Mirki, czy istnieje na rynku składana, przenośna klawiatura komputerowa, która oprócz łączności Bluetooth obsługuje także łączność USB po kablu? Jest to dla mnie mus, bo ze sterami (np. Bluetooth) bywa różnie (zwłaszcza przy update) a klawa będzie służyła głównie do trybu tekstowego w Raspberry Pi.
#informatyka #komputery #raspberrypi #elektronika
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć komputerowe świry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Da się jakoś wysyłać obraz z PC na TV, jeżeli w komputerze internet mam przez ethernet i nie ma wifi, a TV jest połączony z routerem przez WIFI? Nic nie mogę znaleźć na ten temat.
Mam jeszcze możliwość połączenia TV do routera ethernetem, coś by to pomogło? Czy lepiej dokupić do PC jakiś moduł WIFI?

I co myślicie o takiej opcji
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trife007: 1) To czy PC jest złączony z routerem kablem a TV złączony przez WiFi nie ma znaczenia, znaczenie ma to że sieć jak i urządzenia są tak skonfigurowane że widzą siebie nawzajem. Zakładając że masz router od operatora gdzie wszystkie urządzenia są w tej samej podsieci, to nie powinno być z tym najmniejszego problemu, ewentualnie problem może być np. w zaporze Windows.

2) Odpuść sobie, lepiej bezpośrednio przez HDMI.
  • Odpowiedz
  • 2
@supra107:

2) Odpuść sobie, lepiej bezpośrednio przez HDMI.


O to to! Jak tak sprawa wygląda z grami to odpuszczę temat a pójdę w HDMI. Szkoda mi nerwów na input lagi ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:dziekuję
  • Odpowiedz
Witam, ktoś mi jest w stanie wyjaśnić dlaczego niektórych urządzeń jak myszka, słuchawki, lampki itp. nie ładują się jeśli podłącze je kablem z dwiema końcówkami USB C? Muszę specjalnie wyciągać starą ładowarkę z wyjściem USB A i dopiero wtedy się ładują. Jaka może być tego przyczyna?
#komputery #elektronika
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Turtle1380: problem jest w idiotach co produkują te badziewia i nawet do specyfikacji usb-c nie spojrzą.

Zasilacze usb-c nie podają nawet 5V na szynę zasilająca. Jest tylko 5V chyba na pinie CC2 tylko że z taką impedancją, że nic nie naładujesz. Dopiero jak ładowarka zauważy rezystor 5.1kohm do masy na CC2 to wtedy puszcza 5V.
Debile od badziewi na usb-c oszczędzają ćwierć grosza i nie montują tego rezystora (no w
  • Odpowiedz
Drobna naprawa z samego rana, stary Macmini :)

Tym razem naprawa wg tutoriala/zapamiętanej usterki, która w tym modelu występuje dość często, naprawa nie wymaga specjalistycznego sprzętu

#majsterkowanie #apple #elektronika
Pan_Slon - Drobna naprawa z samego rana, stary Macmini :)

Tym razem naprawa wg tutor...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#esp8266 #elektronika
Zrobiłem wykrywacz zalania na bazie poniższego schematu do esp8266 (zamiast głośniczka zasilany jest ESP) który po wykryciu wody zasila ESP i wysyła powiadomienie jednak gdy zasilam układ 3.6 V pomiar na ESP pokazuje 2,88 V. Czy powinien być taki spadek napięcia ? Jak można temu zaradzić ?
kutang-klan - #esp8266 #elektronika 
Zrobiłem wykrywacz zalania na bazie poniższego s...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kutang-klan:
Każdy tranzystor bipolarny ma jakiś spadek napięcia kolektor-emiter i baza-emiter, to nie jest przekaźnik czy mosfet z miliomową rezystancją dren-źródło.

Zakładam, że w miejsce buzzera dałeś jakiś rezystor 1-10 k i sygnał wyciągasz z kolektora. Według karty katalogowej darlington BC517 ma spadek Vce w okolicy 0,6-0,9V podczas saturacji w zależności od prądu kolektora, w takiej implementacji jak tu będzie dużo wyższy, bo do saturacji nie dochodzi.
smk666 - @kutang-klan: 
Każdy tranzystor bipolarny ma jakiś spadek napięcia kolektor-...

