Jakie polecacie leki na alergie bez recepty? Brałem kiedyś takie fioletowe Allegra ale nie pamietam czy to dawało radę, chyba średnio. Nigdy nie byłem u alergologa bo nie ma tragedii jedynie rano mnie gardło boli/swędzi i za dnia czasami kicha i oczy swędzą.
#alergia #apteka #medycyna #zdrowie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mireczki z #alergia jak żyjecie? Miał ktoś z Was testy alergologiczne i odczulanie? Dało to coś? Ja właśnie mam przerwę w braniu leków antyhistaminowych i powiem szczerze, że jest dramat xD sterydy do nosa gowno dają, a ja mam czekać jeszcze tydzień :( nie wytrzymam tego chyba i przełożę te testy prosząc o coś co mi pomoże, bo mi pseudoefedryna zgniecie żołądek do końca xD #kiciochpyta #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wzialem z rana rupafin ale gowno nie dziala na mnie, bo poszedlem wieczorem na spacer nad morze do lasku i sie prawie udusilem nawet saturacja mi spadla do 95-96 plus zaczelo mnie swedziec cialo… moge wziac wtedy allerge albo clatre?
#alergia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ketiow: lepiej pogadaj z lekarzem i dobierzcie działające leki (chociaż on może działać, tylko nie aż tak bardzo jakbyś chciał - ja na lekach na łąkę polatać dronem chodziłem w masce lakierniczej, po clatrze i telfaście, a jak wróciłem do domu to i tak na ciele miałem bąble - raz "zajrzałem" w zboże bo dron mi wpadł, dosłownie tylko wsadziłem rękę i go wyciągnąłem, nie biegałem w nim ani nic).
  • Odpowiedz
Nie no, miarka się przebrała. Jestem mocno zdesperowana. Ogólnie jestem antytabletkowa bo nigdy nie pamiętam o przyjmowaniu leków, ale dzisiaj alergia przegięła.

Od rana kicham, smarkam, łzawią mi oczy, a obsługa klienta here.

Co pomaga w trybie ekspres na alergię? Kiedyś brałam jakieś tabletki, ale trzeba je było zacząć brać jeszcze przed sezonem pylenia...

#pytanie #pytaniedoeksperta #alergia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jakie tabsy polecacie przeciw alergii na pyłki drzew? Interesują mnie te raczej mocniejsze czyli na receptę. Allegra nie pomaga, Zyx tak średnio.
#alergia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wojtas_elo: Spoko, ważne żeby testy był typu IgE a nie ściema na nietolerancje IgG albo IgA. Dodatni wynik na takim teście z krwi nie zawsze oznacza alergię jest jedynie wskazaniem do diagnostyki przez lekarza.
  • Odpowiedz
@dzikiwonsz21: lipa akurat dość intensywnie i ładnie pachnie w okresie kwitnienia, może to coś innego. Ja generalnie uważam, że roślin w mieście jest za mało, ale jak mają sadzić po raz n-ty te tuje albo lipy to wolę by nic nie robili.
  • Odpowiedz
Skąd najtaniej dużo lewocetyryzyny?
Bo biorę cały rok, a nie chce mi się chodzić za receptą.
Zwykle kupuję Lirra Gem, Contrahist albo Amertil.

#alergia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i Mirabelki które mają teraz alergie, czyli na pyłki, mam do was pytanie.
Używacie nawilżacza powietrza w domu? Pomaga złagodzić objawy? Jaki najlepiej wybrać?
Chyba, że macie jakieś inny albo lepszy sposób żeby złagodzić objawy w domu.

