Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@Czubaka697: XD Jeśli "wers znaczy to co znaczy", to Jezus był botanikiem i rolnikiem, bo gadał o ogrodach, winoroślach, gorczycach, plonach i chwastach... Poziom dyskusji level gimboateizm.
@Czubaka697: Dopasowuję ją do twojego poziomu. Czepiasz się braku dosłowności jednego cytatu, ale nagle dosłowność w innym przypadku traktujesz jak absurd. To jest fikołkowanie z twojej strony.
Wypowiedzi Jezusa w Nowym Testamencie były mega spójne wewnętrznie, tylko trzeba poświęcić czas na to, żeby zrozumieć ich sens, a nie tylko literalne znaczenie, bo to nie były wypowiedzi o sadzeniu kartofli, tylko o kwestiach życia po śmierci. I nie zrobisz tego na
Wypowiedzi Jezusa w Nowym Testamencie były mega spójne wewnętrznie, tylko trzeba poświęcić czas na to, żeby zrozumieć ich sens, a nie tylko literalne znaczenie, bo to nie były wypowiedzi o sadzeniu kartofli, tylko o kwestiach życia po śmierci. I nie zrobisz tego na
- 5
konto usunięte via Wykop
- 1
@ukojenie: Może bóg się zwyczajnie wstydzi, teraz każdy ma telefon i może nagrać taki cud.
- 0
@TeoriaPraktyki: A czy wzory matematyczne, fizyczne i inne „wykazują rzeczywiste wzorce wskazujące na inteligencję”?
Ilu ludzi wierzących spotkałeś/aś w swoim życiu? Opisz jakieś sytuacje.
#bog #jezuschrystus #wiara #biblia #chrzescijanstwo #katolicyzm #protestantyzm
#bog #jezuschrystus #wiara #biblia #chrzescijanstwo #katolicyzm #protestantyzm
- 0
@seventh_gate: super, o to mi chodziło. Czy pokutował i odwrócił się do grzechów?
konto usunięte via Wykop
- 0
Czy pokutował i odwrócił się do grzechów?
@JezusJestChrystusem:
Nasze drogi się rozeszły, nie wiem co u niego, ale czasem wciąż o nim myślę. Mam nadzieję, że pokonał nałóg.
Brak wiary w Boga objawia się w braku bojaźni Bożej.
#bog #jezuschrystus #biblia #wiara #chrzescijanstwo
#bog #jezuschrystus #biblia #wiara #chrzescijanstwo
brak bojazni bozej objawia sie w...?
@daniel-darcio: głupocie.
Bojaźń Pana to m.in. pokora wobec naszych własnych ograniczeń i maleńkości względem Absolutu. Pokora wobec praw rządzących tą rzeczywistością.
- 0
@Czubaka697: no skoro nie wierzysz, to oczywiste, że się nie boisz, zatem:
Brak wiary w Boga objawia się w braku bojaźni Bożej.
- 5
- 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Varesi:
Do klech nie dociera, że za 20 lat będą rozbierać te kościoły. Zero pójścia z duchem czasu, wszędzie shortsy, rolki a ci dalej walą godzinne msze który wyglądają od 500 lat tak samo.
Do klech nie dociera, że za 20 lat będą rozbierać te kościoły. Zero pójścia z duchem czasu, wszędzie shortsy, rolki a ci dalej walą godzinne msze który wyglądają od 500 lat tak samo.
Reszta będzie się bawić i nie przejmować.
@Varesi: Ręczę Ci, że gdy umrą, nawet po dekadzie zabaw i swawoli, trafią do miejsca gdzie zaczną się przejmować, ale niestety będzie już za późno
Ja w swoim Olsztynie chadzam po wielu Parafiach i tak, też tam sami emeryci i często jestem najmłodszym wiernym, jeśli się odejmie dzieci które przyszły z rodzicami
i co z tego? czuje się tym mocniej wyróżniony przez naszego
Nowe Przymierze to świadomość zbawienia przez krew Jezusa Chrystusa i świadome odwrócenie się od grzechów (pokuta) na skutek zrozumienia tego co zrobił Pan Jezus Chrystus. Nagle zdajemy sobie sprawę, że Bóg nam wybacza i z radością to przyjmujemy! I to nie z naszych uczynków, ale do dobrych uczynków.
