Kolejny piękny dzień tygodnia z wspaniała pogodą a ty kolejny raz spędzasz najlepsze godziny swojego życia oddając czas by móc opłacić betonową jaskinie i mieć możliwość zjedzenia chleba tostowego, dzień w dzień wyjęte 8h z życia dla #praca w #korposwiat dla dużej ilości osób to jak złapanie Boga za nogi, a to tylko współczesne niewolnictwo, złapanie ale cię w siatkę jak kiedyś na pewnym kontynencie, dlatego pamiętaj praca
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte
- 18

okrupnik
via Wykop- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
eU2MO
via Wykop- 5
@GiorgioDiStefanAntonio: Jeśli dla ciebie praca w korpo jest niewolnictwem, to się zwolnij z pracy. Nie możesz się zwolnić z pracy, bo potrzebujesz się utrzymać? To zmień nastawienie na: "pracując w korpo, uczestniczę w życiu gospodarczym pełną gębą. Pracuję nowocześnie i stać mnie na wiele rzeczy. De facto stać mnie na więcej rzeczy, niż jest stać co najmniej 3/4 najuboższych ludzi tej planety".
Cytat Dariusza Jemielniaka, wykładowcy #kozminski, pracującego od 2k16 jako faculty associate na Harvardzie, od 2k24 w radzie Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii, od 2k15 jest członkiem rady Wikimedia Foundation. O kulturze korporacyjnej wypowiada się tak:
Kontrola normatywna opiera się, przede wszystkim, na tak zwanej silnej kulturze korporacyjnej. Kultura korporacji, która jest „silna”, narzuca normy i wartości swoim członkom, dokonuje swoistego „prania mózgu” pracowników, naginając ich światopogląd do oczekiwanego. Z

@totem_lesnych_ludzi: jak wallmart probowal swoich sil w niemczech. to miedzy innymi zakazali im tego typu tancow korporacyjnych.
Walmart, kiedy wchodził na rynek niemiecki (w latach 90.), próbował wprowadzić tam swoją typową amerykańską kulturę korporacyjną – w tym poranne spotkania (tzw. cheer meetings), gdzie pracownicy mieli obowiązkowo śpiewać firmowe piosenki i wykonywać motywacyjne okrzyki, a czasem nawet tańczyć. Miało to budować "team spirit".
Problem polegał na tym, że dla niemieckich pracowników takie rytuały

@qusqui21: Warto dodać, że drugim powodem wycofania się z niemieckiego rynku było podejście Walmarta do wolnego ryneczku. I cała strategia polegała na próby sprzedaży po cenach niższych niż koszt wytworzenia. Walmart liczył, że w parę lat zliwkiduje konkurencję. Wtedy wkroczyły sądy i nakazały Walmartowi zmienić ceny. Tak wygląda w praktyce wolny ryneczek bez regulacji. Czyli monopol.
Za godzinę szykuje mi się rozmowa roczna w #korposwiat jestem ogólnie niezadowolony z wynagrodzenia, dodatkowo jeszcze przekroczyłem 26 lat i wpada trochę mniej do wypłaty, chce podwyżki, pracy tylko dochodzi, kasa stoi w miejscu, jak dobrze to ugrać, żeby dostać to co chce, dodam, że moja wypłata jest z tej niższej stawki widełek przewidzianych na to stanowisko
#pracbaza #praca #korpobitch #rozowepaski #
#pracbaza #praca #korpobitch #rozowepaski #
panie @GiorgioDiStefanAntonio: nie ma podwyżek pan widzi co się dzieje w Juuu Essss Aaaaa
jestem ogólnie niezadowolony z wynagrodzenia
Spoko, tak możesz nam powiedzieć, ale w korpo świecie zawsze uśmiechnięty - dobra mina do złej gry.
dodatkowo jeszcze przekroczyłem 26 lat i wpada trochę mniej do wypłaty
To
Co można robić żeby nie pracować w tych gównianych #korposwiat typowa niewolnicza robota jak wszystkie kołchozy typu produkcja magazyn tylko, że przy biurku, może praca w #policja będzie lepsza opcja, albo nauka na elektryka i robienie na swoim, zapotrzebowanie jest ogromne. Ludzie myślą, że taka praca to złapanie Boga za nogi, a rzeczywistość to 800 CV na jedno miejsce (zmiana pracy nie jest łatwa), pensja jest średnia o
@GiorgioDiStefanAntonio jeżdżenie po melinach, pilnowanie zwłok do przyjazdu lekarza, informowanie ludzi że ich dziecko nie żyje lub awanturowanie się z sebkami i opanowywanie się by takiemu nie p-----------ć podczas 12 godzinnej służby nie sądzę by było czymś lepszym niż korpo xD
albo nauka na elektryka i robienie na swoim, zapotrzebowanie jest ogromne.
