• 9
Jak zawsze wykop do pomocy, pytanie z rodzaju dziwnych: gdzie we Wrocławiu, w którym parku znajdę dużo rosnących świerków?
O co mi chodzi? Poluje na świeży zielony mech - nie potrzebuję go dużo (tak wiem że pod ochroną) ale tak czy tak potrzebuję do swoich małych eksperymentów ( ͡º ͜ʖ͡º)

W parku grabiszyńskim zmokłem straszliwie po chodziłem po chaszczach ale nigdzie nie znalazłem niestety. Swoją drogą kurde wiosna jest ładna
bkwas - Jak zawsze wykop do pomocy, pytanie z rodzaju dziwnych: gdzie we Wrocławiu, w...

źródło: comment_kp31P5faOs0MP6H3MaKbe8k0mRpSBElo.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Cześć
Istnieje miejsce w internecie bądź mapa z wieżami widokowymi w lesie? Chodzi o te wieże z których wypatruje się ognia w okresie letnim. Jeśli dobrze kojarzę to tylko w tym okresie pełnione są na nich dyżury. Geoportal nie pomógł, na warstwie bodajże BDO10K (z pamięci więc może być inaczej) zaznaczona jest 1 na 4 (o których wiem) w mojej okolicy.
#las #lasypanstwowe #lesnictwo #pozar
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co myślicie o opryskach przeciwko chrząszczom? Byłem w lesie i widziałem jak jeden leży na plecach i nawet nie wiedziałem że są opryski, chciałem go postawić na nogi a ten padał i pewnie zdychał xD ale mniejsza o to, czy teraz tych chrząszczy jest jakoś więcej czy naprawdę zniszczą tak dużo korzeni drzew? Przecież to pokarm (sporo żarcia taki owad) dla ptaków np. [żołny zwyczajnej](https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Żołna_zwyczajna). Wypowie się jakaś osoba mająca o
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szuleer aż wstyd, że nie słyszałem. Ale.na swoje usprawiedliwienie jestem na drugim.koncu Polski. Mam mocno mieszane uczucia, ale jeśli chcesz potwierdzenia czy lasy są teraz w złym.stanie, to.powiem Ci że tak. Tylko nie.wiem.xzy walka z chrabąszczem coś zmieni (ale mnie tam nie było, a chrabąszcz naprawdę potrafi szkód.narobic i to znany fakt), bo za fatalnym stanem zdrowia lasów stoi brak wody, trwająca drugi.rok susza. I na.oslabione drzewa włazi wszystko co.ma nóżki
  • Odpowiedz