Czy ludzie pozostali w takim stanie, w jakim zostali stworzeni?

Pierwsi ludzie, podając w wątpliwość miłość i mądrość Boga i pragnąc niezależności od Niego, okazali Mu nieposłuszeństwo i upadli w stan grzechu, pociągając za sobą również wszystkich swoich potomków.

#katechizmgdanski #kosciolexe #kosciol #wiara #chrzescijanstwo #religia #jezus #ewangeliawcentrum #grzech
EwangeliawCentrum - Czy ludzie pozostali w takim stanie, w jakim zostali stworzeni?
...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lakukaracza_: Założenia były dobre? Czy ci ludzie czytali pismo? Czytali o tym jak Jezus pomagał największym grzesznikom? Czytali o filozofii chrześcijańskiej (która pochodzi z bibili i którą popiera KK) o wolności człowieka? Dosłownie jedyna twarda zasada którą muszą katolicy przestrzegać to rzeczy związane z ekskomuniką. Reszta to relacje między jednostką a Bogiem.

Ja tu mówię o komentarzu, bo akurat ksiądz mógł stwierdzić z rigiczem, że te dzieci nie wierzą i
  • Odpowiedz
@Sandrinia: od 4 lat :). Było ostro, były płacze i deklaracje, że nie przyjdą na ślub bo nie jest prawdziwy, ale teraz widzą, że to było tylko zaindukowane przez ślepą wiarę bajdurzenie.
  • Odpowiedz
@Iskaryota:

Moja matka 5 lat temu: "Ale chyba nie wypiszesz N. (mojej córki) z religii?"

Moja matka 3 lata temu po uzyskaniu informacji, że N.nie chodzi już na religię: "I bardzo dobrze!"
  • Odpowiedz
@bambaryua: Wow! heurystyka zakotwiczenia, reprezentatywności, generalizacja, błąd konfirmacji obok efektu skupienia! i polaryzacji!! prawdopodobnie z efektem przywiązania do jednego źródła pobierania informacji. Stary w tak krótkim poście zmieściłeś to wszystko. Jesteś prawdziwym rodzynkiem do badań.
  • Odpowiedz