@GiorgioDiStefanAntonio: jak chcesz nadal zostawiać zdrowie w pracy tak jak każdy inny wykonawca budowlany to śmiało. Do zostania takim elektrykiem, który wyłącznie siedzi w rozdzielniach i robi pomiary jest tyle nauki co do entry levelu w IT xd
Czy u was w #korposwiat też są takie durnoty jak składanie się na prezent na dzień kobiet albo przynoszenie ciasta na urodziny, składanie się na jakieś wyjście wigilijne etc dla mnie to Patola straszna, nikt nie chce tego robić ale jest zmuszany bo będzie, że nie chce się integrować xD
#pracbaza #praca #niebieskiepaski #rozowepaski #korpobitch
#pracbaza #praca #niebieskiepaski #rozowepaski #korpobitch
@GiorgioDiStefanAntonio: myśle, że różnie w róznych firmach, ale takie akcje nie tylko w #korposwiat.
U mnie jest 12 osób (robie tu od roku) i ostatnio na 8 Marca były kwiatki i ptasie mleczka, na urodziny zwykle przynosimy cukierki, różowe czasem dorzucą ciasto, na wigilie nie bylo wyjścia tylko szamka w biurze. Ogólnie u mnie to raczej zwyczaj lub inicjatywa "oddolna", nie ma presji od szefuncia o to.
U mnie jest 12 osób (robie tu od roku) i ostatnio na 8 Marca były kwiatki i ptasie mleczka, na urodziny zwykle przynosimy cukierki, różowe czasem dorzucą ciasto, na wigilie nie bylo wyjścia tylko szamka w biurze. Ogólnie u mnie to raczej zwyczaj lub inicjatywa "oddolna", nie ma presji od szefuncia o to.
@GiorgioDiStefanAntonio patologią to są wykopki co na to narzekają.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Prokurator_Bluewaffles: Taki strój powinien być zabroniony w robocie.
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
no i prawidlowo.
@dnbmaniac: zamierzasz zmienić miejsce pracy za rok? bo tak jechane zespoły długo nie ciągną, znajdują „alternatywne metody równoważenia obciążenia”, albo wprost rozsypują się
generalnie to jest na szkodę projektu i pracodawcy, więc nie uważam, żeby było to prawidłowe
konto usunięte via Wykop
- 1
@sliti666: oceńcie ją na feedbacku negatywnie i na działowym to może ją wyrzucą
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@gesty: xDDD
konto usunięte via Wykop
- 3
@gesty: XD Zaśmiane
Czym jest to słynne korpo?
Ludzie w #1z10 przedstawiają się jako pracownicy korporacji, na wypoku polecają (lub odradzają) pracę w korpo, przed chwilą czytałem że ktoś poleca się chłopu nauczyć angielskiego B2 i iść do korpo po średnią krajową.
Kolega mi mówił że może pójdzie pracować do "jakiegoś korpo". Czym się to różni od niekorpo? Bo widzę że musi się różnić, skoro ludzie więcej uwagi poświęcają temu że to jest korpo niż
Ludzie w #1z10 przedstawiają się jako pracownicy korporacji, na wypoku polecają (lub odradzają) pracę w korpo, przed chwilą czytałem że ktoś poleca się chłopu nauczyć angielskiego B2 i iść do korpo po średnią krajową.
Kolega mi mówił że może pójdzie pracować do "jakiegoś korpo". Czym się to różni od niekorpo? Bo widzę że musi się różnić, skoro ludzie więcej uwagi poświęcają temu że to jest korpo niż
Nie wiem o co chodzi
@jutrobedzieinaczej: O pracę biurową w dużej, międzynarodowej firmie. Serio, cała filozofia, nie chodzi tu o pracę w maku xd
@jutrobedzieinaczej: bo ludzie wstydzą sie przyznać co robią, ogólne stwierdzenie praca w korpo brzmi lepiej niz jestem kims tam od niczego(nie zeby bylo w tym cos zlego). Dwa ze w ten sposób mozna unikać jasnej odpowedzi,bo mozesz sprzątać, a moze byc prezesem w tym korpo. Po 3 to brzmi bardziej dumnie i światowo (przynajmniej wg niektórych) niz pracuje w malej firmie, ktora zajmuje sie czyms tam.
