Wpis z mikrobloga

O dolegliwościach kiedyś pisałem, ogólnie fuzja objawów z tagów.
Since grudzien 2019

Powoli wracam do ogarniania swojego życia na nowo
Szukam jakiś protipów, Waszych rozwiązań na dolegliwości (od leków, po probiotyki, diety, zachowania whateva)

Nie raz już stąd wyczytałem ciekawe porady więc posłucham chętnie.
Było/wprowadziłem: Gastrolog✅ Badania wszystkie✅ Dieta Keto✅ Xifaxan✅ Probiotyki✅ Len ✅ Węgiel ✅ Ziółka (z tego jedynie keto pomaga, ale nie zawsze)
Nie było/omijałem:❌Dieta Fodmap ❌Psycholog (ale planuje).
Dużo stresów w życiu, od miesiąca zrezygnowałem z diety głównie opartej na prostych węglach, siedzacy tryb.
Po alko/niewyspaniu wzmaga się.

#ibs #gastrolog #medycyna #sibo #jelita #szpital #zdrowie
  • 5
Z badań wszystkie alles gut oprócz badań oddechowych (wodorowo metanowe) wodór reagował z laktulozą (nic z tym nie zrobiłem bo nie miałem wtedy siły) Macie na to jakieś pomysły?
@oinczorniasty Mojej różowej fodmap mocno pomogło przy ibs i dodatkowo jest pod moim fachowym okiem, także dolegliwości uśpione. Stres mocno wpływa na jelita wiec nad tym warto się skupić. Alkohol ograniczony do totalnego minimum.
@oinczorniasty: W gorsze dni sprawdzam sobie w apce które produkty są fodmap, ile mają węgli i staram się ich unikać. A jak ból jest nie do zniesienia to metoda Wima Hofa - lodowaty prysznic i ćwiczenia oddechowe + pare pyralgin
@oinczorniasty mam IBS, do tego RLS- zespół niespokojnych nóg. Wspolny czynnikiem okazal sie niedobór żelaza. Jego brak zakłóca przesył sygnałów nerwowych w mięśniach nóg i też w jelitach. Dodatkowo biore magnez. Ich niedobór powoduje irytacje, stres, problemy ze snem