Wpis z mikrobloga

Hej, co sądzicie o polecanych zestawach Liptona? Interesuje mnie zestaw za 4000 z takimi podzespołami:

-Lexar 32gb ram 3600mhz cl18 thor white,
-Lexar 1TB M.2,
-Silver Monkey X Casket TG,
-MSI MAG 650W 80 Plus Bronze,
-Sapphire RX 6700 XT PULSE 12gb,
-Ryzen 5 5600X,
-MSI B550-A PRO.

Czy ten zestaw jest ok za te pieniądze, czy poprostu Lipton ma współpracę i oferuje to co ma się sprzedać?

Drugie pytanie: jestem na styk z budżetem. Czy mógłbym nie kupować tej karty graficznej i poprostu kupić doraźnie jakiegoś GTX’a 970 na olx za +/- 300zł? Za miesiąc/dwa wziąłbym tego RX’a 6700 XT. Jakimś zapalonym graczem nie jestem, na chwile obecną interesuje mnie, żeby zestaw poradził sobię w GTA V.

#komputery #elektronika #kartygraficzne #technologia #amd #intel #nvidia #pcmasterrace #hardware #gry
  • 6
@Blackol12: jasne, możesz wziąć cokolwiek wyświetlającego pulpit i po kilku miesiącach zamienić... Bo niby czemu nie ;)

Zestaw wyglada ok, docelowe połączenie jest w porządku (5600 + 6700XT).

Jedna uwaga - dopłata do 5600x względem 5600 nie ma żadnego sensu, oba procesory możesz ustawić dokładnie tak samo, będą miały tę samą wydajność...
Pamięci - możesz jedynie sprawdzić czy np. Goodram 3600 wypada taniej.

O ile nie lecisz na limicie CPU (a w przypadku 6700XT to grafika będzie głónym ograniczeniem) to tuning RAMów co do pojedycznego timingu nie ma sensu...

Dysk - ale co dysk, napisałeś Lexar, a ten producent ma kilkanaście modeli ;) W jednym kompie mam NM620 (3.0), w drugim NM710 (4.0) - różnice użytkowe zerowe.
@Blackol12: te 650 W zasilacza to tak na styk z tą kartą jeśli to BRONZE bo to tylko około 500 W a 6700XT pobiera około 262 W. Brałbym GOLD który ma więcej zabezpieczeń. Kiedyś taki zasilacz Corsair 750 W uratował moją płytę główną jak się zaczął fajczyć molex i gniazdo PCIE :D