Hej Mireczki z #alergia jak żyjecie? Miał ktoś z Was testy alergologiczne i odczulanie? Dało to coś? Ja właśnie mam przerwę w braniu leków antyhistaminowych i powiem szczerze, że jest dramat xD sterydy do nosa gowno dają, a ja mam czekać jeszcze tydzień :( nie wytrzymam tego chyba i przełożę te testy prosząc o coś co mi pomoże, bo mi pseudoefedryna zgniecie żołądek do końca xD #kiciochpyta #
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@Zabojcza_Rozowa: weź alergia to suka
@Zabojcza_Rozowa pewnie drzewa :) ale Generalnie to warto zrobić testy i rozpocząć leczenie zęby się nie pogarszało jak u mnie.
Wzialem z rana rupafin ale gowno nie dziala na mnie, bo poszedlem wieczorem na spacer nad morze do lasku i sie prawie udusilem nawet saturacja mi spadla do 95-96 plus zaczelo mnie swedziec cialo… moge wziac wtedy allerge albo clatre?
#alergia
#alergia
@ketiow: lepiej pogadaj z lekarzem i dobierzcie działające leki (chociaż on może działać, tylko nie aż tak bardzo jakbyś chciał - ja na lekach na łąkę polatać dronem chodziłem w masce lakierniczej, po clatrze i telfaście, a jak wróciłem do domu to i tak na ciele miałem bąble - raz "zajrzałem" w zboże bo dron mi wpadł, dosłownie tylko wsadziłem rękę i go wyciągnąłem, nie biegałem w nim ani nic).
- 0
@jakistajnylogin: no zawsze brałem clatre a mi się skończyła i wziąłem rupafin ale on wgl nie działa xDD
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via iOS
- 0
@FIVEGAMING: A co teraz tak pyli?
- 1
Nie no, miarka się przebrała. Jestem mocno zdesperowana. Ogólnie jestem antytabletkowa bo nigdy nie pamiętam o przyjmowaniu leków, ale dzisiaj alergia przegięła.
Od rana kicham, smarkam, łzawią mi oczy, a obsługa klienta here.
Co pomaga w trybie ekspres na alergię? Kiedyś brałam jakieś tabletki, ale trzeba je było zacząć brać jeszcze przed sezonem pylenia...
#pytanie #pytaniedoeksperta #alergia
Od rana kicham, smarkam, łzawią mi oczy, a obsługa klienta here.
Co pomaga w trybie ekspres na alergię? Kiedyś brałam jakieś tabletki, ale trzeba je było zacząć brać jeszcze przed sezonem pylenia...
#pytanie #pytaniedoeksperta #alergia
Komentarz usunięty przez moderatora
@Panicz_Lustereczko: Apap noc zawiera antyhistaminik starej generacji, który m.in powoduje senność. W aptece są lepsze rzeczy bez recepty.
Jakie tabsy polecacie przeciw alergii na pyłki drzew? Interesują mnie te raczej mocniejsze czyli na receptę. Allegra nie pomaga, Zyx tak średnio.
#alergia
#alergia
#zdroweodzywianie #dieta #zdrowie #alergia
#lekarz
witam,
chciałem zrobić sobie badania na co z jedzenia jestem uczulony. Znalazłem coś takiego jak polycheck 30, wydaje się całkiem przekrojowe:
https://upacjenta.pl/pakiet/panel-alergenow-pokarmowy-30-alergenow-polycheck
#lekarz
witam,
chciałem zrobić sobie badania na co z jedzenia jestem uczulony. Znalazłem coś takiego jak polycheck 30, wydaje się całkiem przekrojowe:
https://upacjenta.pl/pakiet/panel-alergenow-pokarmowy-30-alergenow-polycheck
- 2
@Wojtas_elo: Spoko, ważne żeby testy był typu IgE a nie ściema na nietolerancje IgG albo IgA. Dodatni wynik na takim teście z krwi nie zawsze oznacza alergię jest jedynie wskazaniem do diagnostyki przez lekarza.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@PastuchBieszczady: zwolnij szatanie
@dzikiwonsz21: lipa akurat dość intensywnie i ładnie pachnie w okresie kwitnienia, może to coś innego. Ja generalnie uważam, że roślin w mieście jest za mało, ale jak mają sadzić po raz n-ty te tuje albo lipy to wolę by nic nie robili.
Skąd najtaniej dużo lewocetyryzyny?
Bo biorę cały rok, a nie chce mi się chodzić za receptą.
Zwykle kupuję Lirra Gem, Contrahist albo Amertil.
#alergia
Bo biorę cały rok, a nie chce mi się chodzić za receptą.
Zwykle kupuję Lirra Gem, Contrahist albo Amertil.
#alergia
@lunga: najprościej to po prostu recepta na 2/3 opakowania lirra/contrahist 84 tabsów za 12zł jedno
- 0
- 0
Poleć ktoś coś dobrego na to pylenie, stosuje clatre ale nie pomaga nic a nic. btw słyszałem o delortan, jakieś opinie?
#alergia
#alergia
@fv23inj42i3nv238c423 dlatego piszę o brzozie, bo największe pylenie trawa ma od końca maja do końca lipca. Więc aż takich przebojów nie powinieneś mieć. A szczyt pylenia brzozy jest teraz. Masz astmę alergiczną? Raczej powinieneś mieć w domu coś w stylu ventolinu bo wapno to trochę mało.
- 1
- 0
- 3
- 0
@Drejk: Przy takim okresie to ciężko powiedzieć czy to już uzależnienie. Ogólnie wtedy raczej nie ma kataru, tylko nos jest zatkany. Możesz spróbować przejść na krople bez xylo, a jak nie wystarczą to xylo kropić przez kilka dni tylko do jednej dziurki i zobaczysz czy druga wróci do normy.
Na alergie można spróbować też jakieś przeciwhistaminowe leki bez recepty:
Mocniejsze - Lewocetyryzyna, czyli np. Lirra Gem, Contrahist Allergy
Słabsze -
Na alergie można spróbować też jakieś przeciwhistaminowe leki bez recepty:
Mocniejsze - Lewocetyryzyna, czyli np. Lirra Gem, Contrahist Allergy
Słabsze -
#alergia
powiedzmy że ktoś ma alergię na E02/E05 naskórek/łupież psa i taka osoba dostaje łóżko po kimś kto miał w domu psy i spał na tym łóżku. Po jakimś czasie, np. kilku miesiącach reakcja alergiczna będzie nadal występować jeśli ta osoba z alergią będzie spać na tym łóżku?
powiedzmy że ktoś ma alergię na E02/E05 naskórek/łupież psa i taka osoba dostaje łóżko po kimś kto miał w domu psy i spał na tym łóżku. Po jakimś czasie, np. kilku miesiącach reakcja alergiczna będzie nadal występować jeśli ta osoba z alergią będzie spać na tym łóżku?
- 0
i czy w ogóle taka osoba powinna mieszkać w mieszkaniu w którym wcześniej był pies, czy posprzątanie wystarczy?
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Dobry alergolog w #trojmiasto ? Ostatnio zauwazyłem, że po covid moja alergia na pyłki wzrosła a bieganie bez wziecia lekow po lesie w #sopot kończy się dusznosci i ogolnie katarem, swedzeniem ciala i oczu. Takze szukam dobrego specjalisty. Dzieki z gory za pomoc #gdansk #gdynia #alergia
Tak w zime moge biegac i kicac po lasach bez zadnych lekow xDD
Tak w zime moge biegac i kicac po lasach bez zadnych lekow xDD
źródło: comment_165092544842qiw20OEow0bUjhEH4Ybq.jpg
PobierzCzy oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 3H ma szansę poradzić sobie z pyłkami drzew i kurzem w mieszkaniu? Męczy mnie ostro alergia i chciałbym niedużym kosztem ułatwić sobie życie.
Liczę na odpowiedzi osób posiadający wiedzę na ten temat lub alergików, którzy przetestowali i mają jakieś wnioski. Pozdrawiam.
#oczyszczaczpowietrza #oczyszczacz #xiaomi #alergia
Liczę na odpowiedzi osób posiadający wiedzę na ten temat lub alergików, którzy przetestowali i mają jakieś wnioski. Pozdrawiam.
#oczyszczaczpowietrza #oczyszczacz #xiaomi #alergia
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@jak_najbardziej: ja używam od 2 lat tego modelu i regularnie czyszczony filtr daje zauważalne efekty. z alergią zmagam się sporadycznie, a od kiedy używam oczyszczacza powietrza w domu, praktycznie nie mam objawów, które np. nasilają się w pracy, gdzie oczyszczacza nie ma. wiec generalnie polecam, ale warto zaznaczyć, ze tuż po zakupie miałem ambiwalentny stosunek do efektów oczyszczania, bo kupiłem go właśnie ze względu na alergie i na początku efekty
























#alergia #apteka #medycyna #zdrowie