źródło: Zrzut ekranu 2023-08-23 230037

Pobierz
  • Odpowiedz
Mircy bo ja taki nieco głupi jestem, o co chodzi, ze prostownik czyta że na akumulatorze mam 14V(motocyklowy), a jest naładowany w 40% według tego wykresika? Ładuje mi ten akumulator prądem 1.5A, więc chyba tak na prawdę niby ten akumulator nie potrzebuje naładowania? Czy po prostu ja jestem głupi i nie rozumiem? Bo taki scenariusz zakładam #elektronika #motoryzacja #prady #motocykle #moto #
AaBbCcDdEeFf - Mircy bo ja taki nieco głupi jestem, o co chodzi, ze prostownik czyta ...

źródło: obraz_2023-08-23_191418850

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Muszę przylutować te dwie ścieżki do płytki. A ,że u mnie z lutowaniem bardzo słabiutko (i w dodatku luty są bardzo blisko siebie, więc graniczy to z cudem XD) to słucham Państwa jak mógłbym to przytwierdzić w sposób bardziej trwały niż na ślinę? Instalacja musi wytrzymać tydzień. Mój typ to klej Poxipol. #elektryka #elektronika #pytaniedoeksperta #majsterkowanie #diy #remontujzwykopem
art212 - Muszę przylutować te dwie ścieżki do płytki. A ,że u mnie z lutowaniem bardz...

źródło: IMG_20230823_182143

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam sposobu na uzyskanie co najmniej 12V na wyjściu przy podłączeniu do domowej sieci. Najlepiej by mi było kupić zasilacz laboratoryjny ale słynna Elektroda mówi, że do 300zł to sam śmieć jest (a taki mam budżet). Myślałem nad czymś takim z Allegro
Ma to sens czy lepiej kupić zasilacz laboratoryjny za 300zł z allegro?
Chodzi mi o zasilanie małych układów typowych dla Arduino i AVR.
#elektronika #elektronikadiy #
rubesom - Szukam sposobu na uzyskanie co najmniej 12V na wyjściu przy podłączeniu do ...

źródło: Zasilacz-regulowany-laboratoryjny-LM317-KIT-DIY

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miał ktoś doświadczenia z ubezpieczeniem sprzętu w EuroAGD? ubezpieczenie ergohestia. Laptop mam mega rozwalony a za tydzień kończy mi się ubezpieczenie. Boje się że jak teraz zglosze to mi nie naprawia sprzętu oraz nie będę miał narzędzia pracy przez miesiąc. Miał ktoś z nimi do czynienia?

#pytanie #euroagd #ubezpieczenia #pomoc #elektronika
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od roku pracuję w sklepie z częściami elektronicznymi. W milionowym mieście.
Rezystor kondensatory tranzystory uklady scalone podstawki przyciski złączki itp itd.
50 tysięcy różnych części.
Prowadzi to gość który ma już 65+ lat.
Sklep ma pełną ofertę w internecie. I albo odbierasz osobiście albo wysyłka.
80 procent to odbiór osobisty.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

do mojego komentarza dodam jeszcze aspekt społeczny.

kiedyś to była wiedza tajemna, nie było tiktoka i innych insta.
nie było dopamine microdosing, nie było wszelkiej maści attention span disorders.

potrafiłeś siedzieć nad problemem tydzień, miesiąc i nikomu to nie przeszkadzało.
  • Odpowiedz
Dlaczego konsumenci, kiedy ktoś zwróci uwagę na wysoką cenę towaru, nic nie robią, nie dają znaku firmie, że to jest za drogie, tylko atakują kogoś, że jak go nie stać, to niech nie kupuje? Dochodzimy do sytuacji smartfonów w cenie aut i nikomu to nie przeszkadza… #handel #elektronika #ekonomia #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tesknilam_:

Dlaczego konsumenci, kiedy ktoś zwróci uwagę na wysoką cenę towaru, nic nie robią, nie dają znaku firmie, że to jest za drogie,


Przecież dają firmie znak nie kupując jej towaru. A co, mają napisać petycję i prezes jak zobaczy 100k podpisów pod nią to obniży cenę czy co?
  • Odpowiedz
@WykopowaDekoherencja: jeśli #audioboners to raczej szukaj olx/allegro używek. Bierz możliwie najwyższy model tego samego producenta co tv - z dużym prawdopodobieństwem będzie dobra kompatybilność, jak 1 pilot do obu sprzętów. To bym traktował jako priorytet.

Trochę okrężnie ale opowiem jak wyglądało to u mnie - osobiście miałem zestaw Sony, na jakiś czas rezygnowałem z tv i kupiłem GŁOŚNIKI EDIFIER R2750DB które masz w tym samym budżecie, a po
  • Odpowiedz
#elektronika
#audio
Mam pytanie odnośnie amplitunera.Czy taki 7.1 z dolby atmos można przełączyć w tryb 5.1?
Jeśli tak to gdzie te kanały będą grały?
Pytam bo nie mam możliwości instalacji tych bocznych głośników.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy można przerobić kable do starego telefonu Sony Ericsson W200i połączyć dwie wtyczki(ta od ładowarki umożliwia podłączenie kolejnej od przesyłu danych) do jednej wtyczki usb-c? Tak aby działało zarówno ładowanie jak i przesył danych? Podłączając to jak na rysunku za pomocą dwóch wtyczek do telefonu ale ładowarkę do gniazdka sieciowego a usb-A do laptopa działa tak jak chcę czyli ładowanie i przesył danych. Sam kabel do przesyłu danych nie ładuje telefonu.

Uprzedzając
drzewostan - Czy można przerobić kable do starego telefonu Sony Ericsson W200i połącz...

źródło: Zrzut ekranu 2023-08-23 095057 kopia

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@drzewostan: Ale tam chyba słuchawki powinny być podłączone bo robią za antenę. Co do przeróbki kabli to średnio rozumiem. Można przerobić sam kabel danych z usb na usbc, ale po co skoro można skorzystać z przejściówki na usb c. Nie pamiętam, ale czy podpięcie kabla od danych nie ładowało też i telefonu ?
  • Odpowiedz
mirki, wala mi się w mieszkaniu stary tablet acer iconia, specyfikacja: https://www.mgsm.pl/pl/katalog/acer/iconiataba100/
ma mały defekt w postaci wgniecionego bocznego przycisku, odpowiedzialnego za regulację głośności
zastanawiam się czy nie oddać go gdzieś do naprawy i zacząć go sobie używać do jakiegoś przeglądania internetu, yt (koniecznie przez revanced) i jakichś pierdół, które robię na telefonie (myślę, że na większym wyświetlaczu powinno być dużo wygodniej)
ten sprzęt jeszcze się do tego nada czy już jest
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ten sprzęt jeszcze się do tego nada czy już jest niestety zbyt stary?


@vvvariacik: Patrząc na to, że za 100 zł idzie wyrwać kilkuletniego chromebooka to zbyt stary. Tam masz androida 3.0. Nie wiem czy w ogóle uda ci się na tym revanced uruchomić. Nie chodzi o to żeby się nie dało tylko w ogóle czy jest sens w to wtapiać pieniądze i ogrom czasu, żeby może uruchomić na tym
  • Odpowiedz
Pytanie. Chciałem sobie złożyć wzmacniacz z KITów AVT. Mam AVT 2132 oraz AVT 1597/3 - schematy zamieszczam. Całość zasilam z jednego źródła. Odkryłem, że wyjście preampu nie jest względem masy, więc podłączę plus i minus do plusa i minusa w preampie i końcówce mocy, oraz + i - wyjścia preampu z wejściem końcówki to sygnał zwierany jest do masy.
Mogę to rozwiązać odpinając od końcówki mocy minus zasilania, wtedy "minus" sygnału z
Zglad_metalograficzny - Pytanie. Chciałem sobie złożyć wzmacniacz z KITów AVT. Mam AV...

źródło: as

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zglad_metalograficzny po prawej odepnij R1 i R2
z lewego punkt O podłącz do prawego w mieście połączenia R1 R2 I R3
z lewego C to sygnał wchodzi na + potencjometru
lewy + do prawego +
lewy N do prawego GND
  • Odpowiedz