#uk
#anglia

Cześć jako, wysyłał ktoś z was po nowym roku paczkę do UK? Jako że teraz Wielka Brytania rządzi się od teraz swoimi prawami czy nakładają podatek VAT na każdą paczkę która idzie do nich?Czy na chybił trafił Mam na myśli zwykła paczkę wysłana z Polski kurierem /poczta a w środku rzeczy niezbyt wartościowe.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki potrzebuje rady. Pracowałem za granica przez pol roku okolu 3 lata temu i mam ciągle pieniądze na koncie UK. Potrzebuje przelać je do konta na PL, co nie jest problemem. Problemem jest natomiast zgłoszenie tego, w jaki sposób mam to zgłosić do urzędu skarbowego? Czy w ogóle to trzeba zgłaszać? Jak z ta ulga abolicyjna, nie powinna chyba działać w takim wypadku wstecz? No, ale znając nasz kraj...

#podatki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chyba to zależy ile masz, możesz przelać na raty przez Revolut, np. po 5k ja sobie tak przelewam oszczędności zza granicy i na razie nikt nie pytał
  • Odpowiedz
@Voltix: Nie lubię się bawić w podchody, ani w dochodzenie co autor miał na myśli, bo tych myśli mógł mieć 1500. Skoro nie chcesz przedstawić swojego toku myślenia, to nie widzę sensu prowadzenia dyskusji. Albo gramy w otwarte karty, albo nie gramy wcale
  • Odpowiedz
Drogie Mirki i Mirabelki obserwujący #samolociara , czas na podsumowanie mojego pierwszego semestru na kierunku BSc Aviation Management w #coventry University w #uk !

Dla tych, co nie wiedzą, jestem mamą aktualnie 4-miesięcznego dziecka i Bogu dziękuję, że mogłam studiować w trybie online (w sumie w kolejnym semestrze też będę miała nauczanie zdalne). Było mi potwornie ciężko, nawet nie ze względu na same studia, ale właśnie na
Ag90 - Drogie Mirki i Mirabelki obserwujący #samolociara , czas na podsumowanie mojeg...

źródło: comment_1609794039Hu0wx1O9g0dvwCvpZ0YBWc.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mirki z UK, ile zajęło wam czasu na wyspach zrozumienie tego co brytole mówią między sobą lub na ulicy?

Mam taki problem, że słuchając BBC News rozumiem 95%+, nawet jak nie znam jakiegoś słowa, to albo rozumiem z kontekstu albo jest tak wypowiedziane że na spokojnie namierzam w słowniku.

Natomiast to jak zwykli Brytyjczycy mówią do siebie, czy nawet do mnie zakładając że jestem z UK, to jakaś inna bajka.
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@elementyzaskoczenia: nie, w systemie masz mot failed wiec jezdzisz bez ważnego Mota, bodajze od kwietnia 2018 sie to zmienilo.

If your vehicle fails its MOT before your old MOT certificate expires:
You can’t drive it with dangerous faults. These need to be repaired first. If you use a vehicle with a dangerous fault you can be fined £2,500, be banned from driving and get three points on your licence.
  • Odpowiedz
Skarbów w Anglii przybywa! British Museum publikuje raport Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/5878401/skarbow-w-anglii-przybywa-british-museum-publikuje-raport/

British Museum podsumowuje poprzedni sezon – liczba zgłoszeń jak i samych skarbów znacznie wzrosła! W sumie ponad 80 tys. zabytków archeologicznych, czyli o ponad 10 tys. więcej w porównaniu z rokiem poprzednim zgłoszony do bazy PAS – kilka z nich jest naprawdę warte uwagi!

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty
Zwiadowca_Historii - Skarbów w Anglii przybywa! British Museum publikuje raport Link ...

źródło: comment_1609584542horAMHlYAFYQsUjVkSDFuD.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach