@Kruk7 bliskość miasta i susza. Nie ma wyjścia. Dobrze ze jak na razie "moje" pożary nie przekraczają kilku arów.
Ja takich ćwiczeń nigdy nie przeżyłem. Moje przeszkolenie jest czysto na papierze. Ale też co by nie było jesteśmy jedynie od dogaszania, nie gaszenia. A priorytet to wezwanie i poprowadzenie służb bardziej kompetentnych ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Kornik ostrozebny. Drzewa nie wykazywały żadnych oznak osłabienia, a w.koronach jest gęsto od kornika. Jest to co najmniej przerażające, bo właśnie wylatuje pierwsza w tym roku generacja.
Jeśli nie stanie się cud, sosny zmienia kolor na rudy. Bardzo wiele sosen.

#las #lesnictwo #afera (bo się o tym nie mówi) #zalesie #przyroda
szklo-na-warsztacie - Kornik ostrozebny. Drzewa nie wykazywały żadnych oznak osłabien...

źródło: comment_5Ux36DWIjCj378bDQHMxHGcrCH2lgbxR.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niewiemja ale mamy gradację kornika. To samo trwa już od dwóch lat w Czechach, Austrii, na Ukrainie. Czesi i Austriacy już praktycznie zrezygnowali z planowej gospodarki, bo tyle jest martwych drzew. Na Ukrainie wypala się setki hektarów próbując walczyć z kornikiem. Słyszałeś o tym w tv? Przeczytałeś w gazecie? Ja też nie...
Obecnie rynek drzewny jest też zalany pokornikowym drewnie. I to też sprzyja roznoszeniu szkodnika + taka ilość drewna sprzyja
  • Odpowiedz
@szybki_zuk gradacja kornika ostrozebnego, z którą mamy teraz doczynienia jest efektem suszy. No chyba, że uważasz że w Czechach, Austrii, Niemczech, na Ukrainie wszędzie gospodarka jest prowadzona dokładnie tak samo ( ͡º ͜ʖ͡º)

Obecnie stawiamy na odnowienia naturalne. Na ok. 20ha jakie mieliśmy w tym roku zasadziliśmy 6ha. A jak chcesz naturalnie odnowić powierzchnię po wichurach, jak np. te między Poznaniem a Gnieznem. Byłeś tam? Heh. Naturalnie żeby odnowić,
  • Odpowiedz