Wpis z mikrobloga

Koledzy, od jakiś 15 lat używam nieprzerwanie #ubuntu. Ale powiem wam, że już mam go trochę dość a mało tego potrzebuję w życiu jakiejś zmiany. Co polecacie. Pod względem distro to wolałbym chyba małą zmianę. Myślałem o #debian ale widzę, że #mint ostatnimi laty stał się bardzo popularny. Do tego zupełnie nie wiem jakie środowisko graficzne wybrać. Nie wymagam wodotrysków. Ale bardzo zależy mi na elegancji i szybkości działania.
Jak coś pominąłem w ankiecie to dajcie w komentarzu.
#kde #gnome #xfce #mate #lxde #cinnamon #budgie
szalony_baklazan - Koledzy, od jakiś 15 lat używam nieprzerwanie #ubuntu. Ale powiem ...

źródło: comment_omx7NdfzPFOMBmttpyspCaQwa9IYbOrq.jpg

Pobierz

Co wybrać

  • kde 36.1% (22)
  • gnome 24.6% (15)
  • xfce 11.5% (7)
  • mate 0% (0)
  • lxde 11.5% (7)
  • cinnamon 14.8% (9)
  • budgie 1.6% (1)

Oddanych głosów: 61

  • 17
@szalony_baklazan: Przesiadaj sie na XFCE. Jakis czas meczylem sie z Gnome i KDE, na Xfce po prostu dziala i jest prosto. Nie ma moze wodotryskow jak inne, ale mi starcza do pracy i codziennego uzytku..
Arch moze byc ciekawa zmiana Distro, ale to juz spora roznica, bo zmienia sie wiele rzeczy.. Choc fakt ze jako rolling distro ciekawsze..
Jak nie Arch, to idz do Debiana. Polecam testing, jest duzo stabilniejszy niz
@szalony_baklazan dobrze zrozumiałeś. Debian po prostu działa i tyle.
Mając testing masz też w miare bieżące paczki - np. W tym tygodniu wjechał kernel 5.3..
OK, arch ma pewnie już 5.4 wydane 3dni temu, ale wolę dostać coś później parę tygodni, ale przetestowane porządnie... Choc I tak np moduły Pythona tylko z PIP, bo te w repo są zawsze mocno do tyłu...