Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, jak będzie wyglądała branża grafików 3d i programistow za kilka lat? Myślałem o nauce 3d ale jest jeszcze #programowanie (niestety ciągnie mnie do tego mniej). Ta branża jest zdecydowanie pewniejsza, poza tym średni programista dostanie prace jakąś tam a średni grafik juz może mieć problem. Jest zdecydowanie więcej ofert i pomimo masy osób które programują, to nie wygląda na to, że popyt spadnie.
Ciężki dylemat :(

#praca #grafika #grafika3d
  • 10
@darck: @PeaceUN: Eh no właśnie. Tyle że czuję, ze grafika więcej frajdy by mi sprawiła. Ale z drugiej strony pracując pod kimś to równie dobrze może zbrzydnac jak robisz coś co w ogóle nie miałeś ochoty projektować. Wiec jest opcja pracy jako programista i marzyć o powrocie do domu, żeby w wolnym czasie coś sobie bazgrać jako hobby, bo wtedy sobie majstrujesz to na co masz ochotę. Gorzej jak nie
to nie wygląda na to, że popyt spadnie.


@coolcooly22: nie wyglada z drugiej strony tak samo i tutaj jak nie bedziesz dobry to zastapi cie hindus a jak bedziesz dobry to i tak zastapi cie hindus bo 15k nikt nie chce placic, tyle to lekarz albo prawnik a nie jakis mlodzik z klawitura bez dyplomow ( )

a powaznie to nie wiadomo co bedzie zalezy to
@coolcooly22: Nie martw się o to co będzie za kilka lat, martw się o teraz i o to co lubisz robić. Jeśli lubisz programować, interesuj sie programowaniem, jeśli lubisz zabawy grafiką, baw się nią. To nie będzie tak, że za 5 lat jak nożem uciął zniknie jakiś zawód, będzie wymierał, ale zastępowac go będzie inny - może on będzie nawet fajniejszy?
@coolcooly22: Robota w grafie jest. Choby do gier i jest to zawod perspektywiczny (filmy/gry/reklamy/trailery/wizualizacje/kreacje). I mowie tylko o Polsce. Junior w warszawie dostanie ~3k pln na start (z jakims tam portfolio bez expa). To sie ladnie skaluje w gore. Ale na kwoty rzedu 15k na miesiac to tylko w jednej firmie w Polsce mozna liczyc, moze dwoch i to po kilku dluugich latach przerobionych w tych ze. A i pamietaj, jezeli
@coolcooly22: uzywaj pytajnikow. Ogolnie dla ludzi bez expa w branzy i bez kontaktow, ciezko o staly freelance badz mega klinetow i mega kase tym samym. Wiekszosc ludzi robi jakies 2 projekty o wysokiej randze i wtedy przechodzi na freelance/indie. Taki np wiedzmin 2 i wiedzmin 3 i powstalo studio w Bielsku Bialej z kilku osob.