Mirki odnośnie tematu mierzenia różnicy ciśnień w zatkanych rurach piec, przed nim i za nim w związku z napełnianiem i spuszczaniem wody i badaniem szybkości opadania - mam nową obserwację

https://www.wykop.pl/wpis/46897867/mirki-zapytam-dla-pewnosci-bo-chodzi-o-elementarz-/

przy napełnianiu i powstaniu cięzaru słupa woda na piętrach wskazówka bardzo wolno opada
ale przy spuszczeniu wody tuż przy ciśnieniomierzu od razu reaguje i opada szybciej poniżej wcześniejszego poziomu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kontynuacja spadku jasności i temperatury Betelgezy - stan na 20 I 2020 r.

Jak donosi Astronomer Telegram w dniu 20 stycznia 2020 r., obserwacje astronomiczne i ich analiza, dokonana przez Edward'a Guinan'a i Richard'a Wasatonic'a, z Villanova University, wskazują, iż Betelgeza dalej wykazuje spadek w obserwowanej jasności gwiazdy, która w tej chwili (tj. na 20.01.2020 r.) wynosi ok. 1.506 magnitudo (spadek 0,2 mag od grudnia 2019 r. - dla porównania jasność
Fake_R - Kontynuacja spadku jasności i temperatury Betelgezy - stan na 20 I 2020 r.
...

źródło: comment_DbiZKnoH8g1rtnZMnM6JdhxqeqoUwUJm.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fake_R: Jeśli ktoś chciałby dołączyć bycia wołanym do moich fizycznych nowinek czy tłumaczeń artykułów to wystarczy, że zaplusuje ten komentarz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. Gdyby ktoś się już rozmyślił i nie chciałby być wołanym to niech mi da znać.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Fake_R: W którymś wcześniejszym wpisie była informacja, że jej jasność jest najmniejsza od początku pomiarów, dobrze pamiętam? Czyli od około 100 lat, a tutaj jest informacja o 25.
  • Odpowiedz
@Fake_R: Jeśli ktoś chciałby dołączyć bycia wołanym do moich fizycznych nowinek czy tłumaczeń artykułów to wystarczy, że zaplusuje ten komentarz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. Gdyby ktoś się już rozmyślił i nie chciałby być wołanym to niech mi da znać.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dlaczego zawory ssące są tak późno zamknięte, a zawory wydechowe tak wcześnie otwarte? Gdyby trochę wcześniej zamknąć zawory ssące silnik uzyskałby większe sprężanie (większy przyrost ciśnienia po zapłonie), a tak 55 stopni po DMP tylko wydmuchuje zaciągnięte powietrze. Natomiast gdyby trochę opóźnić zawory wydechowe, ciśnienie mogłoby dłużej "popychać" korbowód, a tak to tylko leci na wydech.

Przejrzałem kilka manuali i zawsze jest podobnie:
- zamknięcie zaworów ssących 40-60 stopni po DMP
- otwarcie zaworów wydechowych
swagerstom - Dlaczego zawory ssące są tak późno zamknięte, a zawory wydechowe tak wcz...

źródło: comment_Qct1T3R6A9iKtHLFu5O3mJjBGyQ6SKVw.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@swagerstom: min. zjawiska fal w wydechu. Chcesz mieć otwarte oba zawory jednocześnie, wtedy energia wylatujących spalin w wydechu powoduje również zassanie świeżego powietrza przez dolotowe zawory.
Ogólnie poprawia to cyrkulację w silniki.
  • Odpowiedz
Hejka mireczki i mirabelki.
Moja dziewczyna ma dziś urodziny, a ze jestem totalna noga z gotowaniem to pomyślałem ze zamówię coś przez pyszne.pl lub ubereats lub volt’a. Ale jestem tez niestety biednym studentem, sieć może ktoś miałby poratować jakimiś kuponami? Bardzo proszę, fajnie było by ją nakarmić czymś fajnym.
#ubereats #volt #pysznepl #kodyrabatowe

Do posta dołączam zdjęcie interferującego czipsa. Fizycy i inżynierowie może nawet
Semargl - Hejka mireczki i mirabelki.
Moja dziewczyna ma dziś urodziny, a ze jestem t...

