Ciekawostka dla użytkowników rozszerzenia Ghostery.

Jedną z funkcji oprócz blokowania reklam jet "Ghostery Rewards", wyświetlająca reklamy. Działa to w ten sposób, że na podstawie adresu url, historii przeglądania oraz fraz wpisywanych w wyszukiwarki dobierane są a następnie wyświetlane reklamy i oferty komercyjne. Według zapewnień nie są przesyłane żadne dane osobowe, oferty reklamowe są dopasowywane lokalnie a łączność z serwerem jest zabezpieczona pośrednictwem specjalnego proxy, zapewniając anonimowość.
Wszystko to realizowane jest we współpracy z niemiecką
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@moooka: Tylko nie pisz tego na redditcie, bo zaraz się przypałęta jakiś random i będzie przekonywał jakie to G jest wspaniałe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak dla mnie Ghostery jest już dawno spalone, nie mam pojęcia po co dalej próbują coś z niego wycisnąć.
  • Odpowiedz
To uczucie, kiedy wrócisz do Samsung Internet 8.2 ()

Co oni ostatnio o----------ą z tymi interfejsami to ja nie wiem. Chociaż żeby to tylko o interfejsy chodziło - oni po prostu zabijają aplikacje i tak Samsung Internet z najlepszej przeglądarki na Androida stał się niczym niewyróżniającym i dość powolnym szrotem :/

Na razie wystarczy mi wersja 8.2, ale w końcu stanie się przestarzała ii wtedy
a2t1 - To uczucie, kiedy wrócisz do Samsung Internet 8.2 (。◕‿‿◕。)

Co oni ostatnio ...

źródło: comment_ABba7lhVOtxdlIvQLdtCRF1SblYw6m65.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dajpandolara: wiem wiem własnie :/ Sam interfejs bym jeszcze jakoś przeżył, chociaż jest niedopracowany i czasami np pisze się białym tekstem na białym tle, ale zabranie asystenta wideo i usunięcie opcji "wyświetl witrynę bez blokowania reklam" przelało czarę goryczy :v
  • Odpowiedz
@Kummernis: Dziwna sprawa, szczególnie jeśli na innych stronach działają. Sprawdź jeszcze konsolę (ctrl+shift+K), kliknij przycisk filtrowania obok kosz i zostaw tylko błędy i ostrzeżenia. Odśwież stronę. Sprawdź czy nie ma tam czegoś informującego o zablokowaniu ciastek, skryptów lub domeny openload itp. Zwróć uwagę m.in. na wpisy ze słowami "Content Security Policy" lub że coś "pochodziło od elementu śledzącego".

Możesz jeszcze spróbować założyć nowy profil zanim przeinstalujesz https://support.mozilla.org/pl/kb/zarzadzanie-profilami
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Godot właśnie otrzymał $50,000 od Mozilli na rozwijanie sieciowej strony silnika, środki te zostaną przeznaczone na 3 rzeczy:
- Stworzenie wersji silnika działającego w całości w przeglądarce(istniał kiedyś zamknięty prototyp). Ma to ułatwić korzystanie z niego do różnych mniej wymagających projektów oraz tam gdzie nie można nawet pobrać zwykłej wersji Godota. Być może możliwe będzie stworzenie również portu silnika na androida i ios.
- Ulepszenie technologii sieciowych oraz WEBRTC
- Stworzenie dem umożliwiających pokazanie możliwości
q.....n - Godot właśnie otrzymał $50,000 od Mozilli na rozwijanie sieciowej strony si...

źródło: comment_mwLgq6q83H5NH0LYdeOmJaWHPRhI95jq.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś wie co może być za problem z operą i ff? Zaczęła startować z 1 minutę zanim się pojawi okno, firefox pojawia się szybko ale gotowy do pracy po jakiś 40sec. Chrome i inne aplikację startują natychmiast. Winde 10 mam aktualną, przeglądarki przeinstalowałem na czysto, czyściłem ccleanerem i nic. (r1600, 16RAM, SSD 240goodram)
#pcmasterrace #opera #firefox
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@K4mel: A może aktualizowałeś ostatnio sterowniki do karty graficznej i obecne stery współpracują gorzej, czego efektem jest te białe okno. Często podobne problemy mają przyczynę właśnie w karcie graficznej. Spróbuj w Firefoksie wyłączyć dla testu przyśpieszenie sprzętowe, w ustawieniach ogólnych -> wydajność, odznacz zalecane i przyśpieszenie...

A jak by okazało się, że to jest przyczyna to możesz spróbować ze sterownikami beta lub wrócić do starszych albo po następnej aktualizacji sterów
  • Odpowiedz
Mirki, napiszcie mi proszę gdzie się wyłącza autouzupełnianie formularzy w najnowszym firefoxie bo zaraz dostanę szału. 1500 rekordów mam do wpisania...
#firefox #kiciochpyta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kowallo: Żeby to wyłączyć wpisujesz w pasku adres about:config, wyszukujesz browser.formfill.enable i zmieniasz na false dwukrotnym kliknięciem.

Albo w ustawieniach przeglądarki można też w zakładce "prywatność i bezpieczeństwo" ustawić historię na "ustawienia użytkownika" i odznaczyć "Zachowywanie historii pola wyszukiwania i formularzy".

Ale pewnie już skończyłeś wprowadzać. ;D
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@moooka dziękuję ci pięknie, działa. Słabo z ich strony że tak to ukryli... Faktycznie skończyłem, ale za tydzień powtórka z rozrywki, więc bardzo mi pomogłeś. Życzę miłego popołudnia.
  • Odpowiedz
#firefox #mozilla

Jak w obecnej wersji firefoxa przywrócić pasek menu? Żeby nad paskiem zakładek był "plik", "widok" itd? Jeszcze niedawno wystarczał pklik na belce programu i tam była opcja, teraz nie widzę
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SzemranyInkub: Czy najgorsza to bym dyskutował, pod tym względem może, choć też mam wątpliwości.

Ostatnie wersje IE i pierwsze Edge zawsze najbardziej rozkręcały mi kartę graficzną, wentylatory kręciły się zwsze najgłośniej w przeglądarce Microsoftu.
Dlatego trudno mi uwierzyć, że pobierały najmniej prądu, może na jakichś niestandardowych ustawieniach, ale podrasować w tym względzie można każdą przeglądarkę - ustawieniami lub dodatkami.
  • Odpowiedz
#k---------t pytanie, istnieje taka wtyczka do #firefox ? Mam pomysł jak sobie urozmaicić życie w pracy xD
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

◢ #unknownews

W ubiegłym tygodniu nie było zestawienia - było to spowodowane natłokiem zajęć, pracą zawodową i licznymi wyjazdami. Dziś nadrabiam braki. Za opóźnienia szczególnie przepraszam patronów - z tej okazji sekcja dla nich przeznaczona jest o połowę większa.


1) Trzy problemy związane ze skalowaniem aplikacji w NodeJS i sposoby na ich rozwiązanie
https://softwareontheroad.com/nodejs-scalability-issues/
imlmpe - ◢ #unknownews ◣

 W ubiegłym tygodniu nie było zestawienia - było to spowod...

źródło: comment_vowRXcQZ50HVL5ZQCsmm5ts9sgakTLHu.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

And please DON’T USE gzip compression

Well, no, compressing a response involves CPU computation.

@imlmpe: Potrzebne źródło. Z tego co wiem, gzip trafia w cache i żaden procesor nie cierpi. Przy większej skali, to się robi na poziomie nginx i tak właśnie radzą goście z Expressa, więc typ niepotrzebnie wprowadza w błąd i tworzy kontrowersje.
  • Odpowiedz