#anonimowemirkowyznania
Ostatnio cos duzo pojawilo sie wpisow na mirko z pytaniami czy oplaca sie powrot do #polska z #emigracja

Nie wiem czy sa to trolle, czy moze to jakas strategia by sciagnac z powrotem polakow ale chce dorzucic swoje piec groszy

Wyjechalem z Polski 5 lat temu i tez wahalem sie nie raz czy wrocic. Moim glownym powodem nie byla rodzina czy znajomi ale po prostu chec bycia
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: odkryłeś Amerykę, porównując Polskę do najbogatszego państwa na świecie (mówiąc o krajach który ma wieciej niż kilkaset tysięcy ludzi). Z najpiękniejszymi widokami w Europie. Czemu wracasz do Szwajcarii a nie do Francji? Czy nie porównałeś Polski do życia w UK gdzie jest tak samo szaro. We wszystkim masz rację. Ale dzięki temu że część osób żyje w takich 'polskach' to w Swiss jest jak jest. I tak. Pracując dla
  • Odpowiedz
Wyjście z UE to majstersztyk Brytyjczyków. Nagle zaczęło brakować hajsu z ich składki. Stąd kłótnie wewnątrz między Polską, a resztą państw unii o kasę. Francja widząc to również zaczyna się zastanawiać co robi w tym europejsko-post sowieckim tworze.

#uk #francja #brexit #przemyslenia #geopolityka
e.....u - Wyjście z UE to majstersztyk Brytyjczyków. Nagle zaczęło brakować hajsu z i...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sorek: przynajmniej nie zrezygnowali z atomu na rzecz gazu no i z całego covidowego kołchozu to chyba UK jest najweselszym (plany paszportów w------i do kosza, żadnych obstrzezen)
  • Odpowiedz
via Rowerowy Równik Skrypt
  • 38
716 786 + 51 + 114 = 716 951

Pocztówka pochodzi z dzisiejszej jazdy na zakończenie sezonu z grupą kolarską po niemieckim Szwarcwaldzie - widok na Wogezy (fr. Vosges) masyw górski we francuskiej Alzacji (chociaż z powodu niskiej przejrzystości powietrza niewiele widać).

Na prawdę nie chciało się wyjść z domu (7 stopni i mgła), ale jednak prognoza pogody się sprawdziła się i w godzinę po wyjściu mgła ustąpiła słońcu. Mimo wszystko p--------a się zaczęła
madstorm - 716 786 + 51 + 114 = 716 951

Pocztówka pochodzi z dzisiejszej jazdy na za...

źródło: comment_1633887870YCAyjrtyc5k9DJxrZLUu0f.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znajomi wrócili z urlopu we #francja #paryz i zapytałem o sytuacje z #koronawirus


- certyfikaty szczepień faktycznie są sprawdzane w części restauracji ale w części nie są (powinny być we wszystkich). osoby bez certyfikacji mogą brać na wynos

- cena produktu w cukierni, znajdująca się za szybą została post factum podwyższona gdy znajomi postanowili zjeść na miejscu, tłumaczenie: bo zajęli stolik (nie wiem czy polityka cenowa
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@danieldan:

wielu Paryżan było wyjechanych do swoich posiadłości na wsiach w tym czasie

A to tez prawda. Wiem, bo mieszkam w jednym z takich atrakcyjnych lokalizacji na wakacje. Dlatego też np w Bretanii miejscowi podpalali samochody na paryskich numerach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
cenna uwaga ale wiem, że byli m.in. w Samaritaine (jest świeżo po remoncie) patrzę, w wiki że ma 48 tys m2 powierzchni - i certyfikaty nie był sprawdzane.


jak pisalem wyzej, od wrzesnia pass wymagany w galeriach 20k+ m2 w mniej niz 10 departamentach i IDF (a wiec Paryz) nie jest jednym z nich

@danieldan: @piotrfr
  • Odpowiedz