Ponad 60 proc. mężczyzn i blisko połowa kobiet w Polsce ma nadwagę lub otyłość. Ten sam problem dotyka co trzeciego chłopca w wieku szkolnym i co piątą dziewczynkę - wynika z badań Instytutu Żywności i Żywienia.


A wydawało mi się, że to różowe mają większy problem z nadwagą.. no cóż, grube polskie przegrywy zasługują na większy wycisk.

Dla porównania można zobaczyć jak to wygląda na świecie.

#zdrowie #dieta
u.....r - > Ponad 60 proc. mężczyzn i blisko połowa kobiet w Polsce ma nadwagę lub ot...

źródło: comment_1yA11ir88VFrYw5JmVjq6r8uRtAVE7mR.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@unknown_stranger: "Heh, dołóż kotleta i ziemniaczków, facet powinien więcej jeść".

Co z tego, że facet już wygląda jak foka xD Frytek też wezmę sobie więcej, bo wszyscy w koło mówią, że facet może więcej jeść - nawet jeśli jedyny jego mięsień który czuje obciążenie to mięsień zginacz promieniowy nadgarstka.

Perła + Top chipsy po pożywnej kolacji XXL w pobliskim kebabie w sumie też robią swoje, ale w bułce była kapusta,
  • Odpowiedz
bo faceci to jakaś tam lekka nadwaga, widoczny piwny brzuszek


@TymRazemNieBedeBordo: Te męskie "brzuszki" to zazwyczaj, wielkie kałduny przez które przeciętny Janusz wygląda jak w ciąży. Nazywanie tej narośli "brzuszkiem" jest równie idiotyczne co pisanie co grubej lasce, że jest "krągła".
  • Odpowiedz
Ma ktoś dostęp albo link do zdjęć lotniczych lub map lubelszczyzny (wschodni cypel- okolice Hrubieszowa) robionych podczas 2 wś lub do końca lat 60?

#mapy #zdjecialotnicze
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest dwie mapy o tej samej skali, a inne? Ktoś może wytłumaczyć? Pamiętam, że na wykopie na głównej poruszany był temat map.

#pomoc #mapy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy możecie polecić mi jakąś nawigację, gdzie można wpisać kilka adresów i ona wyliczy trasę i podpowie od którego adresu najlepiej zacząć, żeby zrobić najkrótszą trasę? Coś a la dla kuriera?

#nawigacja #mapy #android #gps
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#zumi #internet #mapy

Kisnę niemiłośniernie z map zumi.. mieszkam w mieście z około 360K mieszkańców.. tymczasem na Zumii ciągle są mapy z uwaga.. 2006 roku. Można je potraktować jako historyczne bo jak zerknąłem na nie to zapomniałem że tak miasto wyglądało.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@r5678: Tak tak, ale przysiągłbym, że kilka, może kilkanaście tygodni temu ciągle był stary widok niektóre skrzyżowania, które są zmienione od kilku lat. No, ale widocznie poszedł wielki update. A swoją drogą ktoś używa zumi? Ma jakieś przewagi nad google?
  • Odpowiedz
Kojarzy ktoś może apkę na androida z taką funkcjonalnością, żeby zaznaczyć coś na mapie i żeby np. strzałka pokazywała w którym kierunku trzeba iść/jechać, żeby tam dotrzeć? Nie po drogach tylko sam kierunek, coś jak kompas, tylko wskazujący punkt zamiast północy. #mapy #gps
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CO WYKOP MYŚLI O... <== Poprzednim razem poprosiłem was o to, byście pokolorowali mapę Polski w zależności od waszej opinii o danym województwie. TUTAJ
Dzisiaj pobawimy się inaczej, tym razem poproszę was o to, byście pokolorowali mapę Europy w zależności od regionów - Europa Zachodnia, Wschodnia, Środkowa, Północna i Południowa (niepotrzebne skreślić, jeśli według was tych regionów jest więcej, opiszcie jakie to są regiony).
Kolorystyka dowolna, pamiętajcie, by w w komentarzu dopisać legendę
P.....n - CO WYKOP MYŚLI O... <== Poprzednim razem poprosiłem was o to, byście pokolo...

źródło: comment_Q1SeIDPQLuviRXCQvsK0SixYFY6XUiOd.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CO WYKOP MYŚLI O... <== no więc strasznie spodobała mi się idea pokazywania opinii anonów z 4chana wobec innych państw na mapie świata. Postanowiłem, że przeniesienie tego na forum wypoku może być dobrym pomysłem, specjalnie z tej okazji wykonałem mapę województw, którą można łatwo i estetycznie edytować w paintcie tak, by każdy mógł szybko i ładnie wypełnić województwa.
DO DZIEŁA!
No i dajcie po plusiku, coby idea się rozprzestrzeniła, a przy okazji
P.....n - CO WYKOP MYŚLI O... <== no więc strasznie spodobała mi się idea pokazywania...

źródło: comment_VzGi6JQnhiLm1TIqtybzjaa1JDiEWl16.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A1 pod Łodzią, otwarcie 1.07.2016.

Mamy 5.07.2016, sprawdzam:

OpenStreetMap - jest
UMP PCPL - jest
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, robię sobie analizę catchment area za pomocą QGIS i GRASS (v.net i v.net.iso), a jako warstwy dróg i ulic używam danych z OpenStreetMap. Problem jest taki, że wynik (w sumie poprawny) nie uwzględnia sporej liczby ulic, czy podkłady z OSM się do tego nie nadają, czy robię coś źle? Przykłady z danymi stąd działają elegancko, kiedy robię to na shape z OSM już niekoniecznie - pomijają w ogóle niektóre ulice. Może
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RicoElectrico: No więc sprawa się rozwiązała. Nigdzie wprost nie znalazłem rozwiązania, przez co szedłem ścieżką moich podejrzeń i faktycznie domyślne warstwy, które pobiera się z OSM nie są routowalne. Wystarczy je poddać modyfikacji którymś z dostępnych narzędzi i potem wszystko działa. Zrobię wpis na mirko, kiedy będę miał chwilkę. A tu superbonus.
czarnobiaua - @RicoElectrico: No więc sprawa się rozwiązała. Nigdzie wprost nie znala...

źródło: comment_ZAgb086TYfUayiiYpCjZ5xRrM732N4fL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz