#gwarancja
#gwarancjaplus
#mediamarkt
#saturn

Padł mi TV po 4 latach, dokupiłem wtedy gwarancje plus (do 5lat). Szkoda zgłoszona prawie miesiąc temu, półtora tygodnia po zgłoszeniu pojawił się serwisant no i minęły kolejne 2 tygodnie i dziś jak zadzwoniłem zapytać to dowiedziałem się, że info poszło do ubezpieczyciela i bedzie decyzja dopiero czy dostane 60% wartości TV czy będa naprawiać. Ile ? Ile jeszcze mam czekać, skoro w
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zareklamowałem z tytułu rękojmi produkt outletowy który miał być w pełni sprawny ale okazało się że nie do końca tak jest. Po dwóch dniach otrzymałem uznanie reklamacji ale jednocześnie bez uzasadnienia została wystawiona korekta - innym słowem zamiast wymiany mam dostać zwrot.
Być może nie byłoby w tym nic dziwnego ale znów sprzedają ten sam, outletowy produkt, z tymże niespełna 20zl drożej (???).
Mam prawo domagać się zgodnie z pierwotnym żądaniem wymiany
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy mam problem:

W październiku 2019 składałem siostrzeńcowi kompa i kupiłem mu w morele GTXa 1660
Parę tygodni temu karta wysypała się i została wysłana na gwarancję, dziś dostałem info, że naprawa jest niemożliwa i mi zwrócą pieniądze.

Problem jest taki, że karta kosztowała wówczas 1000zł i za cholerę nie kupię za to teraz tej karty.
b4kus - Mircy mam problem:

W październiku 2019 składałem siostrzeńcowi kompa i kup...

źródło: comment_1613489565DWudQ4tdEMoJ3kPglfLVvn.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@b4kus: Musisz przejrzeć warunki gwarancji - tam producent może pisać, że nawet 3 miesiące będzie coś naprawiał albo tylko podczas następnej pełni.

Na przyszłość korzystaj z rękojmi, bo tam możesz uprzeć się na wymianę lub towar równoważny. Ewentualnie nie zgadzaj się na kasę tylko odbierz nienaprawioną kartę i oddaj w tej samej chwili na rękojmię, bo te dwie opcje się nie wykluczają.

Wszystko o rękojmi https://pclab.pl/art80182.html
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#pytanie #gwarancja Mam monitorek, fajny i bardzo dobrze mi sie na nim pracuje, ale pojawiły się pływające linie na ekranie (widoczne tylko na szarym), chce go wysłać na gwarancję, ale szczerze to wolałbym aby był naprawiony niż żeby zwracali mi kasę. Jednak z tego co się zorientowałem to wada jest raczej nienaprawialna, a wymienić nie wymienią bo ten model już nie jest dostępny. Lepiej zgłaszać w takim przypadku
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Herrera_ dostaniesz info wraz z konsolą. Jak naprawiałem XO to zajęło to im z tydzień i otrzymałem notkę co tam zrobili
Plus asystent supportu wysyłał mi aktualizacje co tam się działo
  • Odpowiedz
Czuję że będzie kręcony małysz. G PRO X Lightspeed rozleciały mi się na głowie dosłownie po 2 miesiącach użytkowania. Słuchawki za 800zł i albo miałem pecha albo takie dziadostwo. Babka która przyjmowała mi reklamacje już pod nosem marudziła że wątpi że zostanie to uznane. Teraz po rozmowie z serwisem autoryzowanym Fixit kolejna kobieta mi mówi że jeśli to uszkodzenie mechaniczne będzie wycena na naprawę. Nie akceptuję innego rozwiązania niż wymiana na nowe
Zakakaikane - Czuję że będzie kręcony małysz. G PRO X Lightspeed rozleciały mi się na...

źródło: comment_16127789416Go803VWkVpn8jNORBtJBm.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znajomy kupił telefon Xiaomi w sklepie, który już się zamknął i nie ma kontaktu z właścicielem.
Telefon przestał się uruchamiać, w oficjalnym serwisie (wg informacji w linku poniżej CCS Online) stwierdzili wadę fabryczną i odesłali telefon odsyłając do sklepu.

https://www.mi.com/pl/support/warranty/

Czy w tej sytuacji można uzyskać pomoc od innego podmiotu niż sklep?
marszalslimszejdi - Znajomy kupił telefon Xiaomi w sklepie, który już się zamknął i n...

źródło: comment_1612698306OPZT5PY9OV8ui0feWo2ZGy.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w tej sytuacji można uzyskać pomoc od innego podmiotu niż sklep?


@marszal_slim_szejdi: Wg karty gwarancyjnej nadal masz prawo do uzyskania gwarancji ze strony producenta. CCS pewnie chce przerzucić całą odpowiedzialność za wadliwy sprzęt na sklep i rękojmie. Ja bym walczył dalej z producentem.
  • Odpowiedz
Zakupy w Miloo Home? Nie polecam i to mocno.
Januszerka gwarancyjna ( ͡° ͜ʖ ͡°) ma się tam wyjątkowo dobrze. Pod koniec października kupiłem tam trzy lampy z kryształami (przez neta). Dwie już od nowości miały na sobie uszkodzenia. Łącznie doliczyłem się ponad 10 uszkodzonych w mniejszym lub większym stopniu kryształów. Mówię sobie - dobra, każdemu może się zdarzyć, być może produkt przyszedł prosto z fabryki, nie sprawdzili go w magazynie
Liptonik - Zakupy w Miloo Home? Nie polecam i to mocno. 
Januszerka gwarancyjna ( ͡°...

