Nie korzystam z NFZ (ale tym razem tak) więc nie za bardzo potrafię sobie poradzić.

Dostałem skierowanie od alergologa do poradni alergologicznej (1010) [poradnia specjalistyczna] i mam mieć:
- NTP Kontaktowe (L23 Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry).

W jaki sposób mogę znaleźć poradnię która to robi?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje pomocy bo jest to do nie ogarnięcia. Zawsze gdy mam zatkany nos problemy z oddychaniem równolegle mam problemy z brzuchem, jelitami, wzdęciami brzucha biegunkami. Co najważniejsze mam podkrążone mega oczy. Pisałem wcześniej w postach że wylądowałem w szpitalu bo miałem przerost małżowin nosowych. Zrobili mi zabieg przeszło fajnie 2 miesiące spokoju.
Na początku kwietnia złapałem jakiegoś wirusa katar wodnisty, przeszedł po 10 dniach wizyta u larygologa. No 100zł zapłacone to wirusowe
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czemu te j----e leki na alergie muszą być na receptę? Jestem uczulony na pyłki i dopadło mnie jak nigdy, a lekarz rodzinny dopiero we wtorek może przepisać coś mocniejszego. Polecacie coś bez recepty? Do wtorku to mi nochal eksploduje :(

#alergia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@austra: Lewocetyryzyna i Feksofenadyna to leki przeciwhistaminowe 3 generacji. Teoretycznie leki 2 i 3 generacji nie przekraczają bariery krew-mózg i nie wpływają na psychikę, ale w praktyce nie do końca tak jest.
Lirra Gem (Lewocetyryzyna) może powodować m.in. uczucie zmęczenia, wyczerpania, senność, problemy ze snem. Szczególnie po dłuższym stosowaniu, u niektórych, jest efekt odstawienia (swędzenie 24 h po odstawieniu).
Przy Allegra (Feksofenadyna) jest mniejsze ryzyko efektów ubocznych - szczególnie zmęczenia,
  • Odpowiedz
@Karling: Na 1 pokój to trochę overkill, ale jak ci nie żal bardzo tych pieniędzy, to to będzie dobry wybór, jeśli zależy ci na apce i zdalnym sterowaniu. W pokoju 16m2 sprawdza się bardzo dobrze i czyści szybciutko, wystarczy kilkanaście-kilkadziesiąt minut na pełnej mocy.
  • Odpowiedz
mam pytanie do dietetyków i ludzi bardziej obytych w temacie diety. Dostałem dzisiaj wyniki nietolerancji pokarmowych (wyniki w komentarzu) i chciałem zapytać czy w taki przypadku mogę spożywać te produkty z pierwszej grupy (niska nietolerancja), ale oczywiście w mocno ograniczonej ilości?

#dieta #dietetyka #alergia
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki alergicy, podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami bo w sumie nie wiem co robić. Różowa mocno prosi o psa ale wie, że jestem alergikiem. Generalnie całe dzieciństwo byłem uczulony na prawie wszystko co można wciągnąć nosem xd od pyłków traw po drzewa i sierść zwierząt np. właśnie psa. 6 lat temu po wielu latach (ok 15 lat) olewania tematu i zadowalaniu się tabletkami zrobiłem sobie testy i z całej listy zostało mi
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dwa__fartuchy: bez przesady. Może nie zagłębiam się bez potrzeby w szczegóły skutków ubocznych, ale akurat sposób podania zawsze sprawdzam. Niejednokrotnie denerwuje mnie brak informacji dotyczącej tego czy lek należy przyjąć przed/po/w trakcie jedzenia, czy powyżej wskazany precyzyjny sposób podania leku sterydowego - leki to nie meble z ikei, aby improwizować ;)
  • Odpowiedz
Istnieje rasa psa dla alergika? W dziecinstwie mieliśmy kundelka, żył z nami 14.lat, nie uczulał mnie, w dorosłym życiu przypałętała mi się alergia na psy, nie jest jakaś silna ale jak przebywam w zamkniętym pomieszczeniu przez dłuższy czas z psem, mam suchy kaszel i zawalone zatoki, im dłużej tym gorzej, na testach wyszła alergia na psy, wiem że są psy z włosiem zamiast sierści, ale wiem też że uczula wydzielina np. ślina
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shelby_zajety: Ja wyszedłem z założenia, że lepszy dla ucha przewymiarowany na niższych obrotach niż mniejszy na swoim maksie. A i jest pare dni w roku, że jest rozkręcony na maks wiec przy mniejszym byłaby lipa - nie uciągnąłby.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy może być alergia bez łzawiących oczu i bez zatkanego nosa? Od środy (już prawie 1 tydz) ciężej mi się oddycha (nawet w spoczynku), łapie zadyszki itp. Kaszel sporadyczny już 3ci miesiąc. Serce sprawdzone - ok, bmi ok, z kondycją nie było problemów, pulmonolog i spirometria - ok. Jutro mam mieć teleporade z alergologiem gdzie umówię się na panel skórny ale no zastanawiam się czy to jest możliwe żeby tak mnie alergia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od kilku dni łzawia mi oczy i mam nieziemski katar. Nigdy nie miałem na nic alergii czy możliwe jest coś takiego jak alergia nabyta?
Co byście poradzili na złagodzenie objawów alergii bo żyć się nie da :(
#alergia #medycyna
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ehh co roku muszę zmieniać tabletki na alergię
te co zostały mi z tamtego roku tylko lekko łagodzą katar, ale nie zapobiegają porannym dreszczom, ehh
jutro spróbuję tych co w tamtym roku nie działały

#alergia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy alergia = zapchany nos, katar itp? Od tygodnia kaszle, w domu jakieś 100 razy częściej niż poza. Uczucie jakbym miał kurz w gardle, co wkurza bo prawie każdy wdech gila. Nos mam co najwyżej czasami zapchany, kataru brak.
Pachnie alergiom na coś?
#alergia #zdrowie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach