Ma ktoś doświadczenie z #oczyszczaczpowietrza jakimś "lepszym" kontra xiaomi?
Waham się między Xiaomi air purifier pro a Sharp UA-HD50E-L. Czy nawilżanie i jonizacja robi tak dużą różnicę jak to malują w materiałach promocyjnych?
Jestem uczulony na kurz, roztocza, grzyby i ciągle mi to dokucza.
#smog #alergia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@ZaQ_1 Hej, mam od niedawna Sharpa serii kc50, nie mam alergii ale bardzo nieprzyjemne suche powietrze w mieszkaniu - jestem z nawilżania i jonizacji bardzo zadowolony. Działa na automacie całą noc i dźwięk nie powoduje problemów z zaśnięciem, oddycha się łatwiej, etc. Cudów oczywiście nie czyni (nie odkurza i nie sprząta za nas, do tego dalej chrapię), ale odczuwalnie zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniu. Kupiłem Sharpa po poleceniu przez znajomego; jest
  • Odpowiedz
Też się właśnie zastanawiam czy iść w xiaomi czy może coś z wyższej półki i biorę pod uwagę ten oczyszczacz powietrza dyson pure hot cool https://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje/dyson-hp04/ . W końcu to dyson, klasa sama w sobie. Zastanawiam się jednak czy będzie on odpowiedni do salonu 40m2. I ciekawi mnie jak działa ta funkcja ogrzewania. Czy ktoś może miał bezpośrednią styczność z tym oczyszczaczem?
  • Odpowiedz
@karta_z_debetem: alergia to mocno indywidualna sprawa, zależy i od alergika i od konkretnego psa, więc nikt ci nie odpowie na to pytanie. Ale JRT normalnie gubią sierść, więc może być ciężko
  • Odpowiedz
#zegarki #medycyna #alergia

Znacie modele pasków pasujących pod #casio gdzie paski fabryczne można zastąpić takimi z klamrami z tworzywa albo tytanu? Te z zestawu fabrycznego niestety uczulają, nawet z tych trochę droższych modeli. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate: miałem identolo u rodziców. Wydaje mi się, że trochę pomogła wymiana odkurzacza na wodny oraz to że prałem wszystkie dywany i kanapy jakiś czas temu. BTW profesjonaliści polecają ozonowanie, chyba pożyczę ozonator od taty dziewczyny, bo wiem że ozonuje ubrania z lumpexu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania w zasadzie to dość dobrze na mnie działa zoxiderm 150. U mnie ŁZS objawia się głównie łupieżem i łuszcząca się skóra w okolicach brwi, nosa, pod nosem i w uszach. Z dwa razy w tygodniu myje głowę szamponem przeciwłupieżowy, myje twarz czymś do skóry wrażliwej, raz w tygodniu może nawet rzadziej stosuje zoxiderm i ewentualnie jakiś krem do codziennego użytku na łzs i nie ma jakiejś tragedii. Co do diety
  • Odpowiedz
GłuchaBabcia: Jeśli chodzi o uczulenie na kurz i roztocza - często zmieniaj pościel, pierz w wysokich temperaturach (roztocza umierają od ok. 100, więc jak będziesz prał na 90 to coś pomoże). prasuj ciuchy, para i jej temp. też zabija roztocza. Zainwestuj w oczyszczacz powietrza, on też trochę tego zawsze wsyśnie.

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
Czy alergia na kota jest wrodzona, czy może być nabyta? Jeżeli wrodzona to powiedzmy jak dziecko od urodzenia ma kontakt z kotem to objawy mogą się pokazać około 18 miesiąca życia?
#alergia #zdrowie #kitku #koty #lekarz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unxtres: jestem przykładem, że może być nabyta. Dopóki nie miałem kota to nie miałem alergii. Teraz w okresach jak zmienia sierść duszę się ( ͡° ʖ̯ ͡°) i ujawniła mi się dopiero po jakimś czasie
  • Odpowiedz
Wiosną dostaje alergii, mam typowy katar sienny itp. Alergolog na NFZ - wizyta w lutym. I tak się zastanawiam jak ta 1 wizyta wygląda. Muszę jakieś testy pewnie zrobić. Czy to jest na NFZ dostępne (długie terminy?) czy trzeba za nie i tak płacić?
Potem z wynikami muszę znów do alergologa i wtedy dostanę leki?
#lekarz #medycyna #alergia #alergolog
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mikseth: testy powinien ci zrobić jeśli jest taka potrzeba, co innego jest termin na pierwszorazową wizytę, a co innego na kolejne które powinny być szybciej
  • Odpowiedz
@LadyMartini: Wywietrz mieszkanie. Do pokoju gdzie będziecie spędzać czas nie wpuszczaj już dzisiaj psa. Odkurz go i jeśli pies siada na tapicerkach, to chociaż rozłóż na tym świeży koc.

A jak facet ma silną alergię to raczej swoje leki na receptę niech zabierze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, czy można dostać alergii na tytoń? Palę jakieś 10 lat, nie są to jakieś duże ilości, ale jednak. Od kiedy pamiętam miałem problemy z zatokami, coroczne infekcje itd, zaczęły się jakoś w gimnazjum. Postanowiłem w końcu wykonać zabieg korekcji przegrody nosowej, bo okazała się bardzo krzywa. Po operacji było cud miód, oddychało się zajebiście jeszcze przez jakieś 2 miesiące po. Musiałem zrobić sobie przerwę od jarania na ponad tydzień, bo oczywiście
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To się wykonuje wyłącznie w warunkach ambulatoryjnych, bo po 1 test wymaga oceny specjalistycznej (ocena zmian skórnych), a po 2 nie daj Boże dostaniesz anafilaksji i w domu Ci raczej nikt nie pomoże.
  • Odpowiedz
@szzzzzz: Na makaron, ale nie na chleb - raczej nie. Na śmietanę, ale nie na masło - teoretycznie tak. Masło zawierało mało białka, które powoduje alergię, więc teoretycznie może być poniżej progu aktywacji. Osoby mające lekkie alergie mogą tolerować pewne ilości alergenu.
  • Odpowiedz
@froen: ja nie mam alergii, ale kupiłem Smartmi za 350zł i wyjątkowo w tym sezonie nie mam nocnego kaszlu. Jak myślisz o zakupie, to IMO zamiast jednego drogiego lepiej kupić dwa tańsze. Duży i tak nie przefiltruje powietrza w różnych oddalonych pokojach. Lepiej jeden do salonu i jeden do sypialni.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: w krajach 3 świata randapu leje się jeszcze więcej niż w cywilizowanych. Jeśli już masz uczulenie to pewnie na jakieś środki stosowane w transporcie typu imazilil itp.
  • Odpowiedz
Chciałbym zbadać się pod kątem #alergia na jajko kurze. Zauważyłem że ilekroć zjem jajka w dowolnej formie to potem mega sraczka. Kiedyś zero problemu, obecnie gwarantowane. Wykluczyłem zależność od innych produktów - czyli na śniadanie jajko na miękko i kromka chleba i kibelek gwarantowany. Widzę że można zrobić różne badania IgE:
- jajko całe
- białko jaka
- Ovalbumin
- Ovomucoid
- Żółtko jajka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach