#gielda wróciłem parę dni temu z Indii, mam już nowego pieska i nowe ATH na portfelu. Dwa pytania:
1. Chcecie screena z XTB? 2. Co do Excela z portfelem i jego metodologii - dajcie znać, czy są zainteresowani, bo to będzie dłuższy post i wolałbym być mieć świadomość, że to faktycznie dla kogoś przydatna wiedza.
Paradoksy rynkowe: najtrudniej jest trzymać pozycję, która najbardziej zarabia.
Intuicyjnie wydaje nam się, że największy komfort psychiczny powinniśmy odczuwać wtedy, gdy inwestycja przynosi wysokie zyski.
W praktyce dzieje się coś odwrotnego, choć nie zawsze to zauważamy. To właśnie najbardziej zyskowne pozycje są najtrudniejsze do utrzymania. Bywa, że trzymanie takiej mocno zyskownej pozycji powoduje wręcz fizyczny ból w niektórych częściach ciała, a pod czterema literami czujemy wręcz ogień. Pojawia się napięcie, bezsenność i natrętne myśli.
@banzi: I to jest powód, dla którego jak ludzie piszą "jakbym kupił bitcoin x lat temu i trzymał do teraz, to byłbym milionerem" - nawet jakby ktoś to kupił te x lat temu, to na 99% wyszedłby przy 100-200% zysku max.
@banzi: ja to w pełni rozumiem, bo wyszedłem z Orlenu na 100%, bo przecież nie będzie rosło w nieskończoność. Jakbym do teraz trzymał, to miałbym prawie 200% zrobione. xD
zwolnienie z podatku do 100 000 zł dotyczyć będzie jedynie akcji spółek, których kapitał zakładowy jest denominowany w złotych. To wyraźna definicja, która obejmuje spółki polskie oraz wyklucza notowane na GPW spółki zarejestrowane w innych krajach (np. Żabka, Pepco itp.).
szkoda ze takie grosze zostały.
źródło: image
Pobierz