Wpis z mikrobloga

Postanowiłem, że jednak nadal będę próbował robić masę gdyż kardiolog uważa, że ważę trochę za mało a chcę być zdrowy.

Postanowiłem oprzeć moją dietę na:

-ziemniakach
-ziarnach słonecznika
-wołowinie i rybach (drób i wieprzowina mnie uczulają)
-zoltym serze bez laktozy
-oliwie
-czipsach solonych

Witaminy będę uzupałniać suplementami bo już mi się nie chcę sprawdzać które warzywa i owoce mnie uczulą a które nie. Ostatnio mnie uczuliły marchewka i kurczak, które do tej pory były spoko. Wiem, że to nie to samo co witaminy z warzyw ale jak mam za każdym razem jak jem jakąś roślinę bać się, że wyskoczy mi wysypka albo co gorsza zacznę się dusić to dziękuję. Czasem mam wrażenie, że uczula mnie nawet powietrze.

#mikrokoksy #dieta #alergia #alergianawszystko.
  • 20
  • Odpowiedz
@M-ever: A tak bez żartów, bo widzę, że jednak masz nieciekawą sytuację, to najłatwiej Ci będzie nabić kcal tłuszczem. Jeśli możesz jeść jakieś orzechy, to wtedy będzie Ci zdecydowanie łatwiej zjeść dużo kcal w niewielkiej objętości
  • Odpowiedz
@RakunG: no mam i to takie solidne bo mi krtań puchnie i się duszę. A szkoda bo lubiłem masło orzechowe jak jeszcze się alergia nie ujawniła (,)
  • Odpowiedz
@M-ever: Z papryką i cebulką to był żarcik oczywiście. Napisalem zanim doczytalem do końca. To chyba faktcznie będziesz skazany na oleje/oliwy, bo z samych ziemniaków z mięsem trudno Ci będzie nabić kcal. Jak możesz, to wybieraj tłustsze kawałki mięsa, a nie te chude. Jeśli nabiał bez laktozy Ci nie szkodzi, to też jakieś tłuste twarogi bez laktozy czy jogurty. Tylko pytanie z czym to miałbyś jeść skoro masz problem z
  • Odpowiedz
@M-ever: O kurde, współczuję serio. Te wszystkie alergie i padaczka pojawiły Ci się po czymś? Jakiejś innej chorobie albo wydarzeniu? Bo z tego co piszesz, to alergie dopiero Ci się pojawiły jakis czas temu.. Padaczka, multum alergii, nie masz lekko chłopie
  • Odpowiedz
@pp93: padaczka od urodzenia w wyniku wodogłowia. Alergie miałem wcześniej ale nie aż tyle w ciągu zeszłego roku jedna za drugą się nagle pojawiały.
  • Odpowiedz