NBP 3 razy w roku publikuje projekcje inflacyjne. Z ostatnich dwóch lat żadna się nie sprawdziła. Pierwsza jaką pamiętam zakładała maksymalną inflację, w najgorszym możliwym scenariuszu powyżej 5%. Po wszystkich kolejnych inflacja przekraczała ten najgorszy scenariusz. Obecna zakłada najgorszy, niemożliwy, defetystyczny scenariusz na poziomie ok 27%.

#nieruchomosci #gielda #inflacja #ekonomia #gospodarka #nbp
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: i jedno i drugie. Najlepiej rozbudować armię swoich, uzależnić ich wysoka pensją z której "dziesięcine" będa wpłacać na partię i karuzela s----------a kręci się!
Prezes Kaczyński juz powiedział (chyba w piątek), że nie podniesli stóp bo... bla bla bla.
Czyli, nie NBP a "my" tzn on tak zdecydował :D
  • Odpowiedz
@arsze_nick: @Wewnetrzny_Recenzent: 250 albo 300 gram w lidlu. Chociaż dziś w kaufie kupiłem 400 gram za 3,59e. Zwykły żółty typu gouda na kanapkę. Niemniej jednak wzrost o jakieś 100%. W tym roku to mega dużo produktów podrożało o kilkadziesiąt centów. Nawet głupie warzywa w ciągu tego tygodnia zdrożały o 20 lub 30 centów, bo kupuję co tydzień i tydzień temu były tańsze xD Po nowym roku to już
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: ale co Ty gadasz, w złym sklepie kupowałeś ja ci mówię tutaj każdy zarabia 4xPLN i wszystko jest tańsze jak Ty tak dużo zapłaciłeś to kupowałeś w złym sklepie ja Ci mówię kup w dobrym sklepie i będzie taniej mówię Ci kupiłeś w drogim sklepie jak kupisz w dobrym sklepie to będzie tanio
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@puto tak szczerze mówiąc, moim skromnym zdaniem, nie będąc sentymentalnym, oczywiście bez obrażania czyjejś osobistej opinii, która myśli inaczej z mojego punktu widzenia, ale także patrząc na tę sprawę z innej perspektywy i nie potępiając niczyich poglądów i starając się obiektywnie ocenić, a biorąc pod uwagę każdą opinię, myślę, że nie mam nic do powiedzenia.
  • Odpowiedz
jak zwolennicy partii rządzącej reprezentują taki poziom to się nie dziwię, dlaczego ich opozycja utożsamia z biedakami z IQ kalafiora i dlaczego mamy 17% inflacji
  • Odpowiedz
A co jeśl ita inflacja jest tylko dlatego że ten statek wtedy zablokował kanał i zrobił nienaturalne opóźnienie w kontraktach i jest anomalia finansowa która zanika pomału na świecie ? I wszystko jest takie rozdmuchane bo spekulanci dobrze wykonują swoją robote?( ͡° ͜ʖ ͡°) #rozkminy #inflacja #ekonomia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Inflacja jest konsekwencją silnego postCOVIDowego ożywienia gospodarczego połączonego z wojną na Ukrainie – tak tłumaczy Francuzom najpopularniejsze tam radio informacyjne. Dostałem to od nich dzisiaj w newsletterze. Link do prostej prezentacji z tego newslettera TUTAJ. (France Info)

#ekonomia #gospodarka #francja #inflacja
Poludnik20 - Inflacja jest konsekwencją silnego postCOVIDowego ożywienia gospodarczeg...

źródło: comment_1668261664FfdHtKqtm1AyoHBbQhEz1f.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gimnazjumqqq: czesci Polakow trzeba mowic po francusku, potem tlimaczuc. Plus hakies wykresiki, graficzki. To Panie jest profeska! Nie wazne skad dane, jaka metogologia, czasem moze byc i na pałe z sufitu.
  • Odpowiedz
Szalony WIBOR!! Jego raty oszalały.

Zastanawiam się gdzie ci wszyscy bussinesmani mieli oczy składając podpisy po umową? Ważne żeby przed domem stał Artełon, somsiad gula dostanie jak łobocy go! Tak się kończy konsumpcja ponad stan, szkoda że koszty chciwości tych ludzi rozlewają się na wszystkich, Adam boi się pójść mocno ze stopami bo zrzuci im wszystkim bezpieczniki. Wszystkie projekcje wyraźnie mówią że problem wysokiej inflacji będzie u nas napewno w 2023/2024, obecnie
TrionicSe7en - Szalony WIBOR!! Jego raty oszalały.

Zastanawiam się gdzie ci wszyscy ...

źródło: comment_1668247725ZDXTodNOBi17HxscBDv6Cv.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TrionicSe7en: nie zrozumiem tej argumentacji, że pobrali kredyty na artełony i rolexy... raczej na mieszkania/domy, żeby mieć gdzie mieszkać, a że robili to kredytami po same pomidory to już inna sprawa
  • Odpowiedz
  • 1
@Fur_Deutschland nic tylko wytlumaczyc siersciuchowi ze jak bedzie srał do klopa tak jak ja to za polowe zaoszczedzonego szmalu dostanie więcej papu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz