Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 107
Firefox właśnie wyłączył prawie wszystkie rozszerzenia użytkownikom, w tym i adblocka (╯︵╰,)
#internet #firefox #informatyka
#internet #firefox #informatyka
źródło: comment_l82Ay85y73NVHJMC5TiUk3B4i90kSp3k.jpg
Pobierz- 0
#firefox w jaki sposób teraz wyeksportowac zapisane w Firefox hasła? Dawny passsword exporter nie jest kompatybilny z najnowszą wersją :/
- 0
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@wewerwe-sdfsdfsdf: Polecam użyć Pale Moona (modyfikacji Firefoxa) bo najnowszy Fx zżera RAMu jak Chrome.
- 1
#youtube
Jak rozszerzyć panel yt po zablokowaniu nowej wujowej belki po lewej stronie?
#firefox #ublock #kiciochpyta
Jak rozszerzyć panel yt po zablokowaniu nowej wujowej belki po lewej stronie?
#firefox #ublock #kiciochpyta
źródło: comment_CIszGDfXMdqjkdutMjTEBLfHOXThH82K.jpg
PobierzMacie już dość polipoprawnego syfu i cenzury komentarzy?
Masz dość chorej moderacji? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeżeli tak to polecam tą wtyczkę do Firefoxa i komentuj z innymi użytkownikami tej wtyczki każdą stronę www gdziekolwiek jesteś!
https://github.com/andreicristianpetcu/gab-dissenter-extension/releases/
Masz dość chorej moderacji? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeżeli tak to polecam tą wtyczkę do Firefoxa i komentuj z innymi użytkownikami tej wtyczki każdą stronę www gdziekolwiek jesteś!
https://github.com/andreicristianpetcu/gab-dissenter-extension/releases/
- 2
@majsterV2: Właśnie ostatnio Mozilla usunęła ten dodatek ze swojej strony, nie wczytywałem się za bardzo o co tam chodziło, pewnie właśnie o tę poprawność. Choć wolałbym się upewnić.
- 3
@moooka: Mozilla to teraz taka ostoja wolności słowa, że zbanowali tę wtyczkę, bo nie miała listy zakazanych słów i można było napisać na przykład „nigger”. Na addons.mozilla jest wykastrowana wersja Dissentera, a wersję bez listy myślozbrodni trzeba instalować z pliku.
Pozostaje kwestia zaufania do samego operatora, czyli gab.ai, odpowiednika twittera, który z założenia miał być wolny od cenzury, ale wyszło jak zwykle.
Pozostaje kwestia zaufania do samego operatora, czyli gab.ai, odpowiednika twittera, który z założenia miał być wolny od cenzury, ale wyszło jak zwykle.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@DAMONSTER Opera bez problemów, na Chrome czasami nie da się zalogować
@DAMONSTER: Ja aktualnie korzystam z firefoxa, tam mi śmiga bez problemu. Na Chromie obraz mi lekki tnie, kiedyś używałem Edga ale gdzieś od 2 tygodni hbo go nie chce mi na nim prawie wcale działać, długie buforowanie filmow lub czasen wogole sie nie odpala, czy tylko ja mam taki problem na Edge?
- 1
Szukam wtyczki do #firefox, która działa tak, że przeciągam zakładki np z yt, vimeo itp. hostingów audio/video do pola, a wtyczka mi je kolejkuje. Dodatkowe bonusy to zapisywanie takich playlist, przestawianie pozycji itp opcje zwykłego odtwarzacza.
W jaki sposób firefox przesyła dane przy przeciąganiu zakładki?
Jeśli nie znajdę odpowiedniej wtyczki mam plan to zakodzić. Zakładam, że obsługa w #php i #javascript (?) po prostu na
W jaki sposób firefox przesyła dane przy przeciąganiu zakładki?
Jeśli nie znajdę odpowiedniej wtyczki mam plan to zakodzić. Zakładam, że obsługa w #php i #javascript (?) po prostu na
konto usunięte via Android
- 2
- 1
@Multikino_przegryw123: Spróbuj może Vivaldi. Niby też na silniku WebKit, ale w żadnym przypadku nie można nazwać tego kolejnym klonem Chrome'a.
Może ktoś mi sprawdzić czy https://ebok.gkpge.pl pyta o zapamiętanie hasła w firefoksie? Mam kilka takich stron które w staerej przeglądarce były zapamiętane, a w nowej nie mogę zmusić do tego. Jak coś potrzebuję to muszę szukać w keepasie :/
#firefox
#firefox
- 3
@HenryMorgan: Spróbuj w formularzu rejestracji podać prawidłowy e-mail i hasło, nie podając innych danych i ignorując Captchę, a potem kliknij "Dalej".