Ogólnie zauważylem, i słuchając
Ogólnie zauważylem, i słuchając
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
bo szefowie lubią władze bezpośrednia...
@Mirek_Cebula: gdyby to była jedyna przyczyna xD, ale już o tym że na HO ludzie nie są w stanie nawet minimum z minimum zrobić a potem wielki wykopfejs że trzeba nad nimi z batem stać
- 0
@nairoht to zależy od podejścia. Na Ho jestem sumienniejszy niż w biurze. Jak masz coś zrobić i dociągnąć to i tak musisz to zaraportować.
Mam pytanie do wszystkich pracujących w korporacji, ewentualnie firmach rekrutacyjnych i tym podobnych tworach. Zauważyłem, że z jakiegoś powodu obcokrajowcy dostają inne pensje niż Polacy? Nie jest to żadne szczucie na obcokrajowców, tylko pytanie z czystej biznesowej ciekawości. Biorę aktualnie udział w szukaniu kogoś do zespołu i nie pierwszy raz spotykam się z sytuacją, w której osoba będąca np. mieszkańcem PL i zlokalizowana w PL, np. z Rzeszowa, ale pracująca w Krakowie
@mrcoldfire tak
konto usunięte via Wykop
- 0
@mrcoldfire: tak jest, ale niedlugo wejdzie dyrektywa jawności wynagrodzeń wiec bedą musieli to ucinać
Na jakim poziomie dostaliście podwyżki inflacyjne w #korposwiat? Bo u mnie nadal cisza z nimi...
#pracbaza #korpobitch #praca #pracait
#pracbaza #korpobitch #praca #pracait
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witajcie Mirki i Mirabelki,
Chciałem odkryć nieco swojego codziennego spojrzenia na prace w korpo BNY Wrocław.
Zatrudniłem się przenosząc z innego korpo więc wiedziałem z czym się wiąże taki stosunek pracy. Natomiast takiej zgnilizny się nie spodziewałem. Do rzeczy COVID szaleje więc zatrudniam się na umowę full remote - ekstra myślę miałem wizję powrotu full time do biura więc mnie to przekonało plus zarobki nieco większe. COVID się zakończył
Witajcie Mirki i Mirabelki,
Chciałem odkryć nieco swojego codziennego spojrzenia na prace w korpo BNY Wrocław.
Zatrudniłem się przenosząc z innego korpo więc wiedziałem z czym się wiąże taki stosunek pracy. Natomiast takiej zgnilizny się nie spodziewałem. Do rzeczy COVID szaleje więc zatrudniam się na umowę full remote - ekstra myślę miałem wizję powrotu full time do biura więc mnie to przekonało plus zarobki nieco większe. COVID się zakończył
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: przecież to jest centrum outsourcingowe w europie wschodniej to czego Ty oczekiwałeś, że zrobisz karierę jak wilk z Wall Street? xD przecież takie centra będą za parę lat w Indiach albo innym Bangladeszu lub chociażby w tańszej Rumunii i Bułgarii. Nie liczyłbym raczej, że będziesz miał podwyżki a raczej bym się szykował na szukanie jakiejś pracy z realnym skillem w realnej gospodarce jak chcesz zostać w Polsce
Mam dość już #pracbaza na etacie, ciągle wymyślanie głupot w #korposwiat debilna przełożona co nie ma żadnych kompetencji żeby być na tym stanowisku, i te dupogodziny w biurze, choć bym miał pracować po 12h dziennie na swoim, to jednak na swoim, i elastyczność czasowa i brak sufitu w zarobkach, na etacie niestety nie ma możliwości dorobienia się chyba że chorób psychicznych
#praca #korpobitch
#praca #korpobitch
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@GiorgioDiStefanAntonio a to samo mam, na początku spoko spoko, a po czasie jak widzę sam budynek to już się żyć odechciewa
- 1
@AbadzabayY: i nagle osoby które uwazalas za ogarnięte okazują się debilami jakich mało
Cała moja firma ma pracę zdalna minimum raz w tygodniu, ale mój dział oczywiście nie, bo przełożona tak uznała, że pracujemy z biura XD siedzimy tylko przy kompach patologia jakas
#pracbaza #praca #korposwiat #korpobitch #januszebiznesu
#pracbaza #praca #korposwiat #korpobitch #januszebiznesu
@GiorgioDiStefanAntonio widocznie w kulki lecieliscie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wróciłem na rynek #pracbaza 3 lata w jednym #korposwiat to idealny czas by zmienić pracę, podwyżki normalnej już nie dostanę, firma myśli, że jestem jej wierny, Cv wysłane czekamy na odzew. Czy naprawdę, żeby otrzymać normalna podwyżkę trzeba rzucić wypowiedzenie?
