Wpis z mikrobloga

Mam problem. To zabrzmi jak pasta, ale to nie jest pasta.
Chodzi o to, że moje stolce są bardzo lekkie z jakiegoś powodu i ciężko je spuścić w kiblu. Czyli idę się wypróżnić, spuszczam wodę, a one nie spadają do rury i niżej. Uwaga - nie chodzi tu o zatkanie kibla, wszystko jest w porządku. Po prostu robię lekkie, puchate stolce, których nie da się łatwo spuścić. Czasem muszę spuszczać ok 10 razy żeby spadło. Jedynym wyjściem jak chcę od razu spuścić jest ubranie długiej, gumowej rękawicy, złapanie tego w wodzie do ręki, włożenie głębiej do rury i wtedy dopiero spuszczam. Wtedy spływa bez problemu, ale przecież nie będę tak zawsze robił, bo to jest #!$%@? niepoważne. Trochę pomaga też papier toaletowy wrzucony w dużych ilościach, materiał się czasem zaplącze w ten papier i spadnie.
Oczywiście muszę iść do lekarza. Googlowanie na szybko wykazało, że stolce mogą być np wypełnione powietrzem. Główny podejrzany to zespół jelita drażliwego. Ale nie pytam tu o diagnozę, ale o to jak spuścić bezproblemowo lekkie stolce #zdrowie #mieszkanie #ubikacja #jelita #kal #stolec #ibs #zespoljelitadrazliwego
  • 15
@arahooo ja mam problem podobny do Twojego, lecz w drugą stronę. Moja kupa jest duża i twarda. Zawsze muszę podzielić ją na mniejsze kawałki, by zeszły z odpływu muszli klozetwoej. Problemem jest "berło" którym muszę podzielić ową kupę, jest brudne z kawałeczkami między włosiem szczotki. Po kilkurotonym przepłukani, w wodzie z toalety, ciągle jest tak samo brudne. Prawie codziennie muszę myć to berło pod bieżącą wodą w zlewie, a kawałeczki gruzu, spłukuję
  • 0
je dużo tłustego?


@Catmmando: Jem dużo serów. To się liczy?

głupie pytanie: pijesz dużo napoi gazowanych?


@makaronzjajkiem: Zero

stolec tłuszczowy? Spróbuj trochę Ludwika żeby znieść napięcie powierzchniowe i zemulgowac tłuszcz


@nnamrebmob: Stolec tłuszczowy, to chyba to. Wszystko się zgadza poza jednym - mój stolec nie jest rzadki i wygląda raczej na normalnie ubity, ale ogólnie to chyba ten trop.