Piątek sesyjny? Czy w piątek 05.06.2026 giełda jest otwarta? Czy obowiązuje zakaz handlu. Czy dzisiaj jest piątek handlowy?

Czy dzisiaj 05.06.2026 jest dzień sesyjny na giełdzie? Wiele osób planuje większe zakupy w piątek po wolnym czwartku, dlatego sprawdzamy, czy w piątek 5 czerwca otwarta będzie giełda papierów wartościowych. Takie giełdy jak NYSE czy Tokyo są otwarte a co w Warszawie? Wyjaśniamy.

Czy 5 czerwca to piątek z sesją giełdową, czy może obowiązuje wtedy zakaz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda #tesla #elonmusk
#spacex dołączy do s&p500 najwcześniej w czerwcu 2027. Indeks nie zmieni warunków pozwalających na dołączenie specjalnie dla takich megacapów jak właśnie bańka Melona czy Anthropic lub OpenAI.
Także nie będzie na siłę wciskania w indeks takiego jak w nasdaku, za tym etfy na esyfika nie będą zmuszone do skupu akcji.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
🇭🇰 Otwarcie Hong Kongu (HKEX) [Data Center] — czas Warsaw 03:45

➡️ Brak wyraźnych ruchów przy otwarciu.

📊 Łącznie monitorowanych spółek: 1

Pełna
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇭🇰 Otwarcie Hong Kongu (HKEX) [Półprzewodniki] — czas Warsaw 03:45

📉 Spadki:
📉 2577.HK -0.27% | Innoscience | P/E: 121.5

📊 Łącznie monitorowanych spółek: 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇹🇼 Otwarcie Tajwanu (TWSE/TWO) [Półprzewodniki] — czas Warsaw 02:45

📈 Wzrosty:
📈 6515.TW +5.23% | WinWay Technology | P/E: 185.2
📈 6187.TWO +4.69% | All Ring Tech | P/E: 72.4
📈 6239.TW +3.21% | Powertech Technology | P/E: 47.6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇹🇼 Otwarcie Tajwanu (TWSE/TWO) [Data Center] — czas Warsaw 02:45

📈 Wzrosty:
📈 5274.TWO +1.59% | Aspeed Technology | P/E: 175.4

📉 Spadki:
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trzeba przyznać, że gruby dobry jest w przestawianie wajchy. W jeden dzień potrafi zrobić z hossy krach pokoleniowy na pamięciorzach, bo wyszedł jakiś wysryw, który można podpiąć pod narrację krachu xD
#gielda
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio się zastanawiałem jak będzie wyglądać giełda w perspektywie roku czy dwóch lat i zapiszę tutaj swoje wypociny, aby je przeczytać za rok i może też za dwa lata i zobaczyć jak mocno się myliłem albo żeby żałować że czegoś nie kupiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trochę tego tutaj nasram. Bardziej to piszę dla siebie i żeby mi gdzieś nie umknęło więc traktujcie to jak śmietnik.

AI:
NVDA, AMD, INTEL, TSM, ASML, AVGO
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NykipVaous: kwanty sranty IBM to powino być na 1 miejscu jak już listę robisz bo to lider w branży ALE sama technologia jest mocno przehajpowana ludzie jak myślą o kwantach to chyba mają obraz z filmów przed oczami i maszyny przewidujące przyszłość a na obecny moment to tak naprawdę do niewielu rzeczy to się nadaje
Ryzcel - @NykipVaous: kwanty sranty IBM to powino być na 1 miejscu jak już listę robi...
  • Odpowiedz
🇯🇵🇰🇷 Otwarcie Japonii i Korei [Data Center] — czas Warsaw 02:15

📈 Wzrosty:
📈 6315.T +7.00% | TOWA Corporation | P/E: 52.4
📈 6146.T +5.09% | DISCO Corporation | P/E: 57.8
📈 6997.T +2.17% | Nippon Chemi-Con | P/E: 71.9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇯🇵🇰🇷 Otwarcie Japonii i Korei [Półprzewodniki] — czas Warsaw 02:15

📈 Wzrosty:
📈 138080.KQ +14.20% | OE Solutions
📈 042700.KS +10.34% | Hanmi Semiconductor | P/E: 54.2
📈 6315.T +7.00% | TOWA Corporation | P/E: 52.4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda

Małe zamieszanie. Miałem dystrybucyjny S&P500 - LYPS.PL na IKE w xtb. Potrzebny był hajs - wypłaciłem.

Teraz już z powrotem będę wrzucać ale zastanawiam się nad dwiema rzeczami.

1.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sos_sojowy_jasny: zupełnie cie nie kumam.... inaczej... jesli nie zamierzasz sprzedawac do 60 i tylko kupowac, to koniecznie ike, a jesli wiesz, ze będziesz wypłacał przed 60 to bez różnicy czy ike czy nie
  • Odpowiedz
Spokojnie, algorytmom po prostu się pomyliły rodzaje pamięci ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak już zrozumieją to pompa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

So SemiAnalysis dropped a headline that looks bearish for memory, and everyone is misreading it. $MU


The claim: NVDA is cutting Rubin NVL72 SOCAMM DRAM from ~55TB to ~28TB per rack. Most Rubin systems move to 96GB modules instead of 192GB. Rack cost drops from $7.6M to $6.8M,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda BSX, INTU, PODD - spółki o dobrych fundamentach po nieadekwatnych spadkach (wcale nie twierdzę, że po zakończonych spadkach). W mojej ocenie przy obecnych wycenach bardzo atrakcyjne long term. Ze swojej strony kupiłem BSX i INTU, druga porcję intu dokupię, jesli jakimś cudem spadnie w okolice 220, PODD ustawiłem się na 135 usd, mam nadzieję, że wpadnie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach