Wpis z mikrobloga

Ktoś wie co może być za problem z operą i ff? Zaczęła startować z 1 minutę zanim się pojawi okno, firefox pojawia się szybko ale gotowy do pracy po jakiś 40sec. Chrome i inne aplikację startują natychmiast. Winde 10 mam aktualną, przeglądarki przeinstalowałem na czysto, czyściłem ccleanerem i nic. (r1600, 16RAM, SSD 240goodram)
#pcmasterrace #opera #firefox
  • 7
  • Odpowiedz
@K4mel: Skoro dotyczy to dwóch przeglądarek to przyczyny szukałbym poza nimi, może coś ostatnio zainstalowałeś, jakiegoś antywirus lub coś co może wpływać.
  • Odpowiedz
@moooka: Jedyne co robiłem to wywalałem programy z auto startu -launchery gier, ccleanera itp. Może jakiś proces systemowy został ubity przy okazji
  • Odpowiedz
@K4mel: Być może, ale nie wiem co by to mogło być.

A co to znaczy, że Firefox jest gotowy do pracy po 40 sekundach, okno jest nieaktywne nic nie można kliknąć otworzyć nowej karty, czy po prostu strony się wczytują tyle czasu?

Jeszcze kwestia ile stron jest zapamiętanych w sesji. Jeżeli masz skonfigurowaną przeglądarkę, żeby wczytywało karty z poprzedniej sesji i jeśli jest ich dużo to spowolnienie na starcie jest uzasadnione.
  • Odpowiedz
@K4mel: A może aktualizowałeś ostatnio sterowniki do karty graficznej i obecne stery współpracują gorzej, czego efektem jest te białe okno. Często podobne problemy mają przyczynę właśnie w karcie graficznej. Spróbuj w Firefoksie wyłączyć dla testu przyśpieszenie sprzętowe, w ustawieniach ogólnych -> wydajność, odznacz zalecane i przyśpieszenie...

A jak by okazało się, że to jest przyczyna to możesz spróbować ze sterownikami beta lub wrócić do starszych albo po następnej aktualizacji sterów lub
  • Odpowiedz