źródło: comment_1612484103UJqKXUvegRaHJg1V0CdgbE.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taką jazdę mam ze sklepem Mi-Home. @mi-home_pl

TL:DR: Sklep Mi Home, sprzedaje wadliwy sprzęt i nie widzi w tym problemu, nie uznaje reklamacji i nie odpisuje na wiadomości E-Mail. Infolinia sklepu to fikcja, nie udzielają żadnych informacji o statusie gwarancji.

Do rzeczy, w dniu 2.12.2020r. w sklepie internetowym mi-home.pl kupiłem wentylator Mi Smart Standing Fan 1C za cenę 149zł. Przesyłka trafiła do mnie 8.12.2020r.
Po sprawdzeniu urządzenia okazało się, że z silnika wentylatora
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nieco ponad rok temu kupiłem słuchawki #huawei i do teraz już je dwa razy oddawałem na gwarancji i znowu się zepsuły. Czy jeżeli teraz pójdę i powiem ze chce odstąpić od umowy z tytułu rękojmi to oni mogą robić jakieś problemy czy przez to że to już kolejna reklamacja będzie to od razu dostanę pieniądze. Jak wygląda ten proces?
#reklamacja #mediaexpert #gwarancja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam problem z Samsung Galaxy Note 10.
Ewidentnie od nowości mam odczuwalnie gorszy zasięg niż we wcześniejszym Galaxy S9+. Poczytałem w internecie i są użytkownicy mający takie samo odczucie właśnie w Note 10.
Oddawać na gwarancję do serwisu? Czy na rękojmię do sprzedawcy? Jest jakaś furtka, warto?
#telefony #komputery #gwarancja #reklamacja #prawo #samsung #operatorzykomorkowi #elektronika
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile czekaliscie na naprawe gwarancyjna laptopa? U mnie to zle dzialajacy wiatrak, chyba sie cos poluzowalo. Lacznie czekam juz 2 tygodnie, tydzien temu zmieniono status na "przekazano do serwisu zewnetrznego" i cisza...
#xkom @x-kom #komputery #gwarancja
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@duzywalec: Ja w X-kom, wymieniałem klawiaturę w Krakowie, serwis jest w Częstochowie..Około dwóch tygodni czekałem, a po statusie, że przekazano do serwisu, to z dwa dni...sądzę że wkrótce dostaniesz. ;)
  • Odpowiedz
Jak będziecie kupowali pralkę to sprawdzajcie czy mają wymienne łożyska w bębnie :| Ja o tym nie wiedziałem i właśnie w---------m na szrot półtoraroczną pralkę Beko w której łożysko zatarło się tak, że w parę dni zaczęło huczeć jak startujący samolot (wirowanie słyszałem na klatce schodowej w swoim bloku).

Wymienić go nie można (brak nawet takich części) a gwarancja tego nie obejmuje (część, hehe, eksploatacyjna). Ewentualna wymiana w sposób nieautoryzowany przez jakiegoś
PanBulibu - Jak będziecie kupowali pralkę to sprawdzajcie czy mają wymienne łożyska w...

źródło: comment_1611734314RbyOs94E4m4Qy6dYaNDAau.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #pytaniedoeksperta #telefony #gwarancja #kiciochpyta
Hej Mirki! Mam takie pytanie. Tydzien temu oddalem telefon do serwisu (Samsung A-40, siec T-Mobile jeszcze rok gwarancji). Reklamowalem zle dzialajacy przycisk glosnosci, uszkodzony aparat (robi nie ostre zdjecia oraz to ze czasami gubi karte SIM) Przed chwila otrzymalem telefon z pkt. t-mobile gdzie reklamowalem telefon, ze Serwis z Samsunga dodatkowo zdiagnozowal w moim telefonie krzywy wyswietlacz.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobry wieczór, mam problem i szukam kogoś kto mógłby mi pomóc lub był w podobnej sytuacji i podzieli się doświadczeniami, otóż:
niecały rok temu kupiłem w xkom karte graficzną MSI RX 590 Armor 8GB. W grudniu zaczęły się problemy, pod obciążeniem freezowała komputer na 20-30s lub na stałe do resetu komputera. Przeglądałem fora, próbowałem wszystkiego. W końcu znalazłem posta kogoś z dosłownie identycznymi problemami - pomogła mu wymiana pasty. Tak więc sam
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grehna: dla potomnych:
po ponad dwutygodniowej przepychance w mailach i rozmowach telefonicznych dopiero wspomnienie uzytkownika x-kom na wykopie i wyjaśnienie mu sytuacji coś zdziałało i sklep zaproponował inne rozwiązanie dysputy
  • Odpowiedz
Nawiązując do mojego wcześniejszego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/54557845/mirki-co-sie-o------o-w-lipcu-kupilem-nowy-telewiz/

Oddałem sprzęt do #xkom (tym razem z tytułu rękojmi) 14 grudnia. Dziś mija 39 dzień a doradca nie jest w stanie powiedzieć mi w jakim statusie jest naprawiany sprzęt! (_ )

Napisałem maila, powołując się na art. 561 § 2 Kodeksu cywilnego, że chce odstąpić od umowy a #xkom znany jest z tego że zapiera się rękami i nogami żeby
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach