Miraski z #grafika3d sprzedawaliście kiedyś swoje modele na TurboSquid? Jeśli tak to doradźcie mi jaką dokumentację wybrać przy wypłacie i jak najlepiej rozliczyć się ze Skarbówką.

#kiciochpyta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@loczyn: ale czego dokładnie oczekujesz? Zeby ktos Ci pomógł słownie czy ma wziac i za Ciebie zanimowac? Problem techniczny czy animacyjny, czy aktorski? Najlepiej jakbys wrzucil linka z animacją
  • Odpowiedz
@DoubleD: Wziąć zaanimować. To będzie zlecenie, nie pomoc koleżeńska.
problem aktorsko/animatorski, bo chodzi o animacje twarzy. Linku tu nie mogę, mogę wysłać na mail, bo "poufność" ;)
  • Odpowiedz
Mirki spod tych wszystkich tagów. Proszę nie bić za to. Mam pytanie: warto się w to bawić dla samego hobby, a nie zawodu? Rysowanie mi się podobało, ale po roku przestałem, tak samo miałem z kilkoma hobby. Także wykreślam z listy coś, co mi się nie spodobało i szukam w końcu czegoś, co byłoby w miarę produktywne i ciekawe. Grafika 3d mnie dosyć zainteresowała i podziwiam ludzi modelujących różne rzeczy. Także, warto
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@onlajf: to prędzej jest shadow acne, czyli artefakt shadowmap niskiej rozdzielczości lub opartych na jakiejś słabej technice albo rozciągniętych na dużym obszarze.

@Papasanbaba: na 100% nie jest to wina mipmappingu

Btw. bardzo ładnie oświetlenie na czołgu.
  • Odpowiedz
Jak myślicie, jak będzie wyglądała branża grafików 3d i programistow za kilka lat? Myślałem o nauce 3d ale jest jeszcze #programowanie (niestety ciągnie mnie do tego mniej). Ta branża jest zdecydowanie pewniejsza, poza tym średni programista dostanie prace jakąś tam a średni grafik juz może mieć problem. Jest zdecydowanie więcej ofert i pomimo masy osób które programują, to nie wygląda na to, że popyt spadnie.
Ciężki dylemat :(

#praca
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@coolcooly22: ogolnie to bedzie lipa poki nie wejdziesz w jakies firmy zajmujace sie reklama i filmem - dla ludzi grafik to grafik i nie ma znaczenia ze uczyl sie programu 5 lat i dal za niego 13 tysiecy ..... przeciez student zrobi to za 150zl
  • Odpowiedz
@coolcooly22: uzywaj pytajnikow. Ogolnie dla ludzi bez expa w branzy i bez kontaktow, ciezko o staly freelance badz mega klinetow i mega kase tym samym. Wiekszosc ludzi robi jakies 2 projekty o wysokiej randze i wtedy przechodzi na freelance/indie. Taki np wiedzmin 2 i wiedzmin 3 i powstalo studio w Bielsku Bialej z kilku osob.
  • Odpowiedz
#unity #gamedev #grafika3d
Mam rysowany swiat w izometri. Oraz obiekt 3d. chciałbym go dodać do sceny aby pasował i dało sie nim obracać. czy jest na to jakiś trik, czy jednak musze wszystko przerobić na grafiki 2d ? (wszystko sie psuje przy obracaniu)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki jestem grafikiem 2d ze sporym doświadczeniem ale myślę o 3d... dużo trzeba poświęcić czasu żeby poogarniać programy pod kątem modelingu, ustawiania sceny, renderu i ewentualnej współpracy z innymi członkami zespołu (jakieś rigowanie, sranie w banie). czy w wieku 32 lata warto zaczynać? #3d #blender #rendering #grafika3d #uczsieczegosnowegonastarelata
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@agablazej: Zawsze warto spróbować. Najgorzej to na stare lata żałować, że się czegoś nie zrobiło. Nie wiem jak to jest w tym wieku, ale bez przesady, jeszcze kawał czasu przed tobą chyba nie chcesz zapuścić korzeni i już nie poznawać nic nowego. Masz masę tutoriali, a jak coś to są i fore gdzie zawsze ktoś pomoże. Z tego co piszesz to widzę, że celujesz w generalist 3d więc ogarnięcie każdego
  • Odpowiedz
W końcu, po długich miesiącach prac, Blender Foundation opublikowało pierwszą część animacji Cosmos Laundromat.
Niby 10 minut animacji to nie tak mało, ale mam duży niedosyt. Mimo to animacja jak najbardziej na plus.

#blender #grafika3d #animacja
luerin - W końcu, po długich miesiącach prac, Blender Foundation opublikowało pierwsz...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio wrzucałem wstępny koncepcyjny render hełmu robota:
link do wpisu

Z racji tego, że prawie rok temu założyłem konto, aby wrzucać swoje projekty, a jak narazie do tej pory wrzucałem guwnowpisy i plusowałem śmieszne obrazki.
Dlatego pod tym tagiem będę wrzucać swoje prace, zapraszam do obserwowania:----> #przetocki

Poniżej
adrianprzetocki - Ostatnio wrzucałem wstępny koncepcyjny render hełmu robota:
link d...

źródło: comment_AvZsaN8kTZez1NRz0KUkjjmwzh7Dk0VW.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak w blenderze przełączać szybko pomiędzy krawędziami, ścianami i wierzchołkami?
Szukam jakiegoś skrótu klawiszowego ale nic nie znajduje

#blender #grafika3d
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@coolcooly22: Nie umiem dobrze malować, lubię 3D i jak już coś narusyjesz i nagle chcesz zmienić np. perspektywę to kicha, rysujesz od nowa, a tutaj tylko ustawienie kamery zmieniasz. To tak ogólnikowo. Z 3D wiążę swoją przyszłość i tylko to chce robić, a za animacje wkrótce się zabieram (:
  • Odpowiedz
Czołem, Mirki Dizajnery!
Dzisiejsza sytuacja skłoniła mnie do przemyśleń, a tym samym utworzenia dyskusji z pytaniem:

Ile najdłużej ciągnął się Wasz projekt?

Chodzi mi o czas, który spędziliście nad projektem przedłużający się głównie przez poprawki i popraweczki ukochanych naszych Klientów i accountów <3. Czegokolwiek.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@axis_mundi: Ja jestem po socjologii z wielką dawką psychologii, więc triki znam jak bum cyk cyk. Tu nie chodzi o kwestię braku umiejętności przekonywania Klienta. Bardziej kwestia wyuczenia się cierpliwości do osób, które nie wiedzą czego chcą. Bo np w tej sytuacji ja kontakt z Klientką mam przez przełożonego, nie bezpośredni. Cokolwiek zrobię i mam wysłać, on musi to sprawdzić i wysłać. I projekt i wykonanie strony to rzecz, którą
  • Odpowiedz