Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ŚMIERC KLINICZNA

1. Ludzie, ktorzy zachwycaja sie relacjami doswiadczenia smierci kliniczniej tym, ze wszyscy ludzie maja podobne wizje/obrazy. Wniosek: cos w tym musi byc.

2. Smierc kliniczna to dowod na istneinie zycia po smierci.

Ludzie,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@Anonim71830: Autorka wyjechała na Wschód, była na spotkaniu z Dalajlamą, mogła obserwować mnichów buddyjskich, wyznawców i całą otoczkę. W książce opisuje, że to co wiemy o buddyzmie na zachodzie jest mało związane z rzeczywistością, że jest to raczej miła kreacja medialna. Zaczęła odkrywać, że buddyzm łączy się z gnozą i elementami wtajemniczenia. Medytacje, które w jakiś sposób dobrze na nią wpływały, po jakimś czasie sprawiały, że była zbyt skupiona na
  • Odpowiedz
@haliczka: jeszcze jedno w kontekście dążenia do unicestwienia. To jest kompletna nieprawda w stosunku do buddyzmu i jeśli faktycznie autorka była praktykującą buddystką i zna podstawy buddyzmu to musi zwyczajnie kłamać. Buddyzm nie zakłada anihilacji, wręcz przeciwnie Budda w kilku suttach jawnie potępiał taki pogląd:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Middle_Way

W jednej suttcie nawet jawnie mówi że zarówno anihilizm jak i eternalizm to niewłaściwe poglądy. Ta nauka odrzuca dualizm znany z chrześcijaństwa oznaczający istnienie
  • Odpowiedz
#kalendarzliturgiczny #wiara #kosciol #katolicyzm
Niedziela 23 Lipca A.D. 2023
VIII NIEDZIELA PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIĘTEGO

Lekcja (Rz 8, 12-17)
Bracia: Nie ciała dłużnikami jesteśmy, abyśmy według ciała żyć mieli. Jeśli bowiem według ciała żyć będziecie, pomrzecie; ale jeśli duchem sprawy ciała umartwicie, żyć będziecie. Którychkolwiek bowiem ożywia Duch Boży, ci są synami Bożymi. Bo nie otrzymaliście ducha niewoli, znów ku bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów i
BenedictusNursinus - #kalendarzliturgiczny #wiara #kosciol #katolicyzm
Niedziela 23 L...

źródło: 239

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jesli bog stworzyl swiat i caly wszechswiat i tu na ziemi ewolucja tez jest jego dzielem, chocby posrednio, to zastanawiam sie dlaczego przetrwanie na ziemi jest uzaleznione od siły, słabsi przegrywaja i ewolucja premiuje jednostki silniejsze, cwansze itd. czyli cały konstrukt jest oparty o bezwzględny brutalizm, zeby nie powiedzieć zło - zwierzeta, a wczesniej ludzie (w sumie nadal!) zabijały sie nawzajem by przez jakis czas dominowac nad jakims terytorium. ewolucja nie moze
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@presburger: to może ja dodam moje przemyślenia.

Celem ewolucji nie jest przekazywanie genów, ani rozwój najsilniejszych, najbrutalniejszych, czy może raczej najlepiej przystosowanych osobników. To nie jest najszczęśliwsze określenie. Ewolucja w ogóle nie powinna być rozpatrywana w kategorii celu, bo to nie jest celowe działanie, tylko raczej opis zjawiska. Tak jakby się zastanawiać jaki cel ma tęcza albo trąba powietrzna ;)

Ale ogólnie to @presburger wiem co chciałeś wyrazić, tylko ewolucja
  • Odpowiedz
załóżmy, że dusza istnieje. w dziejach ludzkosci musiał zatem istnieć moment, w którym pierwszy człowiek rozumny otrzymał duszę.

pytania:

1. jaki to był moment - czy możemy go konkretnie wskazac? jakie okolicznosci musialy zaistnieć?
2. czy taki człowiek po smierci był pierwszym, ktory znalazł sie w niebie/piekle?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@delfin000987: nie glosuje, bo nie jestem ateistka, ale sie wypowiem. chrzest dzieci to w zasadzie deklaracja rodzicow ze dziecko bedzie wychowywane w kosciele i w wyznaniu katolickim. Jesli wiesz ze nie bedziesz tego robil, wiesz ze zona tego tez nie bedzie robic, jesli wiesz, ze zamierzasz uczyc dziecko pogardy do kosciola i do jego rytualow, a dziecko bedziesz uczyl ze Bog to opium dla mas - to nie rob tego,
  • Odpowiedz