#gothic #kronikimyrtany
Mam pytanie odnośnie questów. Czy jeżeli nie zacznę pobocznych questów u ludzi w danym rozdziale to czy one przepadają? Bo nie wiem czy na siłę przeć do pobocznych zadań w danym rozdziale, czy po prostu gdy będę w pobliżu lokalizacji to będę mógł je wykonywać w każdym rozdziale.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p0dacci_: @krmil: no wlasnie, niektore lokacje i wydarzenia miedzy rozdzialami blokuja pewne zadania

W 5 rozdziale zebranie ekipy i wejscie do ruin to koniec gry i zablokowanie reszty zadan

Ale np wczesniej farma w 5 rozdziale ogolnie moze stac sie niedostepna i tez wszystkie
  • Odpowiedz
najlepiej wspominam utwór grany w osadach rybaków


@rebel101: ja również, ale dopiero po przejściu gry dotarło do mnie, że jest to kompozycja utworu "Przez mgły widzę wyspę".

Chyba, że mówisz o utworze z dnia, a nie z nocy
  • Odpowiedz
@Viscop: Dokładnie xD Był jeszcze trueguild który warunkował zachowania w gildiach, visual który mógł nadać efekt smoka ożywieńca na np. łuk i wieeeele więcej. Ech, piękne czasy radochy kiedy 1 raz to człowiek odkrył.
  • Odpowiedz
Chce zagrać w Kroniki Myrtany, ale nie wiem czy warto. Czy jest dobra choć w małej części do fabuły z Gothica II? Słyszałem że jest dość długa, a nie lubie czegoś zaczynać i potem nie kończyć. #kronikimyrtany #gothic
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tami: Ogólnie, twórcy gry wrzucili ukrytą notatkę (można dostać się tam tylko przy pomocy cheatów), każda notatka prowadzi do filmiku na ytubie i pokazuje, kolejną czynnośc jaką postać musi wykonać.

  • Odpowiedz
#gothic #gothic2 #gothic2nk
już p-------a dostaje.
byłem u dextera, pokonałem go, zgarnąłem list od Kruka, przeczytałem go, poszedłem do Vatrasa powiedziałem mu o tym, on dał mi list do Saturasa i powiedział, że Lares mnie do niego doprowadzi, poszedłem do Laresa ale nie mam opcji dialogowej, która poprowadzi mnie do Saturasa (do wyboru tylko farma Onara).
Miałem 2 opcje do wyboru
1. pójście do magów samemu
2. ogarnięcie tego https://www.wykop.pl/wpis/46315637/lares-nie-chce-zaprowadzic-mnie-do-magow-wody-aby-/
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam 80 godzin gry i calkiem dobrej zabawy. Dopiero jestem w 3 rozdziale. Staram sie robic wszystkie questy. Bardzo mi sie podoba ta produkcja. Oddaje dobry, choc nieco inny, klimat. POLECAM!

Zagralbym se w ten drugi mod ale nie ma dubbingu (albo chocby voice over z jezyka angielskiego., a to mi psuje klimat.

#kronikimyrtany #gothic #gry #rpg
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HuLLaJNoGa: No to skoro nigdy nie zabijałeś Kaloma, to Śniący po prostu nie mógł w Ciebie tym strzelać, bo powtarzam: on to zaczyna robić dopiero po dobiciu Kaloma, ewentualnie jak zrobisz to poza jego zasięgiem, to też nie będzie strzelał, ale to można traktować jako bug.
  • Odpowiedz
@Rodjer: musisz przeczytać notatkę, którą zostawia na balkonie w karczmie, a potem udać się do helgi i wypytać ją o kurta, dostajesz drugi list od niego i wtedy powinien się pojwaić.
  • Odpowiedz
Ciekawe jak tam u najtęższych umysłów rosyjskiej myśli modderskiej, czyli twórców Retardinga? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy zagrywają się teraz w Kroniki Myrtany i uświadamiają sobie, jaki ich mod jest gównem w porównaniu do Kronik?


@maciorqa: raczej już podpierdzielają rzeczy z Kronik do Returninga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@maciorqa: Spokojnie twórcy returinga mają jeszcze czas żeby przenieść archolos z kronik do swojego moda i by dodać tam wątek potężnego i złego demona który chce zniszczyć świat + plus mnóstwo potworów po 10k hp
  • Odpowiedz
Właśnie ukończyłem Kroniki Myrtany: Archolos. Nie wiem, czy będzie mi się chciało pisać jakąś dłuższą recenzje, ale grało mi się wyśmienicie. Jako całość Kroniki są nawet lepiej zaprojektowane od pierwszej czy drugiej części Gothica, jednak i tak to przygody Bezimiennego są dla mnie nadal numerem jeden. Nie wiem czy to wnika z sentymentu, czy może jednak faktu, że Kroniki to nadal tylko mod, a GI i GII to kanon historii królestwa Myrtany.

Chyba
maciorqa - Właśnie ukończyłem Kroniki Myrtany: Archolos. Nie wiem, czy będzie mi się ...

źródło: comment_1641488221VP7WpaEndrjPS3T6WXREkp.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maciorqa:

Podzielenie wartości statystyk takich jak siła na te, które uzyskaliśmy poprzez naukę oraz te, które uzyskaliśmy dzięki stałym bonusom, dzięki czemu nie trzeba oszczędzać eliksirów podnoszących na stałe statystyki na koniec gry, bo uzyskanie większej siły dzięki eliksirom nie podniesie nam automatycznie progu kosztu punktów nauki.


najlepsze jest to, że wielu fanów kiedyś było przeciwnym zmianie tego. Bo mówili że tak jest lepiej, że trzeba wtedy świadomie inwestować w
  • Odpowiedz
@haxx: I dlatego żarcia powinieneś używać na początku gry, a mikstur pod koniec. Mi się podoba takie rozwiązanie.

Jeżeli żarcie też powinno leczyć procentowo, to musiałby być to większe wartość, tak jak np w Gothic 3 smażone mięso leczy aż 20% hp a mikstura lecznicza 50%. Tylko jeżeli w Kronikach żarcie miałoby leczyć %, to ile musiałyby leczyć wtedy mikstury lecznicze, jak taki eliksir leczniczy ma już 70%?
  • Odpowiedz