#alergia #wiosna
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ketiow: no właśnie idealny dla alergików, myślałam że nawilżacz będzie spoko, ale wygląda na to, że zdecydowanie lepiej zadziała oczyszczacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Poleć ktoś coś dobrego na to pylenie, stosuje clatre ale nie pomaga nic a nic. btw słyszałem o delortan, jakieś opinie?
#alergia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fv23inj42i3nv238c423 dlatego piszę o brzozie, bo największe pylenie trawa ma od końca maja do końca lipca. Więc aż takich przebojów nie powinieneś mieć. A szczyt pylenia brzozy jest teraz. Masz astmę alergiczną? Raczej powinieneś mieć w domu coś w stylu ventolinu bo wapno to trochę mało.
  • Odpowiedz
Mirasy i mirabelki, chciałbym się zorientować w kwestii alergii. Już od dłuższego czasu oczy lzawia, nos zabetonowany itd ileż można używać Xylometazolin czy Zabak. Ktoś korzystał z odczulania, czy przynosi efekty, czy faktycznie trwa 3-5 lat, jaki to średni koszt? Warto?
#alergia #medycyna
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drejk: Przy takim okresie to ciężko powiedzieć czy to już uzależnienie. Ogólnie wtedy raczej nie ma kataru, tylko nos jest zatkany. Możesz spróbować przejść na krople bez xylo, a jak nie wystarczą to xylo kropić przez kilka dni tylko do jednej dziurki i zobaczysz czy druga wróci do normy.
Na alergie można spróbować też jakieś przeciwhistaminowe leki bez recepty:
Mocniejsze - Lewocetyryzyna, czyli np. Lirra Gem, Contrahist Allergy
Słabsze -
  • Odpowiedz
#alergia
powiedzmy że ktoś ma alergię na E02/E05 naskórek/łupież psa i taka osoba dostaje łóżko po kimś kto miał w domu psy i spał na tym łóżku. Po jakimś czasie, np. kilku miesiącach reakcja alergiczna będzie nadal występować jeśli ta osoba z alergią będzie spać na tym łóżku?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ranger: cetyryzyna? Np. Zyrtec, albo bez recepty Amertil Bio (to to samo, tylko droższy, bo OTC).
Albo feksofenadyna, np. Allegra (chociaż w moim przypadku nieskuteczna).
  • Odpowiedz
Dobry alergolog w #trojmiasto ? Ostatnio zauwazyłem, że po covid moja alergia na pyłki wzrosła a bieganie bez wziecia lekow po lesie w #sopot kończy się dusznosci i ogolnie katarem, swedzeniem ciala i oczu. Takze szukam dobrego specjalisty. Dzieki z gory za pomoc #gdansk #gdynia #alergia
Tak w zime moge biegac i kicac po lasach bez zadnych lekow xDD
k.....w - Dobry alergolog w #trojmiasto ? Ostatnio zauwazyłem, że po covid moja alerg...

źródło: comment_165092544842qiw20OEow0bUjhEH4Ybq.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 3H ma szansę poradzić sobie z pyłkami drzew i kurzem w mieszkaniu? Męczy mnie ostro alergia i chciałbym niedużym kosztem ułatwić sobie życie.
Liczę na odpowiedzi osób posiadający wiedzę na ten temat lub alergików, którzy przetestowali i mają jakieś wnioski. Pozdrawiam.

#oczyszczaczpowietrza #oczyszczacz #xiaomi #alergia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jak_najbardziej: ja używam od 2 lat tego modelu i regularnie czyszczony filtr daje zauważalne efekty. z alergią zmagam się sporadycznie, a od kiedy używam oczyszczacza powietrza w domu, praktycznie nie mam objawów, które np. nasilają się w pracy, gdzie oczyszczacza nie ma. wiec generalnie polecam, ale warto zaznaczyć, ze tuż po zakupie miałem ambiwalentny stosunek do efektów oczyszczania, bo kupiłem go właśnie ze względu na alergie i na początku efekty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witam
Jak tam w tym roku u was objawy alergii? Ja w tamtym roku ciągły suchy kaszel, a oprócz tego kompletnie nic i dobre samopoczucie. W tym roku postanowił mnie odwiedzić (pierwszy raz z tej okazji) ból gardła i zatkany nos, mimo braku kataru i świetnego samopoczucia.

#alergia #medycyna #zdrowie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach