Wpis z mikrobloga

Jak będziecie kupowali pralkę to sprawdzajcie czy mają wymienne łożyska w bębnie :| Ja o tym nie wiedziałem i właśnie #!$%@? na szrot półtoraroczną pralkę Beko w której łożysko zatarło się tak, że w parę dni zaczęło huczeć jak startujący samolot (wirowanie słyszałem na klatce schodowej w swoim bloku).

Wymienić go nie można (brak nawet takich części) a gwarancja tego nie obejmuje (część, hehe, eksploatacyjna). Ewentualna wymiana w sposób nieautoryzowany przez jakiegoś rzekomego fachowca może kosztować prawie tyle co pralka (cięcie, spawanie itd) i nie ma gwarancji, że będzie OK albo nie rozleci się wszystko za miesiąc.

Najlepsze jest w tej historii to, że w moim rodzinnym domu, w piwnicy wciąż stoi CAŁKOWICIE sprawna pralka POLAR Automat w której ojciec pierze jakieś ubrania z warsztatu i prac w ogrodzie :D A pralka ma co najmniej 30 lat...

#beko #agd #pralka #pralki #gwarancja #gorzkiezale ##!$%@? #polska
PanBulibu - Jak będziecie kupowali pralkę to sprawdzajcie czy mają wymienne łożyska w...

źródło: comment_1611734314RbyOs94E4m4Qy6dYaNDAau.jpg

Pobierz
  • 78
@PanBulibu: Beka z Beko. Ja tak miałem ostatnio z automatem do kawy Krups (też przestrzegam). Padł czujnik temperatury, mała pierdoła z kabelkiem, na moje oko jakieś 10zł. Ale ... czujnik wchodzi w jakiś korpus pompy, co to jest nierozbieralny i nie ma go jak z powrotem włożyć. Pompa jest przymocowana do bebechów, też nierozbieralna. Summa summarum - naprawa to wymiana całości za 680 zł. Bo padł element za 10zł. Tfu!
@graf_zero: od 5 lat mam amice awb510l ktora kupilem na promocji za 600zl. Pierze, nic sie nie zepsulo, a czesci w cenie zlomu, wlacznie z lozyskami

A na pewno bym nie oczekiwal ze pralka za 1200 podziala 10 lat zeby placic wiecej
Wymienić go nie można (brak nawet takich części) a gwarancja tego nie obejmuje (część, hehe, eksploatacyjna).


@PanBulibu: to jest bulwersujące. Gdybym miał środki i czas wciągnąłbym w to jakiegoś rzeczoznawcę, UOKiK i inne instytucje które potrafiliby poprzeć zdanie, że zatarcie się łożysk w półtora roku przy normalnej eksploatacji to WADA KONSTRUKCYJNA. Sam jestem konstrukorem maszyn i gdyby w mojej firmie zachodziła taka sytuacja, że po takim czasie zatarło by się łożysko
Kurła oddaj z rękojmi. Nie ma, ze nie obejmuje bo eksploatacja. Wyjmij instrukcje obsługi i sprawdź czy gdzieś jest tam napisane aby wymieniać łożyska podczas użytkowania. Jeśli nie to uj z nimi. Gwarancje mozna sobie modelować ale rękojmi juz nie. Walcz! No chyba ze sobie wziąłeś pralkę na firmę. To juz pozamiatane. Z tym odrzuceniem łożyska to mniejwiecej jak byś kupił nowe auto i zatarłyby się panewki. Wina klienta bo eksploatacja? Toż
@fegwegw: przez jakich takich jak ja? Rozwiń swoją myśl.

Oczywiście, że powinno się hamować te praktyki, bo rynek w tym momencie w ogóle nie jest regulowany, przez co daje się producentom co raz większe pole do popisu.

Powiesz może, że rynek zweryfikuje? Gówno zweryfikuje, gdy już jest tak rozwinięty, że zostały na nim praktycznie giganty, które kopiują co raz bardziej zuchwałe rozwiązania (typu niemożliwość wymiany kamery na tą samą bez wymiany