Ok, zajmujemy się w końcu tematem lekarzy i tego jak doili nas z kasy ale co z pieniędzmi które zarobili do teraz? Zwłaszcza od covidu. Przecież to są pewnie fortuny. Dlaczego nikt nie mówi o tym, że powinniśmy też sprawdzić wstecz czy np nie pracowali równolegle na kilku etatach itp i wyciągać konsekwencje?

#konowalposting #lekarz100k
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fajnie, że w końcu ktoś bierze się za konowałów, ale szczerze wątpię, że cokolwiek realnie się zmieni. Ale nawet jeśli się uda, to i tak mnie złość bierze, gdy pomyślę, jak wiele oni się nachapali przez te wszystkie lata. Zwykle uwaga społeczna kierowała się na prawników czy informatyków - to oni kojarzyli się z wysokimi zarobkami - a po cichaczu lekarze od ponad 3 dekad mają swoje wielkie bizancjum zbudowane na ludzkich
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 107
Niesamowite, że przez te wszystkie lata nikt poważnie ich nie prześwietlił.


@Kamenes: bo siedzą cichutko, tylko się akurat niektórym zechciało zostać radnymi politykierami i sprawa się rypnęła ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Do czego to doszło, żeby człowiek nie mógł swobodnie zgarniać 150k miesięcznie z szemranych umów i rejestrować nierealnej liczby godzin w pracy. I teraz ktoś ma czelność to kontrolować po tym co musieli przeżyć na tych ciężkich studiach?

KON-STY-TU-CJA! Prześladowanie, szykanowanie! Koniec z tym! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pdk #polska #lekarz #medycyna #konowalposting #lekarz100k
ATAT-2 - Do czego to doszło, żeby człowiek nie mógł swobodnie zgarniać 150k miesięczn...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak pogadasz z Mariuszem pracującym w kołchozie i spytasz ile zarabia to ci normalnie powie:

- minimalna krajowa i pięć stówek w kopercie, jakoś się kręci.

Pogadasz z Anetką w korpo, to też normalnie odpowie:

-
Nighthuntero - Jak pogadasz z Mariuszem pracującym w kołchozie i spytasz ile zarabia ...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nighthuntero: Dzięki temu wszystko dobrze żarło przez tyle lat - 10k mordo jako rezydent, nie ma czego do gara włożyć, specjalista nie lepiej, 12k z ustawy mordo, mówię ci.
  • Odpowiedz
Prawakom trafiło im się właśnie polityczne złoto w postaci powiązanego z PO konowała który przed trzydziestką zgarnia 1,6 miliona rocznie z pieniędzy ledwie ciepłej służby zdrowia. Rząd powinien być w tej chwili pod ostrą presją natychmiastowego zrobienia czegoś z białym kartelem bo to w tej chwili priorytet polskiej polityki.

A co robi opozycja? A no pojechali do Berlina zrobić cosplay zadymy pod remizą xD Powiedziałbym, że idiotyzm, ale biorąc pod uwagę, że
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JAK DZIAŁA DEGRESJA W POLSKIM SYSTEMIE PODATKOWYM?

Wbrew przyjętym w każdym cywilizowanym państwie europejskim rozwiązaniom, polski system podatkowo-składkowy jest degresywny - im więcej zarabiasz, tym mniej procentowo płacisz.

Lekarz Dawid 1600k płaci 16,7% podatków i składek.

Kodoklep
czerwonykomuch - JAK DZIAŁA DEGRESJA W POLSKIM SYSTEMIE PODATKOWYM? 

Wbrew przyjętym...

źródło: IMG_2566

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To nie znaczy że płacą mniej - płaca zwykle więcej. Czyli areczek płaci 1000 zł, a jego szef 10000.


@4mja: Czy ty nie zrozumiałeś zupełnie co napisał OP? Tak, szef zapłaci 10 000 ale jak ma 100 000 przychodu to wyda na mieszkanie, jedzenie i utrzymanie załóżmy 10k tak samo jak Areczek (chleb, mleko czy prąd w domu nie ma mniejszej ceny dla zarabiających mniej ergo wydają większy % pensji
  • Odpowiedz
To naturalne że ktoś zarabia więcej, ktoś mniej


@4mja: "Naturalne" w kontekście wymyślonych przez ludzi umownych papierków stanowiących środek płatniczy to dość karkołomne określenie. Ludzie przez wiele tysięcy lat nie "zarabiali" wcale. Fakt, że występują nierówności płacowe to cecha konkretnych systemów polityczno-społecznych, a nie coś co wynika z "natury". Jak się ludzie w kibucu umówią, że nic nie jest na własność, a każdy plon z pola, wyprodukowany ciuch czy narzędzie
  • Odpowiedz
@Nighthuntero: Tak srali na pis w tej kwestii. pis mówiło, że są kasty no i co... są, były i będą. Teraz rozpocznie się, że za czasów pis to były WIĘKSZE kasty a u "nas" są mniejsze. J3bać jednych, drugich i pewnie trzecich. Zawsze był TKM. Niech to wreszcie pierd#lnie.
  • Odpowiedz
Ja jednego w tej całej aferze nie ogarniam. Wszyscy się rzucili na tego Kacprzyka, że wycyckał system i spoko, zarobił 1,6 mln bez specjalizacji, dyżury podobno pokrywały mu się z występami w TVP i Senacie, ewidentnie ktoś tu jechał na maksa. Ale serio myślicie, że na jego miejscu wy byście odmówili kasy, którą ktoś sam wam wkłada do kieszeni? Każdy by wziął...

Ja się pytam o coś innego: gdzie był dyrektor tego p----------o
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach