Wpis z mikrobloga

#gothic #gothic2 #gothic2nk
już #!$%@? dostaje.
byłem u dextera, pokonałem go, zgarnąłem list od Kruka, przeczytałem go, poszedłem do Vatrasa powiedziałem mu o tym, on dał mi list do Saturasa i powiedział, że Lares mnie do niego doprowadzi, poszedłem do Laresa ale nie mam opcji dialogowej, która poprowadzi mnie do Saturasa (do wyboru tylko farma Onara).
Miałem 2 opcje do wyboru
1. pójście do magów samemu
2. ogarnięcie tego https://www.wykop.pl/wpis/46315637/lares-nie-chce-zaprowadzic-mnie-do-magow-wody-aby-/

w przypadku opcji 1 Saturas nie bierze listu od Vatrasa a Nefarius nie daje questa na zebranie ornamentów,
w przypadku opcji 2 i ogarnięcia tak, żeby Lares prowadził mnie do magów, ten pajac buguje się przy Martwej Harpii, zatrzymuje się i tak stoi (poruszenie go cheatami nic nie zmienia)

co robić? xd
  • 17
@RobiS:

1. Włącz konsole do wpisywania kodów (statystyki postaci i musisz wpisać szybko MARVIN)
2. Naciśnij F2 żeby sprawdzić, czy możesz włączyć konsole. Jeżeli tak, to masz już aktywne kody.
3. Nakieruj Bezimiennego na Laresa, tak, aby podświetlało się jego imię.
4. Naciśnij klawisz "O".
5. Będziesz mógł kierować Laresem, ale prawdopodobnie będzie stał w bez ruchu, więc naciśnij F8 - wtedy podskoczysz i odblokujesz postać.
6. Wejdź w ekwipunek i
@jerry_owies: Nie, to jest chyba najbardziej znany bug z Nocy Kruka, który w dodatku uniemożliwia Ci przejście gry. Sam miałem z tym problem, jak pierwszy raz grałem w NK. Po prostu chcąc tego uniknąć, musisz z Laresem iść najpierw odnieść ornament, potem do wielkiego lasu po kolejny ornament, a na końcu na farmę Onara.
@genocidegeneral: no ja farmy też nie tykałem a pomimo tego nie mam opcji pójścia do magów xD
@maciorqa: próbowałem, nie ma on przy sobie ornamentu (ewentualnie przywołam ornament kodami i sprawdzę co się stanie)
@jerry_owies: raz na jakiś czas używałem goto waypoint jak nie chciało mi się biec, nic więcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
bawiłem się jeszcze trochę tym GVE. W skrócie, działa to tak, że wartość 0 oznacza że quest/dialog nie został jeszcze rozpoczęty, dlatego laresguide zostawiam na 0 (czyli jakby lares nie prowadzi nas nigdzie), kolejno zmieniam laresonarfarm (pisze te nazwy z głowy więc może coś być trochę inaczej) też na 0 więc opcja dialogowa z tą ścieżka jest, tak samo ustawiam laresornamentportal lecz tej opcji do wyboru nie ma, przy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RobiS: wyczytałem, że może w 3 rozdziale się to naprawi więc to chyba ostatnie co zostało mi przetestować. jutro dam znać, bo dziś już psycha usiadła xd
byłem u dextera, pokonałem go, zgarnąłem list od Kruka, przeczytałem go, poszedłem do Vatrasa powiedziałem mu o tym, on dał mi list do Saturasa i powiedział, że Lares mnie do niego doprowadzi, poszedłem do Laresa ale nie mam opcji dialogowej, która poprowadzi mnie do Saturasa (do wyboru tylko farma Onara).

Miałem 2 opcje do wyboru

1. pójście do magów samemu

2. ogarnięcie tego https://www.wykop.pl/wpis/46315637/lares-nie-chce-zaprowadzic-mnie-do-magow-wody-aby-/


w przypadku opcji 1 Saturas nie bierze listu
Dobra, po wielkiej bitwie udało się to rozwiązać. na stronce https://gothic.fandom.com/pl/wiki/Ornament kod na ornament Vatrasa to itmiornamentvatras ale on nie dziala, poprawnym kodem jest itmiornamentaddon_vatras (zmieniłem to już na stronce dla potomnych xd), wtedy otrzymujemy ten fragment, który powinien dać nam Vatras, po zrespieniu tego ornamentu odblokowuje się opcja oddania go Laresowi, quest z zastępstwem Laresa oraz opcja dialogowa gdzie Lares prowadzi mnie do Saturasa.
dzięki wszystkim za