Wtedy pyta o zapisanie danych. W pytaniu dopisz prawidłowy e-mail.
Potem możesz korzystać z zapisanych danych na stronie logowania :)
Wtedy pyta o zapisanie danych. W pytaniu dopisz prawidłowy e-mail.
Potem możesz korzystać z zapisanych danych na stronie logowania :)
- 1
@mp107: Ten trik to coś czego szukałem! Dzięki. Wiedziałem, że jakoś się da, a chciałem uniknąć kopiowania ustawień ze starej wersji sprzed formatu.
- 212
◢ #unknownews ◣
1) Test Doubles - co to jest i jak tego używać w testach aplikacji?
https://sebastian-malaca.blogspot.com/2015/03/test-doubles-z-czym-to-sie-je.html
Wybaczcie, że zestawienie publikuję dopiero w piątek, ale w tym tygodniu spędziłem ponad 26h prowadząc wykłady i jakieś 6h w pociągach. Niewiele czasu zostało na wyszukiwanie ciekawostek.
1) Test Doubles - co to jest i jak tego używać w testach aplikacji?
https://sebastian-malaca.blogspot.com/2015/03/test-doubles-z-czym-to-sie-je.html
źródło: comment_utJMLEb2R74Vneg7MBe43pfyir3SWTlz.jpg
Pobierz- 5
7) Przyszłość JavaScriptu - co nas czeka?
https://hackernoon.com/what-is-the-future-of-javascript-355b1f13b317
INFO: omówienie obecnej popularności języka i przyszłości rozwoju znanych frameworków.
@imlmpe: Nie bangla :(
@Jake_921: siedzi jeszcze w cache google, zrzutka - http://archive.is/zXcWr
konto usunięte via Android
- 1
Jak na #firefox sprawdzić w historii datę odwiedzin danej strony? #pytaniedoeksperta
- 3
@Mizofonik: Wciśnij ctrl+shift+H, kliknij na nagłówkach tabeli prawym i wybierz "ostatnia wizyta", bo tego normalnie nie pokazuje. W polu wyszukiwania wklej adres sprawdzanej strony i powinno się pokazać. Z tym, że pokazuje datę ostatnich odwiedzin, także jeśli wejdziesz na stronę, żeby skopiować adres z paska to wyświetli się dzisiejszy dzień w tej tabelce.
- 0
Od kilku dni zauważyłem, że strony ładują się dłużej, a niektóre jak wykop nie mogą się doładować do końca. Coś z przeglądarką, czy problem może leżeć gdzie indziej?
#firefox
#firefox
- 1
@gangsteris: Może to jakiś bug i najbliższa aktualizacja przeglądarki pomoże. Możesz jeszcze sprawdzić na czystym profilu i z wyłączonym przyśpieszeniem sprzętowym, bo to też czasami powoduje różne problemy.
- 1
@gangsteris: Sprawdź czy to samo dzieje się na innych przeglądarkach. Mi pomogła dopiero zmiana DNS'a.
- 7
A propos wczorajszego znaleziska odnośnie nieuczciwych praktyk Google względem Mozilli.
Porównanie działania usługi "zakupów google" w przeglądarce Firefox i po ustawieniu user-agenta tak, żeby Firefox udawał Chrome. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mozilla #firefox #google #internet
Porównanie działania usługi "zakupów google" w przeglądarce Firefox i po ustawieniu user-agenta tak, żeby Firefox udawał Chrome. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mozilla #firefox #google #internet
źródło: comment_90znJQJRlpyxTgH1wkMEArMR0uFoHWiH.jpg
Pobierz- 0
@moooka: fajnie, że można sortować, ale te "bomble" są paskudne.
- 1
@moooka: Te "zabawy" z User Agentem to nic nowego. Ja w przeglądarce specjalnie ręcznie ustawiam User Agent dla określonych stron po to, aby wyglądały one w sposób mi najbardziej odpowiadający.
