@waleczne_serce: najważniejsze pytanie czym chcesz wysłać.
jak już będziesz znał odpowiedź na to pytanie, znajdziesz odpowiedź na swojej u przewoźnika, poczta polska, dpd, ups, gls mają listę potrzebnych dokumentów jakie są wymagane przy wysyłce.
  • Odpowiedz
Mireczki jak to jest z pełnomocnictwem z zagranicy z apostilą?
Czy wysyłam bratu pełnomocnictwo po polsku mejlem a on to drukuje i idzie z tym do notariusza
i podpisuje w jego obecności i sprawa załatwiona, czy jakoś inaczej?
Czy ten dokument musi być przetłumaczony na angielski, czy też jeśli chodzi tylko o podpis to notariusza nie obchodzi treść i język tylko czy właściwa osoba podpisała i to potwierdza?
Czy też musze go przetłumaczyć na angielski a
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykops2: no tylko ten dokument musi być sporządzony w obecności notariusza w Australii i z dołączona klauzula apostille. Jeśli potrzebujesz tylko prosty dokument z podpisem, to może być po polsku. Notariusz chyba 100 i do tego apostille 80, jeśli dobrze pamiętam. Apostille zrobisz w Department of Foreign Affairs and Trade.
  • Odpowiedz
Hej Mirki mam plan w niedalekiej przyszłości 2-3 lataemigrować na jakiś dłuższy czas . Ale napotkałem tutaj problem bo nie wiem gdzie może być wygodnie dla cudzoziemca. Myślałem o 5 krajach #wielkabrytania #niemcy #irlandia #holandia i #francja . Z każdym krajem mam mały problem bo na przykład Francuzi nie lubią/nie chcą porozumiewać się po Angielsku (jedyny język obcy jaki umiem) a
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Główna w formie, czyli jak pięknie manipulować opinią publiczną. Wiadomość, że w #uk badają jak przeliczać ofiary covida:

https://www.wykop.pl/link/5904679

Słucham i gość parafrazując mówi, że wliczają tych co umarli kilka miesięcy po przechorowaniu. Zaraz zaraz tak było na poczatku pandemii, lekko od jesieni jak nie wcześniej jest margines 28 dni od zachorowania. Mysle ok nie ma daty zobaczmy jaki byl kurs dolara w newsie, bo tak latwo zidentyfikować z kiedy jest news.
adriano30 - Główna w formie, czyli jak pięknie manipulować opinią publiczną. Wiadomoś...

źródło: comment_1610889796ajNi4cN70gKh06ulVPtKDj.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adriano30: zaproś jeszcze pana z filmu, niech się wytłumaczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą nie ważne kiedy to było bo się wydarzyło naprawdę i robili ludzi w bambuko. Tak samo jak teraz robią ludzi w bambuko.
  • Odpowiedz
Jakim trzeba być lewakiem, żeby tę sprawę powiązać z aborcją xD


@Volki: przecież to prawie to samo, rozbija się o sumienie innych ludzi zamiast osób których problem faktycznie dotyczy
  • Odpowiedz
@Volki: No, jedno i drugie jest manią na punkcie ochrony życia za wszelką cenę. Smutną konkluzją jest jeszcze fakt, że nawet w przypadku psów wykazujemy więcej humanitaryzmu i jego uśpienie może być traktowane jako akt łaski.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adamkpl: dojechać jeszcze kawiarnie serwujące kawę na wynos. Nie widziałem takiego plakatu dla ludzi stojących w kolejce w Sainsbury lub Lidlu.
  • Odpowiedz