Nowe Przymierze to nie chodzenie do kościoła na mszę i czynności tam wykonywane, czczenie Szabatu, niedzieli, świąt, niejedzenie wieprzowiny, wypełnianie całego Prawa Mojżesza jak
Nowe Przymierze to nie chodzenie do kościoła na mszę i czynności tam wykonywane, czczenie Szabatu, niedzieli, świąt, niejedzenie wieprzowiny, wypełnianie całego Prawa Mojżesza jak
Nowe Przymierze to świadomość zbawienia przez krew Jezusa Chrystusa
@JezusJestChrystusem:
Nowe Przymierze to według Biblii oficjalny układ (umowa) między Bogiem a ludźmi, a nie nagły "strzał" emocji. Żadnej poważnej umowy nie podpisujesz w ciemno tylko dlatego, że poczułeś do kogoś sympatię. Trzeba najpierw dokładnie przeczytać, na co się piszesz.
Mieszkańcy Berei, o których wspomina Biblia, nie kupili opowieści o Jezusie na piękne oczy tylko codziennie sprawdzali teksty, żeby zobaczyć, czy
@JezusJestChrystusem: Pierwsi chrześcijanie ryzykowali życiem żeby się razem spotykać. Ciekawe czemu nie siedzieli po domach skoro wspólnota jest niepotrzebna i ciekawe dlaczego Paweł pisał listy do kościołów.
To niesamowite, że możemy być świadkami ponownego przyjścia Pana - Jezusa Chrystusa (patrząc na to co się dzieje na świecie i na proroctwa).
#bog #jezuschrystus #wiara #biblia #chrzescijanstwo
#bog #jezuschrystus #wiara #biblia #chrzescijanstwo
konto usunięte via Wykop
- 0
@JezusJestChrystusem:
To prawda, wydaje się, jakby proroctwa się wypełniały. Ciekawe, czy mamy rację.
To prawda, wydaje się, jakby proroctwa się wypełniały. Ciekawe, czy mamy rację.
@JezusJestChrystusem: XDDD
Warto poświęcić chwilę, żeby przypomnieć sobie, jak ogromną masz wartość w oczach Boga i od czego ona zależy – niezależnie od tego, co sam o sobie myślisz. Poniżej krótki film i przetłumaczona transkrypcja dla tych, którzy wolą czytać.
Film:
https://www.youtube.com/shorts/xTuQl02HKXc
Transkrypcja:
Film:
https://www.youtube.com/shorts/xTuQl02HKXc
Transkrypcja:

Ponieważ On stworzył cię tymi rękami, ponieważ ukształtował cię w łonie, ponieważ jesteś Jego dzieckiem, ponieważ jesteś Jego maleństwem.
@TeoriaPraktyki: Przypomina mi się taki dowcip, jak ksiądz spotyka właśnie taką osobę na wózku, z porażeniem, każdy ruch to wielki problem, ślina leci niekontrolowana itp. Ksiądz patrzy i trochę nie wie co powiedzieć to rzuca: Bóg cie kocha synu.
Na co pan z wózka śliniąc się z trudem odpowiada: O rany,
konto usunięte via Wykop
- 1
@TeoriaPraktyki:
Bardzo budujący film, koleś ma wysoką świadomość.
Bardzo budujący film, koleś ma wysoką świadomość.
- 0
@Oline:
- arka zapowiada Mesjasza jako jedyną drogę ratunku - jedno wejście, jeden sposób ocalenia.
- Izraelici mieli pomazać odrzwia krwią baranka.
- "Ja jestem drzwiami dla owiec... Jeśli ktoś wejdzie przeze mnie, będzie zbawiony"
- Przypowieść o dziesięciu pannach. Gdy drzwi zostały zamknięte, spóźnione nie weszły.
- "Oto stoję u drzwi i kołaczę" - tu na odwrót, ale też jest mowa o drzwiach
pewnie coś ejszcze by się znalazło
- arka zapowiada Mesjasza jako jedyną drogę ratunku - jedno wejście, jeden sposób ocalenia.
- Izraelici mieli pomazać odrzwia krwią baranka.
- "Ja jestem drzwiami dla owiec... Jeśli ktoś wejdzie przeze mnie, będzie zbawiony"
- Przypowieść o dziesięciu pannach. Gdy drzwi zostały zamknięte, spóźnione nie weszły.
- "Oto stoję u drzwi i kołaczę" - tu na odwrót, ale też jest mowa o drzwiach
pewnie coś ejszcze by się znalazło
- arka zapowiada Mesjasza jako jedyną drogę ratunku - jedno wejście, jeden sposób ocalenia....
@JezusJestChrystusem:
- arka (brak jakiegokolwiek związku z Jezusem. Ani on sam ani nikt inny nie wiązał wrót arki z Jezusem, naciągane)
- Izraelici (o Jezusie powiedziano "Oto Baranek Boży", nie oto futryna Boża, naciągane do
Mamy mieć wiarę jak Jezus (wiarę Jezusa) wierzył w Boga Ojca, tyle, że w Niego, w Jezusa, Chrystusa, bo jeśli wierzymy w Niego, wierzymy też w tego, który Go posłał - Boga Ojca. Tak poznamy uczniów Chrystusa - miłują się nieskończoną miłością, bo wierzą, że Jezus jest tym Chrystusem, zapowiadanym od dawna w Pismach (Starym Testamencie).
#bog #jezus #chrystus #jezuschrystus #wiara #
#bog #jezus #chrystus #jezuschrystus #wiara #
Każdy pragnący i nienasycony musi odnaleźć i zrozumieć miłość i przebaczenie Boga przez Pana Jezusa Chrystusa. Kim jest Jezus i co zrobił? Czytajcie Ewangelię, a po odnalezieniu i zrozumieniu odwróćcie się od grzechów i pokutujcie w imieniu Jezusa Chrystusa zwróceni w modlitwie do Boga Ojca.
https://biblia-online.pl/Biblia/UwspolczesnionaBibliaGdanska/Ewangelia-Jana/1/1
#bog #jezuschrystus #biblia #wiara #ewangelianadzis #ewangelia
https://biblia-online.pl/Biblia/UwspolczesnionaBibliaGdanska/Ewangelia-Jana/1/1
#bog #jezuschrystus #biblia #wiara #ewangelianadzis #ewangelia
@JezusJestChrystusem: Nie opisuje żadnej depresji. Wybaczenie już się wydarzyło, to realna rzeczywistość. Wiara czy niewiara nie zmieni faktu że Jezus już umarł za nasze grzechy, pytanie czy jesteś w stanie to przyjąć i wybaczyć samemu sobie i innym.
@szachrai: to Bóg nam wybacza, a nie my sami sobie wybaczamy. To psychologiczna teoria, ale wielu da sie nabrac. Brzmi to dobrze psychologicznie, ale nie tak mówi Biblia. To Bóg nam wybacza. Grzech jest przeciwko Bogu, nie przeciwko sobie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 13
@JezusJestChrystusem: Tagi Ci się p------y kolego
@JezusJestChrystusem: To mówisz, że Bóg tak bardzo miłuje świat, że bezczynnie siedział i patrzył jak dzieci są krzywdzone na wyspie Epsteina pomimo tego, że w jednej chwili mógłby ich cierpienie zakończyć? Fajny ten Bóg















Bez obrazy dla Pana Bogusława.🤞