wpisy
Najlepsze
Archiwum
- 5
- 1
@wysuszony: http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1441897-D3D11-Renderer-f%C3%BCr-Gothic-2-%28alpha%29-15
http://www.moddb.com/mods/lhiver-pl/downloads/lhiver-pl-091
http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1340357-Release-Gothic-%C2%BD-%C2%97-SystemPack-%28ENG-DEU%29
I tak nie ogarniesz pewnie instalacji xd
http://www.moddb.com/mods/lhiver-pl/downloads/lhiver-pl-091
http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1340357-Release-Gothic-%C2%BD-%C2%97-SystemPack-%28ENG-DEU%29
I tak nie ogarniesz pewnie instalacji xd
- 1
@konndzzio: Napiszę coś może później pod tagiem jak wgrać te mody

- pawel0707
- zgodzio123
- Jerry664
- Ciriam3
- konto usunięte
- +4 innych
- 7
Przygodę czas zacząć.
#gothic
#gothic
- Raci
- konto usunięte
- WujaAndzej
- Narkan
- bolo2015
- +2 innych
#!$%@? broń to była a jak ten Ork go opisywał to myślałem, że rozdupce Śniącego jednym ciosem ;( #gothic #pcmasterrace #gry #rap #muzyka

- Jerry664
- kalectwo
- Unbeliev
- bh933901
- konto usunięte
- +7 innych
Nie tak dawno przeszedłem Gothica po kilkunastu latach przerwy.
Niczego praktycznie nie pamiętałem poza faktem, że dostałem na początku w mordę, gdzieśtam byli łysole jarający zielsko i w którymś momencie tłukło się orków.
Przypominałem sobie niektóre kwestie dopiero w trakcie, grało się spoko, przeszedłem bez większych trudności, zawieszając się tylko w jednym momencie, w którym umknął mi jeden z trupich orkowych szamanów i za cholerę nie mogłem go znaleźć.
W każdym razie
Niczego praktycznie nie pamiętałem poza faktem, że dostałem na początku w mordę, gdzieśtam byli łysole jarający zielsko i w którymś momencie tłukło się orków.
Przypominałem sobie niektóre kwestie dopiero w trakcie, grało się spoko, przeszedłem bez większych trudności, zawieszając się tylko w jednym momencie, w którym umknął mi jeden z trupich orkowych szamanów i za cholerę nie mogłem go znaleźć.
W każdym razie
- shido
- FishuSG
- GraveDigger
- konto usunięte
- Kampala
- +28 innych
@shido: Polecam Tobie Gothica.
- konto usunięte
- shido
- GraveDigger
- Vermicularis
- konto usunięte
- +12 innych
- 11
konto usunięte via Android
- 10
@adeqsb: SLUCHAJCIE SLUCHAJCIE
- Drakalen
- adeqsb
- Jerry664
- konto usunięte
- mat1989
- +5 innych
@adeqsb: Przecież poszedłeś tam tyło po to, by pocałować Gomeza w dupę.
- 14
- konto usunięte
- Trolowsky
- Narkan
- Jerry664
- Dasuf
- +9 innych
- 6
#gothic
boże niech ktoś zrobi remake gothica 1 i 2 z nową grafiką i wszystkimi rzeczami jakie oryginalnie miały się w niej znajdować bo pomimo, że grywalność wciąż na takim samym poziomie to jednak grafika odstrasza (╯︵╰,)
boże niech ktoś zrobi remake gothica 1 i 2 z nową grafiką i wszystkimi rzeczami jakie oryginalnie miały się w niej znajdować bo pomimo, że grywalność wciąż na takim samym poziomie to jednak grafika odstrasza (╯︵╰,)
- rnigzak
- pietrek16
- NatKul
- Vermi
- konto usunięte
- +1 innych
- 2
@NatKul: W moim sercu tylko Kolonia. W dwójkę gram tylko po to, żeby wrócić do tego miejsca. Owszem, Khorinis jak na taką typową zieloną fantasy-krainę jest zrobiony wyjątkowo dobrze, zwłaszcza wąwozy na północy mają w sobie labiryntową duchotę, ale jednak to Kolonia ma w sobie ten przejmujący, niepodrabialny romantyzm. I to zarówno w wersji klasycznej, jak dwójkowej wersji postapo.
A Gothic 3... No cóż, też nigdy nie skończyłem. Niestety, w G3
A Gothic 3... No cóż, też nigdy nie skończyłem. Niestety, w G3
- konto usunięte
- subskrybent_wykopu
- newerty
- kosteq64
- Ciepla_Kupa
- +38 innych
- 16
- 142
Uważam, że tag #gothic jest bardzo niebezpieczny, bo dzięki niemu łatwo wpływać na ludzi. W jaki sposób? Wszystko przez pewną stale powtarzającą się historię:
1. Jakiś mirek wstawia wpis z tagiem #gothic , najlepiej screen z gry+jakiś cytat jednej z postaci
2. Czytasz go i nostalgia mocno
3. Myślisz sobie: "Kurcze, jak ja dawno nie przechodziłem gry po stronie Starego Obozu..."
4. Dalej mówisz sobie coś takiego: "Cholera, stary, przecież ty już
1. Jakiś mirek wstawia wpis z tagiem #gothic , najlepiej screen z gry+jakiś cytat jednej z postaci
2. Czytasz go i nostalgia mocno
3. Myślisz sobie: "Kurcze, jak ja dawno nie przechodziłem gry po stronie Starego Obozu..."
4. Dalej mówisz sobie coś takiego: "Cholera, stary, przecież ty już
- konto usunięte
- ykuleczka
- konto usunięte
- Python
- konto usunięte
- +137 innych
- 29
@PNiedziel: > Korzystam z Visty
Ty chory człowieku :D
Ty chory człowieku :D
- konto usunięte
- zordziu
- konto usunięte
- kalectwo
- Gdziezamiatasz
- +24 innych
- 17
- ykuleczka
- PNiedziel
- Wextor
- konto usunięte
- Gdziezamiatasz
- +12 innych
- coil
- jamesbond007
- Kampala
- toldwi
- FishuSG
- +3 innych
@shpoora: nie mam serca :( widze w nim odbicie siebie samej - bez przyjaciół, niekochana :(
- 2
- 1
@nomadicgoogler: https://www.youtube.com/watch?v=PgHC0P887-k na końcu masz pokazane jak to wygląda
@Bartek2016: Gothic graficznie się jak dla mnie nigdy nie zestarzeje, klimat robi ta kwadratowość :D A sterowanie jest jedne z nsjlepszych z jakimi się w grach spotkałem, oczywiście po zmianie ustawienia na wsad.
- 105
- menicas
- paziu
- siostra_packa
- kalectwo
- nieumiemtanczyc
- +100 innych
- 81
@ReniferApokalipsy Jeśli to pierwszy raz, to najlepiej Stary Obóz. Zwrot fabularny w rozdziale bodajże 4., jeden z ciekawszych punktów fabuły, jest najbardziej interesujący z perspektywy członka SO.
@nnogi @siostra_packa
Przykro mi, ale Stary. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nnogi @siostra_packa
Przykro mi, ale Stary. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- konto usunięte
- kalectwo
- konto usunięte
- konto usunięte
- krychu789
- +76 innych
- 90
@paziu: Zawsze podejrzewałem, że na Bagna idą tylko narkomani. Śmierdzi, komary wielkości psa, a, co najważniejsze, inni ludzie to też narkomani. Obóz dla podludzi.
- konto usunięte
- Wiedmolol
- Harkonnen
- konto usunięte
- joseph1992r
- +85 innych
Tl;dr
Naszły mnie takie luźne rozkminy dotyczące #gamedev a konkretniej #rpg
Każdy pewnie zauważył, że na początku gry dzieje się całkiem sporo. Ogólnie różnorodność questów, postaci, dialogów etc zaczyna się od całkiem przyzwoitego poziomu, a następnie drastycznie spada. Np. w takim Gothicu na etapie przyjmowania do jednego z obozu odkrywamy dużo, rozmawiamy z bardzo różniącymi się od siebie postaciami i poznajemy wiele mini historii. Ktoś mógłby powiedzieć, że na początku poznajemy grę
Naszły mnie takie luźne rozkminy dotyczące #gamedev a konkretniej #rpg
Każdy pewnie zauważył, że na początku gry dzieje się całkiem sporo. Ogólnie różnorodność questów, postaci, dialogów etc zaczyna się od całkiem przyzwoitego poziomu, a następnie drastycznie spada. Np. w takim Gothicu na etapie przyjmowania do jednego z obozu odkrywamy dużo, rozmawiamy z bardzo różniącymi się od siebie postaciami i poznajemy wiele mini historii. Ktoś mógłby powiedzieć, że na początku poznajemy grę
- 12
Ale gra musi być najlepsza na początku by zachęcić gracza do dalszej gry :P
@nieumiemtanczyc: dlaczego zakładasz, że content jest tworzony w takiej kolejności, w jakiej pojawia się w grze? ;) nie musi to być regułą
- konto usunięte
- nieumiemtanczyc
- jawny_exploit
- rzezol
- jigsaw96
- +4 innych
konto usunięte via Android
- 6
- 23
Ej mirasy pamiętacie może tą grę? (pic rel)
Jak dla mnie byla świetna :D
Jest moze jakis gothic na androida?
Lub chociaż ta wersja?
#gry #android #kiciochpyta #gothic #java
Jak dla mnie byla świetna :D
Jest moze jakis gothic na androida?
Lub chociaż ta wersja?
#gry #android #kiciochpyta #gothic #java
- konto usunięte
- konto usunięte
- sharaquss
- sztilq
- Belsen
- +18 innych
- 2
@Klockowatyyy: aha, dobry żart z tymi 80%, przecież oni całą grę piszą od nowa w unity i c#(zamiast ogarnąć jakiś konwerter skryptów gothicowych do c#) XD zanim oni ją wydadzą to miną jeszcze z 3 latka
- 2
@Klockowatyyy: gdyby robili to ogarnięci ludzie to by ogarnęli jakiś konwerter i reverse enginering aby odeszło około 70% roboty
konto usunięte via Android
- 107
- Oxyn
- konto usunięte
- Staruch
- BoBlubi
- NiewyspanaSowa
- +102 innych
@CobroX: Ale Beliar nie znosił widoku światła i niszczył wszystko, co Innos stworzył.
- konto usunięte
- Razgriz
- konto usunięte
- towbie
- konto usunięte
- +27 innych
- 13
@CobroX: Tam było "Słuchajcie, słuchajcie..." i "...ogłasza się co następuje."
- 7
Brat mi przypomniał koleżankę gotkę. To nie była taka typowa wampirzyca brzydka, a ładna dziewczyna, ale prawie permanentnie smutna. Nawet jak się śmiała to jakoś tak dziwnie, przez łzy czy co, usta uśmiechnięte, a oczy smutne, jakby miała się rozpłakać. Słuchała kapel gotycko-metalowych no i ubierała się na czarno. To tyle wstępu.
Kilka lat temu był taki motyw, że w naszym regionie studenci dostawali kilka tysięcy złotych w ramach unijnego stypendium. Był
Kilka lat temu był taki motyw, że w naszym regionie studenci dostawali kilka tysięcy złotych w ramach unijnego stypendium. Był
- coma24
- konto usunięte
- klinik96
- aleksander_z
- konto usunięte
- +2 innych
- 15
- Daroo24
- konto usunięte
- FishuSG
- konto usunięte
- Imperator_Wladek
- +10 innych
- 1
- 11
Czy tylko ja bałem się tych #!$%@? jak nikogo innego?
Zawsze miałem problem z zabijaniem tych cweli. Jacyś bandyci? Spoko. Cieniostwór? Trochę ciężko ale wystarczy łuk. Gobliny w jaskini? #!$%@? ile sił w nogach. One były porównywalne do bandy dresów na Skolwinie w Szczecinie.
W nienawiści do goblinów tak zostałem wychowany
#!$%@?ć
#gothic #gothic2 #goblincwel #niepopularnaopinia
Zawsze miałem problem z zabijaniem tych cweli. Jacyś bandyci? Spoko. Cieniostwór? Trochę ciężko ale wystarczy łuk. Gobliny w jaskini? #!$%@? ile sił w nogach. One były porównywalne do bandy dresów na Skolwinie w Szczecinie.
W nienawiści do goblinów tak zostałem wychowany
#!$%@?ć
#gothic #gothic2 #goblincwel #niepopularnaopinia
- riqzaqu
- Krzys_uszatek
- pietrek16
- kalectwo
- Xonar
- +6 innych
@syntezjusz: to jeszcze nic w porównaniu do tych #!$%@?, żeby ich unikać celowo nauczyłem się zabijać ich na odległość z łuku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przesłuchałem dzisiaj kompletny soundtrack z pierwszego Gothica - kawał dobrej muzyki, ale nie w tym rzecz. Otóż ostatni utwór nosi tytuł Xardas' Death. Tytuł bez znaczenia, Mircy? A może twórcy pierwotnie zamierzali uśmiercić Xardasa?
#gothic
#gothic

- Szamieless
- konto usunięte
- konto usunięte
- kutzen
- Ciriam3
- +5 innych
@StandWithRand: Pewnie oglądałeś dokument o powstawaniu gry od ARHN.eu ;-)
Jest tam też kawałek informacji o OST.
Jest tam też kawałek informacji o OST.
- 1
- 10


































Taki mały poradnik, bo trochę osób się pytało.
(Gothic 2 z NK)
1. Pobieracie i instalujecie gothic2fix-2.6.0.0-rev2.exe
2. Pobieracie i instalujecie Gothic2PlayerKit-2.6f.exe
3. Pobieracie i instalujecie g2notr-systempack-1.1.exe
4. Pobieracie L'Hiver PL
5. Wypakowujecie L'Hiver do głównego katalogu z grą
6. Pobieracie i instalujecie D3D11
7*. Tekstury czy coś takiego, pobiorą się wam w menu,