wpisy
Najnowsze
Archiwum
@stal_nierdzewna: opera zarówno na kompa jak i mobilna
@stal_nierdzewna: Firefox na desktop, Brave na androida.
- 5
To uczucie, kiedy wrócisz do Samsung Internet 8.2 (。◕‿‿◕。)
Co oni ostatnio o----------ą z tymi interfejsami to ja nie wiem. Chociaż żeby to tylko o interfejsy chodziło - oni po prostu zabijają aplikacje i tak Samsung Internet z najlepszej przeglądarki na Androida stał się niczym niewyróżniającym i dość powolnym szrotem :/
Na razie wystarczy mi wersja 8.2, ale w końcu stanie się przestarzała ii wtedy
Co oni ostatnio o----------ą z tymi interfejsami to ja nie wiem. Chociaż żeby to tylko o interfejsy chodziło - oni po prostu zabijają aplikacje i tak Samsung Internet z najlepszej przeglądarki na Androida stał się niczym niewyróżniającym i dość powolnym szrotem :/
Na razie wystarczy mi wersja 8.2, ale w końcu stanie się przestarzała ii wtedy
źródło: comment_ABba7lhVOtxdlIvQLdtCRF1SblYw6m65.jpg
Pobierz@a2t1: też wróciłem do starszej wersji. (。◕‿‿◕。) Wygląd to wina nowej nakładki OneUI, do której dostosowali interfejs przeglądarki.
- 1
@dajpandolara: wiem wiem własnie :/ Sam interfejs bym jeszcze jakoś przeżył, chociaż jest niedopracowany i czasami np pisze się białym tekstem na białym tle, ale zabranie asystenta wideo i usunięcie opcji "wyświetl witrynę bez blokowania reklam" przelało czarę goryczy :v
Od kilku dni nie wczytują się mi filmy z OpenLoad. Wciskam znaczek "play" i nic się nie dzieje. Nie ładuje się w ogóle, bo też 0:00/0:00 minut pokazuje. Da się to naprawić? Korzystam z #firefox
#przegladarki #seriale #help
#przegladarki #seriale #help
- 1
@Kummernis: Może któryś dodatek coś blokuje - jakiś ublock, adeblock itp. Albo wbudowana w przeglądarkę ochrona przed śledzeniem.
- 0
@Kummernis: Dziwna sprawa, szczególnie jeśli na innych stronach działają. Sprawdź jeszcze konsolę (ctrl+shift+K), kliknij przycisk filtrowania obok kosz i zostaw tylko błędy i ostrzeżenia. Odśwież stronę. Sprawdź czy nie ma tam czegoś informującego o zablokowaniu ciastek, skryptów lub domeny openload itp. Zwróć uwagę m.in. na wpisy ze słowami "Content Security Policy" lub że coś "pochodziło od elementu śledzącego".
Możesz jeszcze spróbować założyć nowy profil zanim przeinstalujesz https://support.mozilla.org/pl/kb/zarzadzanie-profilami
Możesz jeszcze spróbować założyć nowy profil zanim przeinstalujesz https://support.mozilla.org/pl/kb/zarzadzanie-profilami
- 1
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Godot właśnie otrzymał $50,000 od Mozilli na rozwijanie sieciowej strony silnika, środki te zostaną przeznaczone na 3 rzeczy:
- Stworzenie wersji silnika działającego w całości w przeglądarce(istniał kiedyś zamknięty prototyp). Ma to ułatwić korzystanie z niego do różnych mniej wymagających projektów oraz tam gdzie nie można nawet pobrać zwykłej wersji Godota. Być może możliwe będzie stworzenie również portu silnika na androida i ios.
- Ulepszenie technologii sieciowych oraz WEBRTC
- Stworzenie dem umożliwiających pokazanie możliwości
- Stworzenie wersji silnika działającego w całości w przeglądarce(istniał kiedyś zamknięty prototyp). Ma to ułatwić korzystanie z niego do różnych mniej wymagających projektów oraz tam gdzie nie można nawet pobrać zwykłej wersji Godota. Być może możliwe będzie stworzenie również portu silnika na androida i ios.
- Ulepszenie technologii sieciowych oraz WEBRTC
- Stworzenie dem umożliwiających pokazanie możliwości
źródło: comment_mwLgq6q83H5NH0LYdeOmJaWHPRhI95jq.jpg
Pobierz- 0
@radapasa: A po co byłaby przeglądarka potrzebna jeśliby nie było na niej usług? Mozilla po prostu wspiera takie projekty dzięki czemu pośrednio sama odnosi korzyści.
- 0
@qarmin: Sorry za link skopiował mi się błędny, tutaj prawidłowy - https://godotengine.org/article/godot-engine-awarded-50000-mozilla-open-source-support-program
Mirki jak wyłączyć określone okno przez menedżer zadań? Włączył mi się scam że policja zablokowała mój komputer. Wyszedłem z niego przez esc. Teraz jak go wyłączyć bez wyłączania ważnych dla mnie stron? #technologia #firefox #windows #windows10
@jazmojegopokoju: lepiej sprawdź czy nie masz zaszyfrowanego dysku
- 0
@piotrulos próbuje przez windows i nie odpowiada.
@golebiow6: to przejdz na vivaldi a się nie zawiedziesz
- 0
@jednakenergetyk: ja przejdę jak tylko pojawi się wersja mobilna. A ma się ukazać jakoś w tym roku.
- 0
Ktoś wie co może być za problem z operą i ff? Zaczęła startować z 1 minutę zanim się pojawi okno, firefox pojawia się szybko ale gotowy do pracy po jakiś 40sec. Chrome i inne aplikację startują natychmiast. Winde 10 mam aktualną, przeglądarki przeinstalowałem na czysto, czyściłem ccleanerem i nic. (r1600, 16RAM, SSD 240goodram)
#pcmasterrace #opera #firefox
#pcmasterrace #opera #firefox
- 0
@moooka: ff startuje, białe okno po około 40s gotowy do pracy. Przeglądarki czyste/surowe nic nie mam w tej chwili
- 1
@K4mel: A może aktualizowałeś ostatnio sterowniki do karty graficznej i obecne stery współpracują gorzej, czego efektem jest te białe okno. Często podobne problemy mają przyczynę właśnie w karcie graficznej. Spróbuj w Firefoksie wyłączyć dla testu przyśpieszenie sprzętowe, w ustawieniach ogólnych -> wydajność, odznacz zalecane i przyśpieszenie...
A jak by okazało się, że to jest przyczyna to możesz spróbować ze sterownikami beta lub wrócić do starszych albo po następnej aktualizacji sterów
A jak by okazało się, że to jest przyczyna to możesz spróbować ze sterownikami beta lub wrócić do starszych albo po następnej aktualizacji sterów
Mirki, napiszcie mi proszę gdzie się wyłącza autouzupełnianie formularzy w najnowszym firefoxie bo zaraz dostanę szału. 1500 rekordów mam do wpisania...
#firefox #kiciochpyta
#firefox #kiciochpyta
- 1
@kowallo: Żeby to wyłączyć wpisujesz w pasku adres
Albo w ustawieniach przeglądarki można też w zakładce "prywatność i bezpieczeństwo" ustawić historię na "ustawienia użytkownika" i odznaczyć "Zachowywanie historii pola wyszukiwania i formularzy".
Ale pewnie już skończyłeś wprowadzać. ;D
about:config, wyszukujesz browser.formfill.enable i zmieniasz na false dwukrotnym kliknięciem.Albo w ustawieniach przeglądarki można też w zakładce "prywatność i bezpieczeństwo" ustawić historię na "ustawienia użytkownika" i odznaczyć "Zachowywanie historii pola wyszukiwania i formularzy".
Ale pewnie już skończyłeś wprowadzać. ;D
- 1
@moooka dziękuję ci pięknie, działa. Słabo z ich strony że tak to ukryli... Faktycznie skończyłem, ale za tydzień powtórka z rozrywki, więc bardzo mi pomogłeś. Życzę miłego popołudnia.
- 0
@HIGH_BEAM: Lewy Alt, i będziesz miał widoczny pasek menu
- 0
@Chrystus: @CeZiK_: @moooka: @leszek-nowak-50: Ogarnąłem, dzięki. Na belce programu nie miałem opcji pasek menu, ale jak wywołałem ją altem i kliknąłem na niej to już ta opcja była. Trochę p------e, ale działa
- 1
- 4
@AurenaZPolski: Obecnie chyba opera
- 2
@SzemranyInkub: Czy najgorsza to bym dyskutował, pod tym względem może, choć też mam wątpliwości.
Ostatnie wersje IE i pierwsze Edge zawsze najbardziej rozkręcały mi kartę graficzną, wentylatory kręciły się zwsze najgłośniej w przeglądarce Microsoftu.
