Wpis z mikrobloga

Zakupy w Miloo Home? Nie polecam i to mocno.
Januszerka gwarancyjna ( ͡° ͜ʖ ͡°) ma się tam wyjątkowo dobrze. Pod koniec października kupiłem tam trzy lampy z kryształami (przez neta). Dwie już od nowości miały na sobie uszkodzenia. Łącznie doliczyłem się ponad 10 uszkodzonych w mniejszym lub większym stopniu kryształów. Mówię sobie - dobra, każdemu może się zdarzyć, być może produkt przyszedł prosto z fabryki, nie sprawdzili go w magazynie i posłali bezpośrednio do mnie. Nie takie cuda w e-commerce widziałem.

Tu zaczynają się prawdziwe hity. Zaraz po mailu w którym opisałem uszkodzenia zostałem poproszony o wypełnienie formularza reklamacyjnego, który co ważne, był utrzymany w formie rękojmi. Odesłałem go do firmy uprzednio zaznaczając iż interesuje mnie wyłącznie naprawa produktu. Mija tydzień i cisza, mija ustawowe 14 dni i cisza. W końcu, po trzech tygodniach sam się do nich odezwałem.

Nagle, uwaga po miesiącu dostałem wiadomość o treści:

Bardzo przepraszamy za brak odpowiedzi. Zamówimy dla Pana nowe kryształki.

Proszę o informację ile kryształków trzeba wymienić wtedy je Panu doślemy.


Tempo niezłe, minął miesiąc od złożenia reklamacji, a oni dali znać że żyją i że wyślą do mnie kryształy. Koniec historii? Niekoniecznie.

Powyższy mail trafił na moją skrzynkę 01.12.2020. Kolejna odpowiedź nadeszła 09.12.2020.

Dziękuję za informację. Przekazałem informację do naszego działu reklamacji. Gdy dowiem się kiedy możemy do Pana wysłać nowe kryształki wrócę z odpowiedzią.


GRUDZIEŃ: brak kryształów
STYCZEŃ: brak kryształów
LUTY: brak kryształów

Zaraz zacznę montować lampy, ale chyba na soplach lodu, a nie kryształach.
Sprawa poleciała do UOKiK, konsultowana też była ze znajomym prawnikiem. Zostawiam dla Miloo Home ślad w sieci, żeby każdy zamawiający wiedział z czym się może borykać po zakupie w tym "sklepie". Jeśli dalej będą lecieć w kulki to pójdę z tym do sądu.

#reklamacja #prawo #sklepyinternetowe #gwarancja
Liptonik - Zakupy w Miloo Home? Nie polecam i to mocno. 
Januszerka gwarancyjna ( ͡°...

źródło: comment_1612484103UJqKXUvegRaHJg1V0CdgbE.jpg

Pobierz
  • 3