Wpis z mikrobloga

Chciałem sobie wziąć trenera personalnego żeby się dowiedzieć co i jak na siłowni ale jak usłyszałem jaki mają cennik to mnie zemdliło. Serio 170 zł za godzinę? Co to się #!$%@?? Toż ja #!$%@? nawet jako programista tyle nie zarabiam a skończyłem dobre studia i pracuję w topowym software house. Coś mi się wydaje że albo ci wszyscy barberzy/trenerzy/budowlańcy zdecydowanie za dużo biorą albo to zarobki programistów rosną za wolno.

#silownia #mirkokoksy #programista15k #inflacja #pieniadze
  • 20
  • Odpowiedz
@Viado:

A skąd takie stawki mają. Nie pracują na etat na siłowniach i to nie jest ich dodatek do płacy z etatu. Działa to na odwrót teraz większość trenerów płaci siłowni np. 1 tys/msc aby moc kogoś przyprowadzić na trening personalny. Często przez to sa na 2-3 siłowniach i jedzą jak myszy w kółko od jednej do drugiej, co generuje koszta. Jeśli legalnie to wiadomo, choć większość robi to na
  • Odpowiedz
@Viado: Zważ na to, że godzina z klientem bardziej eksploatuje niż godzina w kodzie. Jakkolwiek to nie zabrzmi.

Ceny skoczyły, bo sporo osób przeniosło się po #!$%@?-srandemii do neta, żeby znów im jakiś debil nie zamknął miejsca zarobku.

Ceny skoczyły bo jest inflacja i wszystko jest w piz. drogie. Przez ostatnie 5lat ceny tak nie wzrosły jak od początku tego roku. Źle nie zarabiam, ale jakbym mógł to bym przerzucał na klientów wszelkie obciążenia, bo zaczyna mi to mocno
  • Odpowiedz
@Viado: większość trenerów personalnych (ale nie każdy) jak sobie popatrzysz na instagramy to mają fury po 200-300k (oczywiście leasing), własne chaty (oczywiście kredyt) drogie wakacje kilka razy w roku. Oczywiście nie chodzi mi o takiego trenera co pracuje na siłowni na etacie bo wtedy to nie wiem ile, pewnie z 4-6k na rękę zarobi. Chodzi o trenera zewnętrznego, który ma własny biznes i wchodzi na różne siłki dając za to kasę - ale jest niezależny od siłownioo.

To wszystko zależy od zasięgów. Średni trener z dobrymi zasięgami spokojnie wyciągnie więcej niż jakiś programista, dobry trener ze słabymi zasięgami będzie żył dość średnio

Po prostu za dużo żyjesz w bańce medialnej, że niby programiści to jakaś elita. Trenerzy personalni mają teraz zajebiste czasy. Hydraulicy, płytkarze też. Po prostu w IT sporo osób zarabia dość "dużo" a w innych zawodach masz większą różnicę, bo albo masz płytkarza 4k albo 24k, a programistów masz 4k, 8k, 12k, 16k, 20k, 30k - rozstrzał jest bardziej widoczny w innych
  • Odpowiedz
@Viado: jest popyt są stawki, dużo młodych Biebrzy tych #!$%@? wartych trenerów bo taka jest moda, bo może pomogą a lepiej jak nie #!$%@? tego bardziej. Dodaj inflację i covida.
Obejrz sobie kilka filmików na yt, ewentualnie weź jakiegoś rekomendowanego trenera żeby pokazał ci jak się nie zabić i nie połamać ćwicząc i będzie git.
90% tych personalnych jest #!$%@? warta i do #!$%@? na śmietnik.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Działa to na odwrót teraz większość trenerów płaci siłowni np. 1 tys/msc aby moc kogoś przyprowadzić na trening personalny. Często przez to sa na 2-3 siłowniach

@Kasahara: nie czaję tego fragmentu. Ci, których znam działają na jednej silce właśnie przez te oplaty za "karnet trenerski".
  • Odpowiedz
@Viado: do tej pory płaciłem 80 pln od października 90 pln (za gościa ktory ogarnia trójbój i jest fizjo)
Trenerzy boksu max 100pln ale idzie znaleźć kogos ogarniętego spokojnie poniżej.
Szukaj na mniejszych siłowniach/klubach a nie w molochach. Tam muszą odpalać sporo samej siłowni więc pewnie stąd ceny
  • Odpowiedz
@Viado: 170 to oni mają, ale kuszą się podzielic z siłownią i ieszcze opłacić podatki+zus. Wiec z tych 170 zostaje im z 60-70 na łape i pamiętaj że taki pr9gramista robi 8 godzin zawsze dziennie, a trener raczwj nie ma codziennie 8 godzin treningów itp. Więc dniowka wychodzi mu 200-500 zł pewnie xD
  • Odpowiedz