Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś IBS i specyficzny ból w jelitach? Mam takie wrazenie, jakby bolał mnie głównie jeden punkt w lewym dolnym kwadracie i trochę promieniował na lędźwia.
Wrażenie przez to jest takie, że ten punkt blokuje drogę pokarmu i przez to jestem po jedzeniu wydęty i obolały, a ból się zwiększa. Natomiast w weekend miałem tak, że na wydechu leżąc na plecach brzuch cały był bardzo bolesny, ale zazwyczaj czuję właśnie ten jeden obszar. Miałem robione USG, kał, krew i wyszły mi jedynie kamienie w prawej nerce, w lewej brak. Czy to może mieć jakiś związek, że przez to boli krzyżowo?
Lekarze podejrzewają właśnie IBS i mało poważnie do tego raczej podchodzą, na kolonoskopię skierowania żadnego nie dostałem.
Ma ktoś podobny ból? Nie rozlany, ale stricte punktowy.

Do tego dochodzą czasami mdłości, rozwolnienie/zaparcia, wzdęcia, zwłaszcza po zjedzeniu czegoś

#ibs #medycyna #zdrowie #jelitodrazliwe
  • 5
  • Odpowiedz
@Mokin12: Akurat przy IBS ból w tym miejscu jest bardzo często spotykany, ale IBS diagnozuje się poprzez wykluczenie innych chorób. Ja miałem komplet, kilkukrotnie krew, 3x USG brzucha, gastro i kolonoskopię. Pobierane wycinki z dwunastnicy, żołądka i jelit w kierunku celiaki, różnych zapaleń, helicobacter, itp. W sumie nic nie wyszło, a biegunki zostały. Pozostały mi jedynie płatne badania na nietolerancje pokarmowe, lub uważać co się je + laremid :)
  • Odpowiedz
@Mokin12: A co do badań to raczej trzeba się domagać, ja skierowanie na gastro i kolono dostałem dopiero jak w krwi wyszła mi anemia z niedoboru żelaza (co mogło wkazywać na jakieś jawne lub ukryte krwawienie z przewodu pokarmowego), ale oddaję też honorowo krew, więc w zasadzie to normalne, ale przy pozostałych objawach jelitowych lekarz wolał się upewnić.
  • Odpowiedz
  • 1
@mateo_olsztyn: właśnie u mnie problematyczne jest to, że mam nerwicę i ciężko mi być spokojnym w momencie, gdy są takie problemy z jelitami + raz na jakiś czas nocne poty, dwa dni temu wyskoczył mi węzeł na szyi (węzły w brzuchu i okolicach natomiast w porządku) i ten węzeł zgrał się z momentem kiedy zacząłem odczuwać wyżej wspomniany dyskomfort. Od razu myśli, że to jakaś poważniejsza choroba. Problemy jelitowe, czyli
  • Odpowiedz
@Mokin12: Niestety, ta oś mózgowo-jelitowa potrafi skutecznie uprzykrzyć życie, zwłaszcza gdy ktoś jest podatny na stres... Sam przed tymi wszystkimi badaniami czekałem jak na potwierdzenie jakiegoś nowotworu, co dodatkowo potęgowało wszystkie możliwe objawy. U Ciebie antybiotyki mogły wpłynąć negatywnie na florę jelitową, co może dawać różne dziwne objawy. Węzły chłonne szyi często są powiększone przy zwykłym przeziębieniu, infekcji w buzi, afcie, itp. Sam teraz mam mega bolesną aftę przy dziąśle
  • Odpowiedz