Poza tym taką "wojenkę" Google prowadził wcześniej też z Operą - po części dlatego istniał słynny browser.js.
https://dev.opera.com/blog/opera-s-site-patching/
https://github.com/operasoftware/browserjs
A na najbardziej odporne i "upierdliwe" strony - stronę można było, żartem, mianować "Osiołkiem" (za niczym nieuzasadnione blokady przeglądarek po User
Poza tym taką "wojenkę" Google prowadził wcześniej też z Operą - po części dlatego istniał słynny browser.js.
https://dev.opera.com/blog/opera-s-site-patching/
https://github.com/operasoftware/browserjs
A na najbardziej odporne i "upierdliwe" strony - stronę można było, żartem, mianować "Osiołkiem" (za niczym nieuzasadnione blokady przeglądarek po User
- 4
Ciekawostka dla użytkowników rozszerzenia Ghostery.
Jedną z funkcji oprócz blokowania reklam jet "Ghostery Rewards", wyświetlająca reklamy. Działa to w ten sposób, że na podstawie adresu url, historii przeglądania oraz fraz wpisywanych w wyszukiwarki dobierane są a następnie wyświetlane reklamy i oferty komercyjne. Według zapewnień nie są przesyłane żadne dane osobowe, oferty reklamowe są dopasowywane lokalnie a łączność z serwerem jest zabezpieczona pośrednictwem specjalnego proxy, zapewniając anonimowość.
Wszystko to realizowane jest we współpracy z niemiecką
Jedną z funkcji oprócz blokowania reklam jet "Ghostery Rewards", wyświetlająca reklamy. Działa to w ten sposób, że na podstawie adresu url, historii przeglądania oraz fraz wpisywanych w wyszukiwarki dobierane są a następnie wyświetlane reklamy i oferty komercyjne. Według zapewnień nie są przesyłane żadne dane osobowe, oferty reklamowe są dopasowywane lokalnie a łączność z serwerem jest zabezpieczona pośrednictwem specjalnego proxy, zapewniając anonimowość.
Wszystko to realizowane jest we współpracy z niemiecką
- 4
@moooka: Tylko nie pisz tego na redditcie, bo zaraz się przypałęta jakiś random i będzie przekonywał jakie to G jest wspaniałe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak dla mnie Ghostery jest już dawno spalone, nie mam pojęcia po co dalej próbują coś z niego wycisnąć.
Jak dla mnie Ghostery jest już dawno spalone, nie mam pojęcia po co dalej próbują coś z niego wycisnąć.
@stal_nierdzewna: opera zarówno na kompa jak i mobilna
@stal_nierdzewna: Firefox na desktop, Brave na androida.
- 5
To uczucie, kiedy wrócisz do Samsung Internet 8.2 (。◕‿‿◕。)
Co oni ostatnio o----------ą z tymi interfejsami to ja nie wiem. Chociaż żeby to tylko o interfejsy chodziło - oni po prostu zabijają aplikacje i tak Samsung Internet z najlepszej przeglądarki na Androida stał się niczym niewyróżniającym i dość powolnym szrotem :/
Na razie wystarczy mi wersja 8.2, ale w końcu stanie się przestarzała ii wtedy
Co oni ostatnio o----------ą z tymi interfejsami to ja nie wiem. Chociaż żeby to tylko o interfejsy chodziło - oni po prostu zabijają aplikacje i tak Samsung Internet z najlepszej przeglądarki na Androida stał się niczym niewyróżniającym i dość powolnym szrotem :/
Na razie wystarczy mi wersja 8.2, ale w końcu stanie się przestarzała ii wtedy
źródło: comment_ABba7lhVOtxdlIvQLdtCRF1SblYw6m65.jpg
Pobierz@a2t1: też wróciłem do starszej wersji. (。◕‿‿◕。) Wygląd to wina nowej nakładki OneUI, do której dostosowali interfejs przeglądarki.
- 1
@dajpandolara: wiem wiem własnie :/ Sam interfejs bym jeszcze jakoś przeżył, chociaż jest niedopracowany i czasami np pisze się białym tekstem na białym tle, ale zabranie asystenta wideo i usunięcie opcji "wyświetl witrynę bez blokowania reklam" przelało czarę goryczy :v



























@szumek: najnowsza aktualna + noscript i ublock origin
@performance_artist: Wszystkie zainstalowane dodatki muszą być podpisane cyfrowo, żeby wiadomo było, że są zaufane. Certyfikat Mozilli używany do tego podobno wygasł a przeglądarka sprawdza przy instalacji dodatku / włączeniu oraz okresowo czy dodatek jest ok. To pewnie albo czyjeś zaniedbanie albo jakiś błąd w serwerze, przeglądarce.
Ale zablokować konkretne dodatki mogą, okresowo aktualizowana jest czarna lista dodatków, trafiają