Jak sobie rodzicie z soczewkami i alergią, która powoduje łzawienie i swędzenie oczu? Biorę tabletki na receptę Jovesto i kropię oczy Starazolinem. Tabletki fajnie ogarniają mi brak kataru i kichania, ale oczy nadal swędzą i nie da się funkcjonować w soczewkach. Wolałbym nie wracać do okularów.

#alergia #soczewki #okulary
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lentilek: Na ulotce jest napisane żeby ściągać. Jeden dermatolog mi powiedzial ze tez lepiej sciagnac. Ogolnie nie ma prawie zadnych informacji z pewnych źródeł czy można czy nie. Wiem, że mowi sie o tym ze mozna dawac krople bez konserwantow (czyli wlasnie starazolin), ale nikt nie chce sie z nazwiska pod taką opinią podpisać.

Btw. Uzywam hylo gel i te krople to gamechanger
  • Odpowiedz
@CzipIDejl: Na pewno na tych niebieskich jest takie info ? Mogę sobie rękę uciąć że kiedyś było napisane że można. Sprawdziłem teraz i faktycznie jest info że po konsultacji z okulistą można stosować. Mi właśnie okulistka je polecała ale to z 5 lat temu jak nie więcej. Że nosząc soczewki mogę sobie je nimi zakraplać. Ja stosowałem Hylo care , i też rok temu był info że normlanie można wkraplać
  • Odpowiedz
  • 0
Co teraz pyli? Dosłownie od wczoraj katar i czerwone oczy i oczy mnie swędzą... Wcześniej lux, mamy dużo sosny na podwórku i był żółty pyłek ale to z 2 tygodnie temu już i nic mi nie było. A od wczoraj masakra, wstałem właśnie i nie mogę żyć #alergia #medycyna #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LZBNZ

Alergenami, które silnie uczulają w maju są podobnie jak w kwietniu pyłki brzozy, a także pyłki dębu, trawy, szczawiu, sosny oraz zarodniki grzybów z rodzin Caldosporium i Alternaria. Najsilniej alergikom zaszkodzi ponownie brzoza oraz trawa, która jest najbardziej uczulającym alergenem, jeśli chodzi o alergię wziewną.
  • Odpowiedz
Czy ktoś z okolic #poznan miałby może do polecenia jakiegoś rzetelnego gastrologa i alergologa? Coś mi dokucza, zarówno ze strony układu trawienia, jak i alergii, ale chciałbym, żeby jednak specjaliści byli to w stanie stwierdzić, bo jakiś tam pakiet na ślepo na badanie 250 alergenów za ponad tysiąc czterysta złotych wydaje się nie najlepszą opcją, a dolegliwości potrafią być dokuczliwe. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gastrolog
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Osoby które są alergikami, jakie mieliście wyniki badania IGE całkowite? Czy wynik na poziomie 120 gdy max jest 100 może oznaczać alergię?
#alergia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kaolin28: 120 IgE calkowite to mam jak nie odczuwam żadnych objawów alergii nawet. Powyżej 1k dopiero wygina( )
  • Odpowiedz
@Lesrley: jovesto codziennie, 3 miesiące każdego roku. Wcześniej też miałem krople do oczu i do nosa ale w moim przypadku (szczypanie oczu, kichanie seriami, cieknący nos) jovesto wystarcza
  • Odpowiedz
Mam wrażenie jakby w tym roku d------o 5x tyle pyłków z drzew co zawsze.
Wychodzę na balkon, pogoda deszczowa, wiatr, cały telefon z------y pyłkiem.
Siedzę w biurze przy otwartym oknie, lapek w pyłku.
I człowiek to wdycha i wdycha i nawet nie wie ile już tego zjadł.
A zatoki z rana co dzień z------e.

#zdrowie #alergia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od 2 tygodni zdycham, leki działają ale nie jest idealne. Co sądzicie o oczyszczaczu powietrza? Ma ktoś z was może? Jak zamknę się z nim w pokoju to jest szansa na jakąś poprawę? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#alergia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś próbował może Thymosin Alpha 1? Immunomodulator ponoć może złagodzić/wyleczyć z allergi na pyłki.
#alergia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest tu ktoś z uczuleniem na pyłki traw z #krakow (lub ogólniej #malopolska)? Chciałbym porównać z kimś czy to już objawy czy po prostu mnie łapie jakaś infekcja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo "na papierze" to wiadomo, że już pylą od jakiegoś czasu, ale w rzeczywistości różnie to bywa (szczególnie lokalnie).
#alergia
meetom - Czy jest tu ktoś z uczuleniem na pyłki traw z #krakow (lub ogólniej #malopol...

źródło: comment_1652773963eMICt8AQ6Tl6IoiJApIwvm.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

możecie polecić jakieś metody na oczyszczenie auta pod kątem #alergia?

- filtr kabinowy - polecicie jakiś konkretny?
- ozonowanie klimatyzacji
- odkurzanie
- pranie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Okres od maja do sierpnia to jest dla mnie alergiczny koszmar (cała reszta roku to 0 objawów alergii)
zatkany nos, zaczerwienione i łzawiące oczy, kichanie
Mam alertec i póki co biorę 1 tabletkę dziennie od 2 dni ale wydaje mi się że jest jakiś słaby.

Czy to jest tak że jak będę brał to załóżmy tydzień to efekty będą lepsze? Jakieś lepsze stężenie we krwi?

Ktoś
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SargonofAkkad: alertec (i inne bez recepty) są słabe. Hitaxa jeszcze ujdzie. Imho clatra na mnie super działa. Aha do nosa woda morska + steryd (ja mam pronasal ale są w aptece bez recepty już).
No i oczyszczacz powietrza do pokoju na noc (+ odkurzacz i czeste mycie mebli). Zamiast wietrzenia pokoju klimatyzacja ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@ThePr0: ja nie chcę pisać że to całkiem na mnie nie działa, nie kicham, nie świszczę, mniej mnie drapią powieki i nie jestem senny ale zatyka mi się dalej nos a tak na dłuższą metę się nie da funkcjonować bo oddycham głównie przez nos.
  • Odpowiedz
Jakie polecacie leki na alergie bez recepty? Brałem kiedyś takie fioletowe Allegra ale nie pamietam czy to dawało radę, chyba średnio. Nigdy nie byłem u alergologa bo nie ma tragedii jedynie rano mnie gardło boli/swędzi i za dnia czasami kicha i oczy swędzą.
#alergia #apteka #medycyna #zdrowie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach