Zapraszam na bardzo ciekawą i kulturalną rozmowę przeprowadzoną w Klubie Trójki przez dra Tomasza Rożka.

Zdaniem ekspertów z Polskiej Akademii Nauk w ciągu kilkudziesięciu lat zniknie 75 procent polskich drzew.

– Polska Akademia Nauk twierdzi, że zagrożone są te gatunki drzew, które dzisiaj zajmują około 3/4 powierzchni polskich lasów. Chodzi o to, że problem jest z drzewami, które są dominujące w naszym krajobrazie, takimi jak sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski
dr_gorasul - Zapraszam na bardzo ciekawą i kulturalną rozmowę przeprowadzoną w Klubie...

źródło: comment_tbSCaa7efxMawfiBbxBm6G0Q5zFQXiiJ.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dr_gorasul: fajnie, ale taka uwaga, wymienione drzewa sa u nas dominujace ze wzgledow przemyslowych, bo rosna szybciej niz buki i deby, ktore swego czasu wytrzebiono na potrzeby rozwoju przemyslu.
  • Odpowiedz
Ej o co chodzi z tym kamuflażem grzybiarzy na grzybobraniu? Czy to jest tak, że grzyb "zwiadowca" wychyla delikatnie swój mały kapelusz zza runa i obczaja teren? Jak grzybiarze się dobrze zakamuflują i ich nie widać to ten rzuca hasło: "-ej chłopaki, rośniemy?!!! A ci ich "trrrach" nożykiem.... Czy jak? #grzyby #grzybobranie #pytaniedoeksperta #pasjonaciubogiegozartu #suchar #survival #las
mitrain - Ej o co chodzi z tym kamuflażem grzybiarzy na grzybobraniu? Czy to jest tak...

źródło: comment_fKTFm4hXKdwa5DJHCHqPNHeWRc2OQTvJ.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach