✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wchodząc w świat inwestowania spodziewałem się, że będzie to miejsce z "nieco powyżej średniej" inteligencją zainteresowanych ludzi jacy nie będą aż tak bardzo podatni na teorie spiskowe.

Tymczasem odnoszę wrażenie, że jest to środowisko z "nieco powyżej średniej" wiarą w bajki czego najlepszym dowodem jest wiara w kryptowaluty. Ilość bzdurnych opinii i teorii na jakie natrafiłem na kanałach o inwestowaniu na Youtube jest tak ogromna, że to nie może
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wchodząc w świat inwestowania spodziewałem się, że będzie to miejsce z "nieco powyżej średniej" inteligencją zainteresowanych ludzi jacy nie będą aż tak bardzo podatni na teorie spiskowe.


@mirko_anonim: też tak myślałem, a potem trafiłem na forum bankiera

  • Odpowiedz
Ciekawy wsumie jest ten peak, który teraz ma miejsce nieprzerwanie od października 2022, z małą drobną korektą, ale ona i tak jest niczym. Od października do teraz sp500 dało zarobić 40-45 %. To bardzo dużo, w mniej niż 2 lata. I rośnie dalej. Tak na prawdę od tąpnięcie covidowego wszystkor ośnie jak na drożdżach z małymi korektami. Co ciekawe po wskaźnikach ekonomicznych, nie widać póki co ryzyka korekty. Osobiście ciekawi mnie, jak
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 10
@Van-der-Ledre: nie ma powodu żeby myśleć że będzie inaczej niż było. Cały czas góra z okazjonalnym tąpnięciem typu covid. A kiedy tąpnięcie i jak głęboko? Tego nikt nie wie. Równie dobrze możemy już nigdy nie zobaczyć na SP500 niższej ceny niż jest dzisiaj, jeżeli kryzys przyjdzie w odległej przyszłości.
  • Odpowiedz
W tym odcinku przedstawiam dlaczego osobiście nie inwestuje w #obligacje tylko w #akcje i pokazuje jakie są ogólnie minusy obligacji i dlaczego moim zdaniem nie są koniecznie optymalnym wyborem dla większości ludzi.
W razie jakby ktos chcial obserwowowac na wykopie lub dodac na czarna liste to specjalny tag #ksiegowyinwestor
#obligacjeskarbowe #gielda #gpw #akcje #inwestowanie
Mysciak - W tym odcinku przedstawiam dlaczego osobiście nie inwestuje w #obligacje ty...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mysciak: A jeśli ktoś miałby wypełnione oba konta do limitu promocyjnego (przyjmijmy limit po 50k dla MIllenium i Velo) to po 3 miesiącach wystarczy zrobić przelew między bankami tych pieniędzy i oba banki uznają te pieniądze za nowe środki i będzie liczone promocyjne oprocentowanie? Da się w tych bankach w ogóle potwierdzić, że faktycznie naliczane jest promocyjne oprocentowanie?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@lormont
Nie na odwrót, środki trzymasz w 1 banku w danej chwili jest 100k limitu.
W millenium na pewno pokazuje ile jest oprocdntkeanych promocyjne, do kiedy etc tylko nie mogę zrobić screen z apki.
Dlatego wykorzystujesz limit w 1 banku w danym momencie na 3 miesiące np. W Millenium
. Za 3 miesiące już nie będziesz miał promocyjnego oprocentowania, bo będziesz miał same stare środki. Dlatego przelewasz do Velo Banku, gdzie
  • Odpowiedz
Ludzie!!!! Miałem 2 akcje NVIDIA i zysk za nie w sumie coś koło 3 600 zł. W piątek doszło do splitu, 1 akcja została podzielona na 10 więc zamiast 2 mam 20. Wchodzę dziś do mBanku i zamiast 3 600 zł zysku mam 36 000 zł zysku, wyobrażacie sobie??!! To był interes życia. Takie rzeczy tylko w mBanku!! Dziekuje mBank!!! Myślicie, że mBank się zorientuje, że coś nie halo?

#akcje
aleksc - Ludzie!!!! Miałem 2 akcje NVIDIA i zysk za nie w sumie coś koło 3 600 zł. W ...

źródło: a

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aleksc: nie jestem ekspertem, dopiero zaczynam z giełdą, ale na logikę jest to po prostu bug wizualny po stronie mbanku. Pewnie ta cena za akcje jaką masz aktualnie to tylko w mBanku występuje, a nie na rynku.
  • Odpowiedz
@Mysciak tak w ramach feedbacku- nie mam żadnych ale do treści, ale musisz wg mnie popracować nad dykcją, bo brzmisz trochę jak przestraszony (domyślam się, że nagrywanie jest stresujące :) )
  • Odpowiedz
  • 0
@msr99:
Każdy ma swoją strategię inwestycyjną i musi dopasować do swoich potrzeb ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma jednej dobrej odpowiedzi.
  • Odpowiedz
Dziś poradnik dla osób, które nie wiedzą, że przy pomocy opcji można kupować nawet niedostępne w Polsce, a często polecane w anglojęzycznym Internecie amerykańskie etfy takie jak SCHD, DGRO czy JEPI, które nie mają europejskiego odpowiednika.
Krok po kroku wytłumaczone czym są opcje i jak przy ich pomocy kupować akcje i etfy,

W razie jakby ktos chcial obserwowowac na wykopie lub dodac na czarna liste to specjalny tag #ksiegowyinwestor

#
Mysciak - Dziś poradnik dla osób, które nie wiedzą, że przy pomocy opcji można kupowa...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@starbo:
To prawda ale podobno za bardzo nikt do tego nie dochodzi z tego co czytałem, a raczej sam z siebie nikt nie będzie wiedział, że umarłeś ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@shogun-xtb:
Xtb blokuje shortowanie wtedy kiedy uważa że przegra.
Czyli xtb zaklada że jsw będzie dalej spadał.
A więc spadki do 25 zl albo niżej
To teraz na jsw będzie bujanie żeby przestraszyć plankton
  • Odpowiedz