Mapa Grodzieckiego
Mapa Wacława Grodzieckiego z pierwszego atalsu nowożytnego świata "Theatrum orbis terrarur" z 1570 roku. Grodziecki opracował swoją mapę w oparciu o pierwsza mapę Polski wykonaną przez Bernarda Wapowskiego w 1526 roku. Mapa Wapowskiego niestety nie dotrwała do naszych czasów.
#mapy
c.....i - Mapa Grodzieckiego
Mapa Wacława Grodzieckiego z pierwszego atalsu nowożytn...

źródło: comment_tU6kS4GRZcAx4PiCyied29997a9yqdPp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Granica pomiędzy Indiami a Bangladeszem

System enklaw rozrzuconych przy granicy Indii z Bangladeszem jest jeszcze bardziej skomplikowany niż ten w holendersko-belgijskim miasteczku Baarle. Po stronie indyjskiej znajduje się tu prawie sto enklaw bangladeskich, zaś po stronie bangladeskiej – ponad sto enklaw indyjskich. W dodatku jest tu ponad dwadzieścia enklaw w enklawach oraz jedyna na świecie enklawa trzeciego stopnia, czyli enklawa w enklawie, która jest w kolejnej enklawie. To przedziwne kuriozum nosi nazwę
Komornickus - Granica pomiędzy Indiami a Bangladeszem

System enklaw rozrzuconych p...

źródło: comment_nPY9uhmQOfS6IYhO3fwYYUgWj8m9u2Ct.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nawigacja jak się aktualizuje mapy w dość starej nawigacji? Mam jakieś płytki, muszę zainstalować soft i pobrać z neta?

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AtakObcych: Tereny gęsto zaludnione to żyzne niziny lub górzyste, wilgotne terytoria. Puste tereny to sucha i dość jałowa Wyżyna Tybetańska (4000-5000 m npm), Xinjang z pustynią Ałaszan, stepowa Mongolia Wewnętrzna i północne fragmenty Mandżurii, gdzie właściwie tajga.
  • Odpowiedz