#praca #korpobitch #januszex
#praca #korpobitch #januszex
@GiorgioDiStefanAntonio: tak to działa niestety.
- 1
@CalibraTeam: ależ właśnie przeciwnie, jak dobry pracownik to rzucają kasę przecież, nie raz już tak miałem
Jak w waszych #korposwiat liczona jest kasa za podróże służbowe, normalnie wynagrodzenie za 8h pracy? Jednak jesteś jakiś czas tam i powinno być liczone za każdą godzinę która jesteś tam na miejscu tak jak jest w takiej policji czy medycynie czy w wojsku. Bo dla mnie to jest strata czasu i odmówił bym każdej tej podróży jak kasa tylko za 8h.
#korposwiat #pracbaza #praca
#korposwiat #pracbaza #praca
- 1
@Plamka84: czyli szkoda życia i czasu na taki syf, lepiej siedzieć na dupie w pl
@NieRozumiemIronii: jeśli tak masz, to masz bardzo dobrze, ale oficjalnie, zgodnie z prawem miałbyś zapłacone tylko za 8h, w których zwykle pracujesz. Przykładowo:
- jeśli zwykle pracujesz 7-15, wyjechałeś o 7, dotarłeś o 9, pracowałeś 8h do 17 to masz 2h nadgodzin, powrót nikogo nie interesuje
- jeśli zwykle pracujesz 7-15, wyjechałeś o 5, dotarłeś o 7, pracowałeś 8h do 15, to masz normalną dniówkę, powrót jak wyżej, nikogo nie
- jeśli zwykle pracujesz 7-15, wyjechałeś o 7, dotarłeś o 9, pracowałeś 8h do 17 to masz 2h nadgodzin, powrót nikogo nie interesuje
- jeśli zwykle pracujesz 7-15, wyjechałeś o 5, dotarłeś o 7, pracowałeś 8h do 15, to masz normalną dniówkę, powrót jak wyżej, nikogo nie
Mój dział to banda kretynów, biegają nawet po kawę wszędzie się spieszą, przerwa po co, tylko robić wyniki wyniki i dostać za to 7 brutto i zero podwyżki, masakra z tymi ludźmi, jeszcze się krzywo patrzą jak na telefonie siedze
#pracbaza #praca #korposwiat #korpobitch
#pracbaza #praca #korposwiat #korpobitch
@GiorgioDiStefanAntonio: na takie zarobki trzeba jeszcze jakies wyniki robic ? Uchowaj Boze od korpokołchozu.
Chociaz jak to ktos powiedzial "zarobki mamy te same, tylko zyciorysy różne" ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiec roznie bywa w zyciu
Chociaz jak to ktos powiedzial "zarobki mamy te same, tylko zyciorysy różne" ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiec roznie bywa w zyciu
Które kierunki #studia da się zrobić zaocznie i dają uprawnienia po których jest łatwa do znalezienia praca i całkiem przyjemnie płatna? Pielegeniarstwo, fizjoterapia? Mam dość #praca w #korposwiat i chciałbym uciec i później móc wykonywać coś najlepiej w swoim domu,.jak gabinet fizjo, może barber to też jakąś opcja
#studbaza #praca #pracbaza #korpobitch
#studbaza #praca #pracbaza #korpobitch
@GiorgioDiStefanAntonio: jeśli prowadzisz dwie działalności, pracujesz w korpo i dalej średnio z hajsem to ewidentnie coś robisz źle.
na wykopie nikt ci nie da pomysłu na siebie
na wykopie nikt ci nie da pomysłu na siebie
- 0
@boguslaw_licencyjny: nie no z Hajsem jest git chodzi o czas który na to poświęcam bo to czasami z 13h dziennie
























