Wpis z mikrobloga

#koronawirus #covid19 #maseczki #francja #europa #bekazcovidian

Drogie Wykopki, co sie tu.....
We Francji dzieci w szkole musza nosic maseczki nawet podczas przerwy w lekcjach i na lekacjach wfu.
Czyli okolo 8 godzin dziennie dzieci od 6 roku zycia maja zakryte usta i nos.

W naszej szkole, tez maseczki byly wymagane do momentu az kilkoro dzieci zemdlalo podczas ciwczen. Zeby nie robic skandalu i nie byc ponad przepisami, to zaprzestano organizowac gimnastyke i dzieci siedzialy na zajeciach nic nie robiac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
@Wszystko_albo_nic: we Francji serio maseczkę a w-f? Co ich #!$%@?ło? W Chinach jak był przypadek śmiertelny to zrezygnowano z tego chorego pomysłu. Nie no nawet u nas tak głupi wuefiści byli że kazali dzieciom w maskach ćwiczyć? I to ja jestem chory psychicznie ja #!$%@?
@Wszystko_albo_nic: to dobrze trzeba mieć totalnie #!$%@? w łepetynie żeby kazać w masce ćwiczyć dziecku przez co może umrzeć. Podejrzewam że tam we Francji analfabety i menele są mądrzejsi od tych francuskich wuefistów chyba że mają od rządu takie polecenia ale nawet gdyby to prawdziwy nauczyciel by tego dziecku nie zrobił tfu.
maseczki byly wymagane do momentu az kilkoro dzieci zemdlalo podczas ciwczen


@Wszystko_albo_nic: tymczasem

seules les activités de basse intensité compatibles avec le port du masque et une distanciation de 2 mètres sont autorisées" précise le protocole sanitaire à l'école

ponadto poziom 3 tylko u malych, college i liceum poziom 2, wiec na zewnatrz mozna bez masek
@taju: masz dzieci w szkole we Francji, Belgii?
W Belgii zrezygnowano juz w NIEKTORYCH szkolach z masek na przerwach. Na w-fie w wiekszosci.
We Francji nadal obowiazuje ta zasada, bo nie wiem jak malo liczna musialaby byc szkola, zeby na przerwie udalo sie utrzymac dystans 2 metrow od osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°).Znajac tez wielkosc podworek szkolnych.
Na zewnatrz, to co masz na mysli - poza szkola?
we Francji? Chyba cos mnie ominelo....


@Wszystko_albo_nic: chyba ominelo

Écoles maternelles et élémentaires : le protocole sanitaire de niveau 3 s’applique à l’ensemble des départements métropolitains

Collèges et lycées : le protocole sanitaire de niveau 2 s’applique à l’ensemble des départements métropolitains

niv3: maska wewnatrz i na zewnatrz
niv2: maska wewnatrz
(patrz tabelka)

zrodlo:
https://www.education.gouv.fr/covid19-mesures-pour-les-ecoles-colleges-et-lycees-modalites-pratiques-continuite-pedagogique-et-305467
Pobierz taju - > we Francji? Chyba cos mnie ominelo....

@Wszystkoalbonic: chyba ominelo

...
źródło: comment_1644153188vwVnueVW8wjRvPcoMMsKrF.jpg
@Wszystko_albo_nic: moze dodam, bo widze, ze przychodza wykopki cos tu probuja insynuowac
https://www.service-public.fr/particuliers/actualites/A15405#:~:text=Face%20au%20fort%20rebond%20de,jusqu'au%2023%20janvier%20inclus.
Wolne tlumaczenie tekstu ponizej: od 9/12/2021 noszenie maseczki w szkole w calej Francji i na jej terytoriach zamorskich jest obowiazkowe w szkolach, wszystkie dzieci w podstawowce musza nosic maski w klasie, na zewneatrz i wewnatrz szkoly i podczas przerw.
Depuis le 9 décembre 2021, le port du masque est obligatoire à l'école dans toute la France métropolitaine comme