Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 5
@Lifelike: Wenezuela największe rezerwy na świecie i nie załapała się nawet do top 10. Thanks Chavez xD
- 4
- 9
- 4
- 14
- 12
@Lifelike uwielbiam lingwistykę a ten obrazek jest świetny , pokazuje wspólne korzenie podstawowego terminu
- 5
- 2
- 4
@Lifelike: a były jakieś eksplozje nuklearne przed 1945 r.? ;-)
- 4
@Lifelike: Fajne jakby ten wykres pokazywano przy okazji kazdej wzmianki w wiadomosciach, gdy jest mowa o niskiej produktywnosci w Polsce. Moze by Janusz z Grazyna zrozumieli dlaczego zarabiaja mniej, mimo zasuwania caly dzien.
- 4
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
Komentarz usunięty przez moderatora
- 6
- 3
- 5
- 1
@Lifelike: do Polski idzie jedno z czterech pozytywnych odniesień. Brzmi to "Już Austriacki orzeł stracił swe pióra, krew włoską, krew polską pił wraz z Kozakiem" i wydaje mi się raczej neutralne niż pozytywne.
Ogólnie tej mapy jeszcze nie widziałem, posprawdzałem wybiórczo hymny i wydaje się zgadzać.
Ogólnie tej mapy jeszcze nie widziałem, posprawdzałem wybiórczo hymny i wydaje się zgadzać.
@xnor: Brakuje powiązania Polski z Francją (Bonaparte).
- 3
@Lifelike: No, czyli jak na dłoni widać, że należy podziękować komunie xD
- 3
- 2
- 3
- 7
- 3
@Lifelike: Fajna ta grafika natomiast artykuł źródłowy zawiera drobne niedopowiedzenia.
Wykorzystanie mocy wiatraków z nowej technologii to wg tabelki z artykułu 44% z mocy 3.3 MW. Czyli efektywnie 1.5 MW. Zatem aby zrównoważyć taki np blok 850 MW z Bełchatowa potrzeba by postawić ponad 500 wiatraków.
Teraz powstaje pytanie czy wiatrak może zapewnić dostępność mocy w każdej godzinie każdego dnia roku na stałym i niezmiennym poziomie.
Warto rozwijać i dywersyfikować
Wykorzystanie mocy wiatraków z nowej technologii to wg tabelki z artykułu 44% z mocy 3.3 MW. Czyli efektywnie 1.5 MW. Zatem aby zrównoważyć taki np blok 850 MW z Bełchatowa potrzeba by postawić ponad 500 wiatraków.
Teraz powstaje pytanie czy wiatrak może zapewnić dostępność mocy w każdej godzinie każdego dnia roku na stałym i niezmiennym poziomie.
Warto rozwijać i dywersyfikować
- 0
Konieczne jest wprowadzenie rynku mocy
@JohnnyFajf: już jest.
aby płacić elektrowniom zawodowym za postój.
@JohnnyFajf: ale w praktyce rynek mocy płacił będzie również elektrowniom działającym w podstawie (Opole, Turów, Jaworzno czy Kozienice) https://wysokienapiecie.pl/14780-koszty-rynku-mocy-o-miliard-zl-wyzsze-niz-zakladal-rzad/










źródło: comment_ESwkm2ldVERF8fWyw3QfVhzv1OygyFRW.jpg
Pobierz