Dlatego trudno mi uwierzyć, że pobierały najmniej prądu, może na jakichś niestandardowych ustawieniach, ale podrasować w tym względzie można każdą przeglądarkę - ustawieniami lub dodatkami.
Ostatnie wersje IE i pierwsze Edge zawsze najbardziej rozkręcały mi kartę graficzną, wentylatory kręciły się zwsze najgłośniej w przeglądarce Microsoftu.
Dlatego trudno mi uwierzyć, że pobierały najmniej prądu, może na jakichś niestandardowych ustawieniach, ale podrasować w tym względzie można każdą przeglądarkę - ustawieniami lub dodatkami.
#k---------t pytanie, istnieje taka wtyczka do #firefox ? Mam pomysł jak sobie urozmaicić życie w pracy xD
- 1
@M_Szopen_TM dziękuję za odpowiedź. Tak czy inaczej szkoda że nie ma takiej gotowej wtyczki do ff.
@felixos: z wtyczką jest dużo roboty, jeden skrypt działa od tylu lat na wszystkich platformach i przeglądarkach.
Po zapauzowaniu filmu yt /netflixa i wznowieniu, odtwarzacz łapie zwiechę (jakby buforował) i odtwarzanie zaczyna się dopiero po dłuższej chwili.
Win 7, Firefox, stabilne wifi
WAT DO?
#problemypierwszegoswiata #firstworldproblems #youtube #netflix #firefox #windows
Win 7, Firefox, stabilne wifi
WAT DO?
#problemypierwszegoswiata #firstworldproblems #youtube #netflix #firefox #windows
źródło: comment_k4ljNovh56cv2iaOWLOYOFfbqJH0CiMV.jpg
Pobierz- 1
@moooka: no tak, nie pomyślałem o ublocku ( ͡° ͜ʖ ͡°) cos nie dziala z ublockiem wcale, bo za kazdym razem sie wyswietla ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wewerwe-sdfsdfsdf prawdopodobnie przyczyną jest narzędzie do blokowania reklam.
- 183
◢ #unknownews ◣
1) Trzy problemy związane ze skalowaniem aplikacji w NodeJS i sposoby na ich rozwiązanie
https://softwareontheroad.com/nodejs-scalability-issues/
W ubiegłym tygodniu nie było zestawienia - było to spowodowane natłokiem zajęć, pracą zawodową i licznymi wyjazdami. Dziś nadrabiam braki. Za opóźnienia szczególnie przepraszam patronów - z tej okazji sekcja dla nich przeznaczona jest o połowę większa.
1) Trzy problemy związane ze skalowaniem aplikacji w NodeJS i sposoby na ich rozwiązanie
https://softwareontheroad.com/nodejs-scalability-issues/
źródło: comment_vowRXcQZ50HVL5ZQCsmm5ts9sgakTLHu.jpg
PobierzAnd please DON’T USE gzip compression
Well, no, compressing a response involves CPU computation.
@imlmpe: Potrzebne źródło. Z tego co wiem, gzip trafia w cache i żaden procesor nie cierpi. Przy większej skali, to się robi na poziomie nginx i tak właśnie radzą goście z Expressa, więc typ niepotrzebnie wprowadza w błąd i tworzy kontrowersje.
- 9
@szpongiel: nikt Ci nie każe czytać wszystkiego na raz.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@sophisticated7: sprawdź czy nie jest za to odpowiedzialna usługa mozilla maintenance service
- 1
@sophisticated7: https://github.com/mozilla/policy-templates#disableappupdate
Jak nie działa, to poszukaj na r/firefox - jakiegoś buga chyba mają.
Jak nie działa, to poszukaj na r/firefox - jakiegoś buga chyba mają.

























Jedną z funkcji oprócz blokowania reklam jet "Ghostery Rewards", wyświetlająca reklamy. Działa to w ten sposób, że na podstawie adresu url, historii przeglądania oraz fraz wpisywanych w wyszukiwarki dobierane są a następnie wyświetlane reklamy i oferty komercyjne. Według zapewnień nie są przesyłane żadne dane osobowe, oferty reklamowe są dopasowywane lokalnie a łączność z serwerem jest zabezpieczona pośrednictwem specjalnego proxy, zapewniając anonimowość.
Wszystko to realizowane jest we współpracy z niemiecką
Jak dla mnie Ghostery jest już dawno spalone, nie mam pojęcia po co dalej próbują coś z niego wycisnąć.