źródło: comment_cpAouEynKd2lgfUwfw4M98VY9GAwitAN.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Semargl: To może zamiast wydawać 40 zeta na byle co w pyszne byś jej ciasto zrobił ?
Np crumble z jabłkami ? Nawet kulinarny debil by sobie poradził i cebulionów dużo nie wydasz a zawsze fajniej dostać coś własnej roboty niż kupna szama.
  • Odpowiedz
Najświeższa, subiektywna i z krótkimi opisami, porcja najciekawszych nowinek fizyczno-astronomicznych do poczytania i pooglądania na dzień 22.01.2020 r. ( ͡° ͜ʖ ͡°):

1. Ziemia jako źródło neutrin.

Naukowcy z eksperymentu Borexino, włoskiego Laboratori Nazionali del Gran Sasso, zajmujący się analizą danych pochodzących z detektora neutrin (pochodzących od Słońca oraz z Ziemi czyli tzw. geoneutrin) w kształcie kuli o 18 metrowej średnicy zawierającej 280 ton płynu scyntylacyjnego i otoczonej fotodetektorami opublikowali
Fake_R - Najświeższa, subiektywna i z krótkimi opisami, porcja najciekawszych nowinek...

źródło: comment_wlTwKeQZ3G1PIY4mkXMcVSHwQumOTufK.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fake_R: Jeśli ktoś chciałby dołączyć bycia wołanym do moich fizycznych nowinek czy tłumaczeń artykułów to wystarczy, że zaplusuje ten komentarz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. Gdyby ktoś się już rozmyślił i nie chciałby być wołanym to niech mi da znać.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Cześć Mirki i mirabelki.
Potrzebuje waszej pomocy z dziedziny #matematyka #fizyka. Otóż nigdzie w internecie nie mogę znaleźć filmu bądź instrukcji objaśniającej działanie układu z rysunku. Eksperyment polega na tym, że trzeba wypuścić kule z idealnej wysokości tak aby pokonała pierwsze wzniesienie i pozostała w dołku (strzałka) nie wypadając z toru. Chciałbym taki układ zbudować, tak więc proszę o pomoc w objaśnieniu bądź w odnalezieniu filmu gdzieś
michaelo_angelo - Cześć Mirki i mirabelki.
Potrzebuje waszej pomocy z dziedziny #mate...

źródło: comment_biHycj7xkbtzoyaB4uJY3S69khGNHChF.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michaelo_angelo: Coś mi tu śmierdzi mirek. Jeśli koniec toru jest poniżej szczytu tej górki, to o ile pomijamy opory toczenia, kulka zawsze wypadnie. Zasada zachowania energii i konwersja energii między kinetyczną a potencjalną. Jedyną metodą na uniknięcie wypadania kulki jest dobranie materiałów toru i kulki tak, żeby opory toczenia były wystarczająco duże żeby nie wypaść na końcu i wystarczająco małe, żeby pokonać górkę.
  • Odpowiedz
@michaelo_angelo: tak jak pisali poprzednicy, nie ma instrukcji, bo nie ma jak uogólnić tarcia. W idealnym przypadku jeśli nie ma tarcia to kulka poleci tak samo wysoko. Jeśli jest tarcie to już wszystko zależy od materiałów, prędkości, masy...
  • Odpowiedz

Myślał ktoś nad reaktywacją strimsa? Chciałem to zrobić na łączach uczelni, ale upomienie dostałem za stan mebli i się skończyło. Nawet do Netii dzwoniłem, chciałem się dogadać i wyszło 1500zł miesięcznie, za symetryczne łącze 1000/1000 Sadol może by playera dał, kupiłbym kod ziomka na próbę czy zadziała.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach