Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Dla zbawienia nic nie możemy sami zrobić, ale dla Boga możemy wiele, pełniąc Jego wolę, ofiarując samych siebie w codziennym życiu jako odpowiedź na łaskę. Człowiek sam z siebie nie potrafi prawdziwie być posłuszny. Dlatego Bóg daje nowe serce, zapisuje swoje prawo w środku człowieka i prowadzi go od wewnątrz. Trzeba się mu poddać, a brak odpowiedzi też jest decyzją.
#chrzescijanstwo #wiara #biblia #bog
#chrzescijanstwo #wiara #biblia #bog
- 0
@niegwynebleid: no tak, dziękuję. Powinienem dopisać jeszcze, że odrzucenie również jest decyzją.
@JezusJestChrystusem: to co zapomniałeś dopisać dodaje ekstra brak sensu do tego co napisałeś wcześniej
Ciekawostka - W Didache nie ma informacji o sakramencie i o transsubstancjacji. Jest prostota i duchowe zrozumienie.
ROZDZIAŁ IX. 1. Co zaś do Eucharystji, tak czyńcie wasze dziękczynienia. Naprzód nad kielichem:
2. Dzięki Ci czynimy, Ojcze nasz, za świętą winnicę {b) Dawida, syna Twego, którąś dał nam poznać przez Jezusa, Syna Twego. Tobie chwała na wieki. 3. Zaś przy łamaniu chleba: Dzięki Ci czynimy, Ojcze nasz, za życie i poznanie, któreś dał nam poznać
- 0
@korell:
To jest wymysł ludzki, tradycja, filozofia. Jak można opierać się na filozofii (cielesność, wymysł ludzki) mówiąc o rzeczach duchowych? To się wyklucza. Duch jest tym, który ożywia, ciało nic nie pomaga. Różne fikołki można wymyślać na temat rzeczy duchowych, a Katolicy są chyba mistrzami w tym.
zmienia się substancja na Ciało i Krew, czyli to co pochodzi z Ducha.
To jest wymysł ludzki, tradycja, filozofia. Jak można opierać się na filozofii (cielesność, wymysł ludzki) mówiąc o rzeczach duchowych? To się wyklucza. Duch jest tym, który ożywia, ciało nic nie pomaga. Różne fikołki można wymyślać na temat rzeczy duchowych, a Katolicy są chyba mistrzami w tym.
Są z tego samego okresu, a według mnie Didache i NT też
@JezusJestChrystusem:
Pierwsi chrześcijanie, mieli na ten temat to samo zdanie co ja, być może oni źle interpretowali Biblię, a ty masz rację.
Justyn Męczennik
"Ciało i Krew samego
Pierwsi chrześcijanie, mieli na ten temat to samo zdanie co ja, być może oni źle interpretowali Biblię, a ty masz rację.
Justyn Męczennik
"Ciało i Krew samego
Tak, Jezus jest w rodzinie naszej w #krolestwoniebieskie. Uwierz w Niego. To Syn jedyny Boga. On nawet mówił tylko to co chciał Bóg Ojciec, by mówił
#katolicyzm #chrzescijanstwo #wiara #biblia #bog
#katolicyzm #chrzescijanstwo #wiara #biblia #bog
Żaden kłamca albo tchórz nie wejdą do Królestwa Bożego. Żaden. Mówcie o Jezusie Chrystusie patrząc prosto w oczy. I nie chodzi mi ani trochę o gadanie TYLKO o Katolicyzmie, o religii. A gdzie rozmowa o tym, że Bóg jest o posłał naprawdę swojego Syna, Jezusa Chrystusa? To się wydarzyło naprawdę.
Kiedyś myśleli, że Bogiem jest księżyc. Serio. Wychodzili i kłaniali się księżycowi i płakali i klęczeli i prosili.
#katolicyzm #
Kiedyś myśleli, że Bogiem jest księżyc. Serio. Wychodzili i kłaniali się księżycowi i płakali i klęczeli i prosili.
#katolicyzm #
- 1
@retronom: to na pewno, bo to bożki, cudzołóstwo
@JezusJestChrystusem: Do królestwa niebieskiego wejdzie nie ten, kto mówi: Panie, Panie, lecz ten, kto czyni wolę Ojca Niebieskiego
Wielu Katolików: "no może jest ten Bóg, to w razie czego będę chodził do końca życia, żeby zostać zbawionym, bo jem Chrystusa ciało, więc Chrystus będzie we mnie. Najlepiej dwa razy dziennie jeść - jeden Jezus rano, a drugi na podwieczorek." (samozbawienie, bożek).
