Wpis z mikrobloga

Hej, wybieram się do Paryża na 4 dni, na liście do zwiedzenia mam kolejno:
- wieża Eiffla,
- Łuk Triumfalny,
- Luwr,
- Bazylika Sacre Coeur,
- cmentarz Pere Lachaise,
- Katakumby Paryża,
- Ogród Luksemburski

Jako opcjonalne:
- Opera Garnier,
- Wieża Montparnasse

Co jeszcze warto dodać na listę? Co byście sobie odpuścili? Część jest oczywiście do zwiedzenia za free, ale tam, gdzie trzeba kupić wejściówkę, planuję kupić ją online by ominąć, chociaż w mniejszym stopniu kolejki. Może jakieś paryskie pro-tipy dodatkowe? Jak nie dać się okraść? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#paryz #francja #podroze #turystyka #podrozujzwykopem
  • 13
  • Odpowiedz
@Dante15: Muzeum d'orsay koniecznie. Podróżuj metrem, nie gap się na ludzi, portfel schowany głęboko, plecak pod ręką. Szukaj taniego jedzenia na Tripadvisorze, na Montmartre po zejściu z Sacre Coeur są fajne sklepy z jedzeniem na wynos, pyszna kuchnia azjatycka itd. Nie kupuj nigdy nic od obnośnych sprzedawców z Afryki.
  • Odpowiedz
@Dante15:
Ja pod prad: jak najmniej podrozuj metrem. Chyba ze wycieczka ma byc w stylu japonskim: pojedz do x, zrob zdjecia/zwiedz, pojedz do y, zrob zdjecia/zwiedz… Wtedy ok - poruszaj sie metrem. Ja polecam wersje (zalezy gdzie nocleg): dojedz metrem do x, chodz caly dzien az do y bedacego ostatnim punktem dnia, powrot do hotelu.

Paryz nie jest duzy - 10km srednicy, czyli 2h spacer z jednego konca na drugi.

Luwr
  • Odpowiedz
@Dante15: widzę, że większość typowych atrakcji wypisana. To ja mogę polecić mniej typowe - kanał St. Martin (spacer wzdłuż kanału, są też rejsy uwzględniające podziemne tunele), park Buttes Chaumont i ogólnie dzielnica, wieżowce na La Defense.
Z wieży Montparnasse jest znacznie lepszy widok niż z Eiffela, ponieważ gdy jesteś na Eiffella to nie widać Eiffella ;)
fotograf_warszawiak - @Dante15: widzę, że większość typowych atrakcji wypisana. To ja...

źródło: comment_1643872233NN22SyGM5OMaTZ3HxR0QZr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@taju: tak wlasnie zamierzamy, jak najwiecej na pieszo, zeby jednak naoglądać się miasta, dzieki wielkie za wskazówki :) a jakies jedzonko moze polecisz?
  • Odpowiedz
@Dante15: @taju: jeśli chodzi o metro to chodzi mi o dojazd do centrum jakbyś mieszkał gdzieś dalej. Tak jak pisał kolega, Luwr to cały dzień spokojnie, w ciągu dnia wychodzisz tylko na obiad. Centrum to spacerkiem: Trocadero - Wieża Eiffla - Les Invalides (Muzeum Armii i Grób Napoleona). Plac Concorde - Ogrody Tuiliers - Luwr - Centrum Pompidu - Hotel de Ville - Pont Neuf (most) - Sainte Chappele -
  • Odpowiedz
@Dante15: w ogóle kiedy jedziesz? Będzie ciepło? Jeśli tak to trzeba sobie winko kupić, przelać do jakiejś eleganckiej butelki turystycznej i na spokojnie poczilować we wszystkich ogrodach, parkach i zieleńcach które spotkasz ;)
  • Odpowiedz