W odpowiedzi na zarzuty, że Sławosz Uznański poleciał w kosmos „z naszych podatków”, warto spojrzeć na liczby. Polska zapłaciła za udział w misji Axiom‑4 ok. 275 mln zł – to jednorazowy wydatek w ramach większego pakietu inwestycji w sektor kosmiczny (1,5 mld zł w latach 2023–2025), który ma przynieść realny zwrot: kontrakty dla polskich firm, rozwój technologii, edukacji i nauki. Dla porównania, tylko w latach 2021–2023 Kościół katolicki otrzymał z budżetu państwa
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 187
@IksdeHeheh kościół w ostatnich trzech latach beatyfikował 21 Polaków. Czyli wychodzi jakieś 787mln od aureoli. Wychodzi na to że wysyłanie Polaków do nieba za pomocą ESA jest tańsze.
  • Odpowiedz
Codzienne ciekawostki - nauka, społeczeństwo i zdrowie #codzienneciekawostki #gruparatowaniapoziomu #nauka #swiatnauki #spoleczenstwo #ciekawostki #zdrowie #srodowisko #edukacja

ICE zakłada kajdanki 71-letniej babci, obywatelce USA, w sądzie imigracyjnym w San Diego
Barbara Stone, 71-letnia obywatelka USA, została zakuta w kajdanki i zatrzymana na osiem godzin przez agentów ICE w sądzie imigracyjnym w San Diego, podczas gdy legalnie obserwowała
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ICE zakłada kajdanki 71-letniej babci, obywatelce USA, w sądzie imigracyjnym w San Diego

Incydent wywołał obawy dotyczące zastraszania wolontariuszy oraz wpływu na osoby ubiegające się o azyl.


@roundy-challenge: nikt normalny nie jest wolontariuszem azylowym. Na takie spędy chodzą ludzie ze spranymi.mózgami, którzy mają dużo czasu bo żyją na zasiłkach, albo na cudzy koszt, vide boomerzy i młode laski.
Nikt normalny się takimi rzeczami nie zajmuje.
Idę o zakład, że wyzywała
  • Odpowiedz
@AlexBrown

@AlexBrown @Muszczyna @kureci_paratko @Bpnn no właśnie chciałbym mieć takie wykształcenie, żeby znaleźć pracę w branży. Na razie pracowałem w automotive, ale jako obsługa klienta, to za mało.


W automotive szybko idzie się po drabinie. Nie jest problemem przejście do innego działu. Niestety praca tam to też spore ryzyko. Chcesz sprawdzić się jako inżynier czy designer i niestety nie udało się? To wylatujesz z rocznym zakazem, zamiast
  • Odpowiedz
Uwielbiam to, gdy nauczyciel ma w klasie uczniów z ADHD, niedosłuchem, niedowidzeniem, depresją, spektrum autyzmu, dysleksją rozwojową i migranta, i świetnie ich naucza. Dodatkowo ma ukończone kursy, szkolenia i studia podyplomowe z terapii ręki, terapii integracji sensorycznej, terapii pedagogicznej, Montessori – elementy pedagogiki alternatywnej, kurs psychotraumatologii, podyplomówkę z arteterapii, trening umiejętności społecznych i oligofrenopedagogikę, ale rodzic ci powie, że na niczym się nie znasz, bo nie masz ukończonego wczesnego wspomagania rozwoju. a
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@RandomowyMirek:

Ale winą nauczycieli jest już właśnie twierdzenie, że sobie świetnie radzą


ale nauczyciele tak nie twierdzą, tylko... no właśnie, kto? oh wait, to właśnie ty nałożyłeś taką narrację, a nie
  • Odpowiedz
  • 1
@RandomowyMirek: wybacz. mój błąd. założyłem, że ludzie są na tyle domyślni i wiedzą, że taka sytuacja została wymyślona, aby przedstawić pewien problem, a nie zdawać relację, z prawdziwej sytuacji autentycznego nauczyciela. powinienem to jasno napisać we wpisie.
  • Odpowiedz
@Operator_imadla ja miałam niemiecki od 3 klasy podstawówki, w gimnazjum dużo się nauczyłam, bo nauczyciel i jednocześnie mój wychowawca widział we mnie potencjał z tego języka, ale musiał się użerać z klasą i jakoś nic z tego nie wyszło, w liceum poszłam na rozszerzony niemiecki, bo w drugiej klasie już zdałam kurs C1 i praktycznie nie opłacało mi się chodzić na angielski, a za to na niemieckim 8 osób grupa, luz
  • Odpowiedz