Nie atakuję, ale mówię to co myślę, bo wg mojego sumienia jest prawdą.
#katolicyzm #chrzescijanstwo #biblia #bog
Nie atakuję, ale mówię to co myślę, bo wg mojego sumienia jest prawdą.
#katolicyzm #chrzescijanstwo #biblia #bog
Skoro tak kurczowo trzymasz się ciężaru dowodu to miej odwagę go udźwignąć uzasadniając racjonalnie że za istnieniem wszystkiego stoi absolutne nic. To taka sama teza metafizyczna jak każda inna, tylko ufundowana na pustce. Twoja teoria o wymieraniu religii wraz ze wzrostem inteligencji robi harakiri już na starcie. Twórcą teorii Wielkiego Wybuchu był ks. Georges Lemaitre. Człek który matematycznie udowodnił początek wszechświata, z czego tacy jak Ty początkowo mieli beke. Miał więcej logiki
@JezusJestChrystusem: Masz do dyspozycji dziesiątki opracowań naukowych, w tym od osób świeckich i protestantów ludzi którzy nie mają żadnego interesu w obronie Kościoła katolickiego, a mimo to potwierdzają historyczną ciągłość Kościoła od I wieku. Szczerze mówiąc myślałem że ogarniasz chociaż te historyczne podstawy. Skoro jednak negujesz tak oczywiste fundamenty, to nic dziwnego że gubisz się w ocenie całości i nazywasz to zwiedzeniem.
Chrześcijanie wierzący w zbawienie przez krew Pana Jezusa Chrystusa, mający pewność zbawienia w Nim szli na śmierć z radością i weselem, jakby zapraszani na ucztę weselną. Niektórzy z nich śmiali się z męczarni, jakie im zadawano. Nikt przy zdrowych zmysłach nie porzuca prawdy dla fałszu, nawet gdy grozi więzienie lub śmierć. Nie była to oczywiście miłość do cierpienia, ale pewność zbawienia i brak przywiązania do tego życia (kto straci życie z Jego
@Oline: no, ciekawe czemu Pan Jezus nie potępił Tomasza za jeszcze mocniejsze słowa: J 20:28 BB "Odpowiedział tedy Tomasz i rzekł: Pan mój i Bóg mój."
@JezusJestChrystusem: to możesz zobaczyć takie coś:
Byt jednoosobowy w izolacji oznacza narcyzm; układ dwuosobowy tworzy zamknięty, ekskluzywny „egoizm we dwoje”, zorientowany jedynie na wzajemne zaspokojenie i pochłonięcie. Dopiero trzecia Osoba bezwzględnie rozbija ten hermetyczny układ, zmuszając dwoje kochających do zjednoczenia się w bezinteresownej miłości do kogoś trzeciego (tzw. współumiłowanie).
Zgodnie z warunkami, które przedstawia najwyższa miłość agape: Bóg musi być Trójcą, aby być w pełni samowystarczalnym, doskonałym ekosystemem miłości, który
Byt jednoosobowy w izolacji oznacza narcyzm; układ dwuosobowy tworzy zamknięty, ekskluzywny „egoizm we dwoje”, zorientowany jedynie na wzajemne zaspokojenie i pochłonięcie. Dopiero trzecia Osoba bezwzględnie rozbija ten hermetyczny układ, zmuszając dwoje kochających do zjednoczenia się w bezinteresownej miłości do kogoś trzeciego (tzw. współumiłowanie).
Zgodnie z warunkami, które przedstawia najwyższa miłość agape: Bóg musi być Trójcą, aby być w pełni samowystarczalnym, doskonałym ekosystemem miłości, który
- 233
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@pearl_jamik: większość wierzących ma jakieś rytuały, poganie też mają czy tam mieli. Ja wierzący nie jestem i nie bardzo mnie obchodzi czy ktoś się polewa wodą, z obcinaniem kawałka fiuta jest trochę inaczej, bo robią to rodzice swojemu małemu dziecku. Ale zasadniczo - niech sobie robią co chcą w swoim gronie, byle by nie narzucali swojej wiary innym, ze szczególnym naciskiem na wojny wywoływane na tle religijnym.
@pearl_jamik: Ciekawe jest to, że widzę że coraz więcej wierzy w astrologię, biorezonanse, super ziołowa, magiczna pardon kwantowa moc minerałów, a deklarują się jako ateiści wręcz ostro zwalczając inne religie.
Zbawienie jest dostępne tylko za pośrednictwem Kościoła rzymskokatolickiego? Jeżeli ktoś odrzucił Kościół rzymskokatolicki, nie poddaje się papieżowi, lecz wierzy Jezusowi Chrystusowi i w Jezusa Chrystusa, ten nie jest zbawiony?
#zbawienie #bog #jezuschrystus #wiara #biblia #katolicyzm
#zbawienie #bog #jezuschrystus #wiara #biblia #katolicyzm
@JezusJestChrystusem: Zgodnie z dogmatem Extra Ecclesiam nulla salus (Poza Kościołem nie ma zbawienia), zaktualizowanym przez Sobór Watykański II (Lumen Gentium 14) oraz KKK (846): „Nie mogliby zostać zbawieni ci ludzie, którzy dobrze wiedząc, że Kościół katolicki został założony przez Boga za pośrednictwem Chrystusa jako konieczny, mimo to nie chcieliby ani do niego wejść, ani w nim wytrwać”.
Czyli to jest martwe prawo z perspektywy ludzkiego wymiaru sprawiedliwości, bo człowiek nie
Czyli to jest martwe prawo z perspektywy ludzkiego wymiaru sprawiedliwości, bo człowiek nie
czy zawsze tak było?
@JezusJestChrystusem: nie.
Papież Bonifacy VIII (Unam Sanctam, 1302): „Oświadczamy, mówimy, określamy i ogłaszamy, że posłuszeństwo Biskupowi Rzymskiemu jest absolutnie konieczne do zbawienia dla każdego ludzkiego
@JezusJestChrystusem: A Duch Święty podsłuchuje.
- 0
@came_a_lot: Nie rozumiem. To jest jeden i ten sam Bóg.
- 2
Spotykajmy się w soboty, bez myślenia o pracy, bez myślenia o pieniądzach, bez rozmowy o pieniądzach. O nich możemy sobie rozmawiać w inne dni. Czcij Szabat, który został ustanowiony przez Boga dla człowieka (z jakiegoś dobrego powodu). Nie myślcie, że 10 przykazań Boga już nie obowiązują i nie myślcie, że obowiązują, ale w zmienionej formie.
#szabat #chrzescijanstwo #katolicyzm #wiara #biblia
#bog
#szabat #chrzescijanstwo #katolicyzm #wiara #biblia
#bog
konto usunięte via Wykop
- 2
lecz czy Kościół Rzymskokatolicki jest "Mistycznym Ciałem Chrystusa"
@n_____S:
Prawdziwy Kościół, o którym mówił Zbawiciel, w mojej ocenie składa się ze wszystkich osób, które wierzą, że Jezus jest Mesjaszem. Podziały w Kościele były od samego początku, gdy ten powstał, stąd schizmy, sobory itd.
@Vikopek_1984: ale to nie oznacza zbawienia. Jezus mówił, że nie każdy kto mówi Panie, Panie wejdzie do Królestwa Niebieskiego.
A życie uporczywie w grzechu licząc, że na końcu życia się nawrócimy a Bóg okaże nam łaskę jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, o którym Jezus mówił, że nie podlega przebaczeniu.
Protestancki bełkot po prostu odwodzi ludzi od zbawienia bo to wybiórcze traktowanie nauki Jezusa postulowane przez ludzi, którzy nie znają albo
A życie uporczywie w grzechu licząc, że na końcu życia się nawrócimy a Bóg okaże nam łaskę jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, o którym Jezus mówił, że nie podlega przebaczeniu.
Protestancki bełkot po prostu odwodzi ludzi od zbawienia bo to wybiórcze traktowanie nauki Jezusa postulowane przez ludzi, którzy nie znają albo
Jezus to Bóg Ojciec w ciele człowieka, a Jezus poddał się mu całkowicie i będzie największy w Królestwie Niebieskim i będzie nazwany PANEM. On jest odbiciem Boga Ojca.
#chrzescijanstwo #wiara #bog #biblia
#chrzescijanstwo #wiara #bog #biblia
Zaprawdę powiadam wam:
Kto choć raz nie siadł na kiblu siadając na zimną ceramikę myśląc że to deska, ten zbawienia nie zazna nigdy .
Mk. 3.6 15-17
#przemyslenia #lazienka #kibel #dwojka #jezushistoryczny #pismoswiete #niepopularnaopinia #opinie #heheszki #katolicyzm #bog #wiara #kosciol
Kto choć raz nie siadł na kiblu siadając na zimną ceramikę myśląc że to deska, ten zbawienia nie zazna nigdy .
Mk. 3.6 15-17
#przemyslenia #lazienka #kibel #dwojka #jezushistoryczny #pismoswiete #niepopularnaopinia #opinie #heheszki #katolicyzm #bog #wiara #kosciol
źródło: images
Pobierz- o jezu kochany
- mój boże
- matko boska
- nie daj boże
~ mówiom to niewierni i grzeszom, do kościoła nie chodzą, ateistyczne świnie biorom śluby bo inaczej rodzice i dziadkowie będą suszyć im głowę, chańba .
- mój boże
- matko boska
- nie daj boże
~ mówiom to niewierni i grzeszom, do kościoła nie chodzą, ateistyczne świnie biorom śluby bo inaczej rodzice i dziadkowie będą suszyć im głowę, chańba .
~ mówiom to niewierni i grzeszom
@rzepa_malino_a: Niewierni mają immuna na grzeszenie, a ty zazdrościsz
Chciałbym iść na pielgrzymkę. Tylko pytanie: ile km się robi dziennie? Jak robie dyche bez problemu to będzie ok? Aha, i jak mnie buty będą uwierać i nie bede mog dalej iść to co wtedy? Pielgrzymi mnie poniosą?
#pielgrzymkadosantiago #pielgrzymka #katolicyzm #bog #kosciol #wiara #pytaniedoeksperta #bury
#pielgrzymkadosantiago #pielgrzymka #katolicyzm #bog #kosciol #wiara #pytaniedoeksperta #bury
źródło: Piesza-Pielgrzymka-Brodnica-Jasna-Gora-1
Pobierz@pearl_jamik: taka do Częstochowy? Przygotuj się raczej na 30 niż dyszkę.
co? 30 km? przecież stare baby by tego nie przeszly, jak to mozliwe?
@pearl_jamik: spokojnie 30km, w końcu idziesz cały dzień od wczesnego rana do wieczora, z krótkimi przerwami. Jak buty uciskają to tymczasowo ktoś podwiezie, jak nie rozwiążesz problemu to dzwonisz do domu żeby ktoś po ciebie przyjechał i koniec pielgrzymki następuje
Nie jestem Katolikiem, nie jestem Świadkiem Jehowy, nie jestem protestantem. Wierzę w Jezusa Chrystusa, Pana i chcę Go naśladować.
#bog #jezuschrystus #katolicyzm #protestantyzm #chrzescijanstwo Kto naprawdę w Niego wierzy, ma życie wieczne.
#bog #jezuschrystus #katolicyzm #protestantyzm #chrzescijanstwo Kto naprawdę w Niego wierzy, ma życie wieczne.
- 0
@kidi1: Gdy ciężko zachorujesz albo ktoś bliski umrze albo wpadniesz w depresję etc. - pomyśl o Jezusie z Nazaretu, którego powieszono na drzewie (krzyżu) blisko 2000 lat temu. Co ciekawe, niedługo minie równe 2000 lat.
Gdyby nie była, a Bóg w ogóle się nie objawił w żaden sposób, to wielu ludzi widziałoby i tak Boga w stworzeniu.
@JezusJestChrystusem: No i i wiele osób widzi, tylko, że innego.
Ponadto moje życie odmieniło się, a choroby, na które cierpiałem zostały
Mówię Wam, że byli tacy, którzy czytali Pismo Święte przez całe życie, lecz nie uwierzyli naprawdę, nie narodzili się na nowo.
#bog #jezuschrystus #biblia #wiara #chrzescijanstwo #katolicyzm
#bog #jezuschrystus #biblia #wiara #chrzescijanstwo #katolicyzm













#religia #bog #ateizm #heheszki