi system równolegle do Windowsa, a jedyne co na początku będę chciał mieć to Visual Studio Code (dopiero się uczę) i jakąś przeglądarkę.
#linux #ankieta #ubuntu #mint

Co lepsze na star

  • Ubuntu 42.9% (36)
  • Mint 57.1% (48)

Oddanych głosów: 84

#windows10 #linux #mint #pcmasterrace #film

Ludzie tak narzekacie na tego linuxa często, a jest on w wielu przypadkach lepszy niż windows . Szczególnie w prostym użytkowaniu.Na moim słabym lapku 4gb i3 gf710m miałem win10 dla Geforce Now, i Playstation Now. Ale od kiedy mam xboxa kompletnie win10 mi nie leży. Scalanie pliku mkv ~30gb z srt na win kilka godzin, na mint 10-15min . Udostępnianie plików w sieci domowej do xone na
Koledzy, od jakiś 15 lat używam nieprzerwanie #ubuntu. Ale powiem wam, że już mam go trochę dość a mało tego potrzebuję w życiu jakiejś zmiany. Co polecacie. Pod względem distro to wolałbym chyba małą zmianę. Myślałem o #debian ale widzę, że #mint ostatnimi laty stał się bardzo popularny. Do tego zupełnie nie wiem jakie środowisko graficzne wybrać. Nie wymagam wodotrysków. Ale bardzo zależy mi na elegancji i szybkości działania.
Jak
Pobierz
źródło: comment_omx7NdfzPFOMBmttpyspCaQwa9IYbOrq.jpg

Co wybrać

  • kde 36.7% (22)
  • gnome 23.3% (14)
  • xfce 11.7% (7)
  • mate 0% (0)
  • lxde 11.7% (7)
  • cinnamon 15.0% (9)
  • budgie 1.7% (1)

Oddanych głosów: 60

Mirki. W jaki sposób mogę wygenerować/wyświetlić/zapisać aktualnie używaną konfigurację xorg, jeśli jest ona dynamicznie tworzona na starcie?
Mam sterownik nvidii i wszystko działa dobrze z wyjątkiem tego, że żeby włączyć coolbits=4 (do zarządzania obrotami wentylatora) muszę wygenerować xorg.conf i tu się zaczyna problem. Nie, nie z samym wygenerowaniem, bo to normalnie mogę zrobić poleceniem nvidia-xconfig. Rzecz w tym, że drugi monitor mam podpięty pod HDMI na płycie głównej i tym drugim monitorem
@TX2019: Zamotałem się tak bardzo głupio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiesz, że jednak miałeś rację? Skopiowałem sekcję z wygenerowanego xorga i rzeczywiście włączył te coolbitsy i mam drugi monitor :)

W każdy razie - dzięki Ci wielkie za pomoc - trafiłeś w sendo. ()
Jestem pozytywnie zaskoczony jakością sterownika karty dźwiękowej na Linuxie. Na Windowsie instalowałem oficjalne stery ze strony Asusa dla Xonar Essence STX II i przy głośności 30/60 słychać już było szum z kolumn. Na Mintcie nie instalowałem nic ponad to, co było dostępne na starcie i nawet poziom głośności 60/60, nie powoduje jakichkolwiek szumów.
Co to za czary?( _)
#linux #mint
Zacząłem się zastanawiać nad przerzuceniem z Ubuntu na Mint. Czy ktoś chciałby mnie odwieść od tego pomysłu? W jakich sprawach Mint nie dorasta Ubuntu do pięt?
W prawdzie używam Linuksów od dobrych 12 lat, ale niezmiennie myślę o sobie jako o niezaawansowanym użytkowniku.

#linux #ubuntu #mint
Na wstępnie zaznaczam, że jest to moje pierwsze podejście do Linuxa. Zainstalowałem Minta na trzecim dysku (1 - Windows, 2 - dane), utworzyłem partycje ESP, Root i Home i wskazałem boot loader na ten 3 dysk. Po instalacji widzę GRUBa z opcją wyboru systemów, a w UEFI w wyborze boota, widzę tylko ubuntu (nazwa dysku nr 1) oraz Windows Boot Manager. Oznacza to, że Linux ma w dupie, że chciałem mieć 2
@protny0:

Oznacza to, że Linux ma w dupie, że chciałem mieć 2 bootloadery na 2 odrębnych dyskach, a i tak wrzucił się na dysk z Windowsem?

Prawdopodobnie nie. GRUB wykrywa windowsowego bootloadera i dodaje go automatycznie do swojej listy. Co nie oznacza, że instalator Ubuntu na pewno niczego nie popsuł, tyle że takie same objawy miałbyś w obu tych przypadkach.

Mogę to jakoś ręcznie rozdzielić?

Możesz, ręcznie przenosząc bootloadery na inne
Mam #mint 18.3 z #xfce. Czasami znika lista sieci wifi w menadżerze. Z konsoli (nmcli c) są widoczne. Np. teraz jestem połączony z domową siecią, a menadżer pokazuje, że nie ma żadnych sieci i nie jestem połączony. W czym może być problem?